ZMA Nedir Ne İşe Yarar ?

/ 28 Kasım 2018 / 4.941 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Spora ister yeni başlamış olun; isterseniz uzun zamandır ilgileniyor olun, her zaman normal gıdaların yeterli olmadığı dönemler olacaktır. Çalışmalarınızın daha da yoğunlaştığı ve her zamankinden daha fazla efor sarf ettiğiniz zamanlarda, ihtiyaç duyduğunuz ek gıdalara erişmek için farklı tercihler ZMA, bu ek gıdalardan birisidir. Çinko, magnezyum aspartat ve B6 vitamininin oluşturduğu bir takviye olarak karşımıza çıkan ZMA, vücut geliştirme konusunda çok büyük bir öneme sahiptir. Aradığınız gıda takviyesine problemsiz olarak ulaşabilmeniz için gerekli olan ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu yapısı en iyi şekilde elde etmenizi sağlayacak olan bu bileşenle beraber, sizlerde getirisini en üst seviyede tutabilirsiniz.

ZMA içerisinde bulunan çinkonun, vücuttaki kasların gelişimini ve bağışıklık sisteminin gelişmesi konusunda destek olan etkiye sahiptir. Magnezyum, temel olarak metabolizma ve kas sağlığının korunması aşamasında büyük rol oynarken; uyku düzenini de sağlamlaştıran etkiye sahiptir.

B6 vitamini ise; vücuda direkt olarak enerji desteği sağlamaktadır. Temel olarak kullanacağınız ZMA Supplementi sayesinde, birçok olumlu etkiye hızlıca ulaşmanız mümkündür. ZMA kullanımınız sonucunda, kaslarının ve bağışıklık sisteminizin daha sağlam olacağını, aynı zamanda hızlı iyileşme gibi çözümlere ulaşabileceğinizle birlikte, uyku düzensizliği çekenler içinde, uykularını düzene sokacak etkiyi bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

ZMA Yan Etkiye Sahip mi?

Günlük olarak belli bir dozajda kullanılması gereken ZMA supplementinin, bilinen çok büyük bir yan etkisi olmadığı belirlenmiştir. Bununla birlikte; belirlenen dozun üzerinde bir kullanım sağlanması sonucunda, sağlık konusunda problem yaşayabileceğinizi bilmeniz gerekir. Her üründe olduğu gibi, bu üründe de, fazla kullanım sonucunda problem yaşamanız mümkün olacaktır.

ZMA Ne İşe Yarar?

ZMA, sporcu vücuduna direkt olarak etkiler sağlayan ve içerdiği 3 farklı bileşen sayesinde farklı destekleri sunacak etkilere sahiptir. Bunlara ayrı ayrı bakalım;

– Uyku düzenini ve kalitesini arttırır; ZMA kullanımı sonucunda, içerdiği magnezyumun etkisi olarak uyku kalitesini arttırdığı ve düzene soktuğu biliniyor.

– Testosteron seviyesini arttırır; Düzenli olarak çinko kullanımı sonucunda testosteron seviyesinde artış gözlemlenen sayısız çalışma bulunmaktadır. ZMA ise; içerisinde barındırdığı çinko sayesinde, bu artışı direkt olarak sağlamaktadır.

– Büyüme hormonu takviyesi görevi üstlenir; Büyüme sorunu yaşayan çocuklarda kullanımı sonucunda ciddi oranda etki sunan ZMA, kas gelişiminde de büyüme hormonunu devreye sokacak magnezyum ve çinko içeriğine sahiptir.

– Kas gücüne olumlu etki sunar; Yapılan testler ve kullanımlar sonucunda ortaya çıkan etkiye göre, kas gelişimine direkt olarak olumlu etki sunan ZMA, aynı zamanda fonksiyonel, yani kullanılabilir güçte de ciddi bir artışa neden olduğu bilinmektedir. Farklı zamanlarda test edilmesi sonucunda varılan bu kanıyla birlikte, sürekli kullanım sonucunda kas gelişimine ve gücüne direkt olarak etkiler sunmaktadır.

Oldukça kullanışlı ve yan etkisi yok denilecek düzeyde olan ZMA kullanımınızla, sizlerde spor aktivitelerinize destek olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Steroid Hakkında Merak Edilen Her Şey

Günümüzde hemen hemen herkes kadın erkek fark etmeksizin spor yapmaktadır. Fakat bazı kişiler bunu sadece sağlıklı olmak ve bunun yanında...

Kapat