Zayıflamak için Etkili ve Basit Yöntemler

/ 25 Temmuz 2014 / 32.086 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflamak içinDengesiz beslenme ve hareketsiz yaşamın getirdiği, çok küçük yaşlarda dahi oldukça fazla rastlanılan aşırı kilo sorunu hem görünüm açısından hem de psikolojik açıdan oldukça önem teşkil etmektedir. Alınan fazla kiloların insanlar üzerinde olumsuz etkilerinden dolayı zayıflamak için adımlar atılıp ideal kiloya ulaşılmaya çalışılmıştır. Ancak zayıflamak için sadece kendi bildiğiniz bilgiler yeterli olmayabilir ve zayıflayayım derken vücudunuzda bazı olumsuzlukların oluşmasını tetikleyebilirsiniz. Aldığınız fazla kiloları verirken bunu sağlıklı bir şekilde yapmalı ve vücudunuzu zorlamayacak şekilde uygulamaları gerçekleştirmelisiniz. Bu süreçte dengeli bir diyet oluşturmalı ve düzenli olarak spor yapmaya özen göstermelisiniz. Aynı zamanda gözünüze küçük görünen ancak kilo almanızda oldukça önemli olan şeylere dikkat ederek de zayıflamanız mümkündür. Bunları şöyle açıklayabiliriz:

Zayıflamak için Dikkat Etmeniz Gereken İlk Kural

Kilo almanıza sebep olan karbonhidratların en başında gelen.. şeker zayıflamak için bu dönemde dikkat etmeniz gereken ve ilk sırada gelen maddelerden bir tanesidir. Çayınıza, kahvenizde koyduğunuz şekerlerden vazgeçin ve meyve suyu veya gazoz gibi şekerli içeceklerden uzak durun. Her öğününüzde yediğiniz ekmek miktarını en aza indirin ve özellikle tavuk yerken yağlı olan derisini tüketmemeye çalışın. Zayıflamak için etkili olacak diğer bir yöntem ise yağlı yiyecek ve içeceklerden uzak durmaktır. Tam yağlı veya yağlı süt ürünleri yerine zayıflamak için yarım yağlı ve light süt ve süt ürünlerini tercih edebilirsiniz. Zayıflama sürecinde tavsiye edilmeyen ancak illa tüketecekseniz sosis, nuget gibi etin işlenmesi ile elde edilen ürünleri yağsız bir şekilde pişirmeye özen gösterin. Zayıflamak için dikkat edeceğiniz bu ince noktalar sayesinde ciddi kilolar vermiş olduğunuzu göreceksiniz, özellikle makarna, hamburger veya sandviç gibi fastfood tarzı yiyeceklerden uzak durun ve ketçap, mayonez gibi soslar yerine kendi hazırladığınız daha az yağlı sosları tercih edin. Özellikle akşam yemeği öğününüzde hareketin oldukça azaldığı o vakitlerde ağır yemekler yerine daha hafif ve yeşilliğin bol olduğu bir menü tüketin. Et türü yiyeceklerinizi kızartmaktan uzak durun, eğer illa kızartmak istiyorsanız daha az yağlı olan tavuk etini tercih edebilirsiniz. Sabah kahvaltısında tost yapmak istediğinizde ekstra yağ koymanıza gerek yoktur ve zayıflamak için bu kurallara uymanız daha sağlıklı olacaktır. Makarna, ekmek vb gibi karbonhidratın yoğun olduğu yiyecekler yerine tam buğday veya kepekli olanlarını tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Her öğünlerinizin yanında az da olsa yağsız veya az zeytinyağlı salata bulundurarak bir daha ki öğününüze kadar acıkma hissini önemli derecede ortadan kaldırmanız mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflamak için Tatlı Tüketimi Nasıl Olmalı?

Zayıflamak için ufak görünen bu detaylar ile zayıflamanızın mümkün olduğunu bilmelisiniz. İçerisinde gliserin yani doğal şeker bulunduğu için meyve tüketiminizi akşam saatlerine değil hareketin en fazla olduğu öğlen saatlerine bırakın. Bu sayede meyve içerisinde bulunan şekeri enerji halinde yakmanız daha kolay olacaktır. Canınız tatlı istediği zaman hamurlu ve şerbetli tatlılardan oldukça uzak durmaya az da olsa bitter çikolata veya meyve yemeye çalışmalısınız. Sizin için oldukça basit gözüken ancak uzun süreli olarak dikkat ettiğiniz bu bilgileri hayatınıza geçirebilirseniz ve bunu alışkanlık haline getirebilirseniz gerçekten ne kadar etkili olduğunu ve çok küçük bilgilerle dahi zayıflayabildiğinizi göreceksiniz.

Zayıflamak için bu bilgileri ön planda tutmalı ve buna göre kendinize oldukça sağlıklı bir diyet hazırlayarak daha fazla kilo vermenizi sağlayabilirsiniz. Bu süreçte yediğiniz yiyeceklere dikkat edeceğiniz kadar dikkat etmeniz gereken diğer önemli nokta ise herhangi bir spora yönelmek ve bunu düzenli bir şekilde yapmaktır. Zayıflamak için tercih edebileceğiniz fitness sporu en çok kalori yakmanızı sağlayacak sporlardan biridir ve bunun yanında hem zayıflamak hem de kaslı bir görünüme sahip olmak için vücut geliştirme sporunu da tercih edebilirsiniz. Unutmayın; daha çok hareket etmek, sağlıklı ve kalorisi az bir diyet yapmak istediğiniz kiloya ulaşmanızı sağlayacak en önemli adımlardır.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir:

Zayıflama Egzersizleri

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
kas ağrıları nasıl geçer
Antrenman Sonrası Kaslarımız Neden Ağrır?

Antrenmanlar sonrasında kaslarda meydana gelen ağrıların bir değil birkaç sebebi vardır. Sıklıkla karşılaştığımız ilk sebep spora uzun süre ara verip...

Kapat