Yan Bölgeler Nasıl Erir? | Yan Yağları Eritme Hareketleri

/ 9 Ocak 2016 / 575.262 views / 2 Yorum

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Yan YağlarKarnınızı çevreleyen yan bölgelerde bulunan yağları eritmek çok kolay değildir. Mutlaka sıkı bir egzersiz programı uygulamalı ve yediklerinizi kontrol altına almalısınız. Nasıl ki yan bölgeler yağ toplama işini bir anda yapamıyorsa yağları eritme işini de bir anda yapamazsınız. Mutlaka yağsız yiyecek tüketmeli, bol su içmeli ve yan bölgelerdeki yağları eritecek türden hareketler yapmalısınız. Pek çok çeşidi bulunan yan bölgeler için olan hareketlerin çoğunu ev ortamında yapabilirsiniz. Ya da yan bölgelerinizde yağ yok ama kaslarınızın belirgin olmasını istiyor veya bu bölgelerin kaslı oluşu sizi daha güzel gösteriyorsa çözüm yine aynı. Çünkü yan karın kasları kolay kolay oluşmaz ama iyi bakılması egzersizlerin de düzenli yapılması sonucu kolay kolay da formunu kaybetmez. Güzel olan hiçbir şey kolay olmayacağı için inançla yapacağınız zor olan egzersizler ile siz bile aynada kendinize hayran olabilirsiniz. Yediklerinize zaten dikkat ediyor olsanız bile.. yanlarda bulunan kaslar kendiliğinden asla şekil almaz ya da kendini belli etmez. Egzersizler bu durumda şart. Aşağıda nasıl yapılacağını en ince ayrıntısı ile anlattığımız yan kaslarınızı çalıştıracak ve zamanla kaslarınızın kendini belli etmesini sağlayacak olan egzersizlerin yanlarında belirtilen süre ile yapılmasına özen göstermelisiniz.

 

Yan Bölge Eritme Hareketleri

  • Spine Twist: Sırtınız yere dik açıyla gelecek şekilde oturup ayaklarınızı uzatın ve kollarınızı da yere paralel olacak şekilde açın. Bu şekilde yapacağınız egzersiz ile yan yağlarınızı yakabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta nefes egzersizlerini doğru kullanarak bu hareketi tamamlamak. Derin bir nefes alın sağ kol yönünde dönerken nefes verin. Ardından ilk pozisyonunuzu alıp bu defa da nefes alıp sol kol yönüne dönün. Hareketi 5 dakika boyunca setler arası 20 tekrar yaparak uygulayın.

spine-twist

 

  • Overhead Side Bend: Ayakta kalarak yapacağınız bu hareket ise; ellerinizi başınızın üzerinde avuç içlerinizi birleştirerek bacaklarınızı omuz hizasında açarak nefes egzersizleri ile birlikte önce sağa sonra da sola gidebileceğiniz son noktaya değin esneyin. Bu sırada vücudunuzun şeklini koruyun. Hareketi 5 dakika boyunca setler arası 20 tekrar yaparak uygulayın.

overhead-side-bend

 

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

  • Hip Crossover: Bu ezgersiz için yere uzanmanız gerekmekte. Eğer mümkünse uzanabileceğiniz bir spor matı edinebilirsiniz. Bu sayede sırtınızı ve omurganızı koruyabilirsiniz. Egzersiz için alınacak olan ilk pozisyon yere sırt üstü uzanın ve diz kapaklarınızı yere 45 derece açıyla katlayın. Kollarınızı sağa ve sola açın. Nefes egzersizlerini de kullanarak bacaklarınızı gövdenizin şeklini bozmadan önce sağa ve sonra da sola seri bir şekilde hareket ettirin. Hareketi 7 dakika boyunca setler arası 20 tekrar yaparak uygulayın.

hip-crossover

 

  • Side Plank: Bu pozisyon sizi yorsa da yan bölgeler için en etkili egzersizlerden birisidir. Öncelikle kolunuzun üzerinde pozisyon almalısınız. Bunun için vücudunuzu yana çevirip elinizden dirseğinize kadar olan kısım yerde dirseğinizden omuz hizanıza kadar da yukarı da olacak şekilde pozisyon alın. Yan bölgeler için yapacağınız bu etkili hareketin ilk adımı kalçanızı yerden kaldırıp vücudunuzu dümdüz yapacak şekilde pozisyon alın ve iki saniye durduktan sonra kalçanızı yere indirin. Kol kaslarınızı da çalıştıracak olan bu egzersizi gün içinde iki defa da yapabilirsiniz. Hareketi kendinizi zorlayarak yapabildiğiniz kadar yapmaya yani sabit durabildiğiniz saniye sayısını sürekli artırmaya çabalayın.

side-plank

 

  • Gym Stick Twist: Bu egzersiz düzenli uygulandığında hayranlık uyandıracak derecede bel kısmını incelttiği için pek çok bayanın ilgi odağıdır. Bu egzersizi uygulayabilmek için ince bir çubuk tarzında bir spor aletine sahip olunmalı gerçi çok da şart değil, bunu tedarik edemeyenler için uzun bir oklavadan da yardım alınabilir. Pozisyon için bir sandalye veya tabureye ihtiyacınız olacak. Dik bir şekilde oturun ve bel çukurunuzu belirginleştirin. Çubuğu enseniz ve kollarınız arasına alın. Bu yan bölgeleri incelten hareketi ayrıca önce doğru eğilerek yapmanız halinde arka bel kısmını da inceltip yağ yakımını sağlayabilirsiniz. Hareketi 5 dakika boyunca sürekli olarak durmadan uygulayın.

gym-stick-twist

 

  • Dumbbell Side Bend: Bu egzersiz aynı anda iki yana yapılıp yan bölgeleri erittiği için iki adet dumbell sahibi olmalısınız. Ayaklar omuz hizasında açık olan bu egzersizde ayakta durarak hareketi uygulamalısınız. Yan bölgeleri eriten bu harekette her elinize birer tane dumbell alın ve bacaklarınızı omuz hizasında açarak vücudunuz öne ve arkaya gelmeyecek şekilde önce sağa devamında ise sola olabildiğince esneyin. Hareketi 5 dakika boyunca sürekli olarak durmadan uygulayın.

dumbbell-side-bend

 

Sponsorlu Bağlantılar

Yan Bölgeler Nasıl Erir? | Yan Yağları Eritme Hareketleri (2 Yorum)

DMCA.com Protection Status
Doğal Fıstık Ezmesi
3 Farklı Doğal Fıstık Ezmesi Tarifi

Hayatımız boyunca çoğu insanın amacı kilo almamak ya da sağlıklı bir şekilde kilo almak olmuştur. İnsanlığın büyük çoğunluğu fit bir...

Kapat