Daha Fazla Yağ Yakmak İçin Yapılması Gereken 4 Şey

/ 29 Ağustos 2018 / 4.094 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Düzenli beslenen, sporla uğraşan ve yağ oranını dengelemeye çalışan kişiler özellikle daha fazla yağ yakımı için belli faktörleri uygulayarak, vücudun daha fit görünmesine yardımcı olabilirler. Kişilerde daha fazla yağ yakmak için yapılması gerekenler oldukça fazla olup, spor ve dengeli beslenme sayesinde uygulanan yöntemlerin etkileri artırılabilir. Yağ yakımını hızlandırmak için öncelikli olarak beslenme düzenine dikkat etmek gerekir. Çünkü hem spor yapmak hem yağ yakımı için egzersizler yapmak hem de vücudunuzdaki yağ oranını artıran yiyecekler tüketmek maalesef size başarısız sonuçlar verebilir. Bu nedenle, öncelikli olarak hızlı yağ yakımı için bol su tüketmek gerekir.

Su metabolizma hızını artıran en iyi maddelerden birisidir.

Bol su tüketimi sayesinde metabolizma hızınız artacak, yağ yakımı hızlanacak ve tüketilen maddelerin sindirimi daha kolay sağlanacaktır. Özellikle, spor esnasında bol su tüketimi vücudunuzdaki yağ ile egzersizlerin doğru şekilde dengelenmesini sağlayarak, yağ bölgelerinin yok edilmesini sağlayacaktır.

Ayrıca, vücudunuzda yağ oranının fazla olduğu bölgelere yapılan egzersizler de bölgesel yağlanmanın kısa sürede yok edilmesini sağlayacaktır. Fazla yağ yakımı için tek bir faktörün gerçekleşmesi çok etkili olmaz. Bu nedenle, yağ yakımını artırmak için bazı faktörleri ve yöntemleri bir arada kullanmanız gerekir.

Yağ Yakımına Etkili Yiyecekler

Yağ yakımına etki eden ve yağ yakımını hızlandıran yiyecekler, daha kısa sürede vücudunuzda yağ oranının dengelenmesine yardımcı olur. Özellikle, protein ağırlıklı bir beslenme kişinin tok hissetmesini sağlayarak, yağ yakımını hızlandıracaktır. Kahvaltı esnasında daha çok protein desteği ile beslenmek, gün boyunca tok kalmanızı sağlayacaktır. Böylelikle, vücudunuzdaki yağ oranı da zamanla dengelenmiş olacaktır.

Avokado

Doymamış yağ içeren besinlerden birisidir. Avokado tükettiğinizde vücudunuzda yağ oranı birikmez ve böylelikle yağ oranı da zamanla azalmaya başlar. Ayrıca, avokado içerisindeki besinler vücudun insülin salımını azaltırken aynı zamanda kalsiyum oranının da artmasına yardımcı olur. Böylece, kalsiyum ile beslenip, açlık hissinden kurtulmuş olursunuz. Ayrıca, vücutta insülin değerinin az olması yağ yakımını oldukça hızlandıran bir durumdur. Avokado tüketerek, zamanla yağ yakımının hızlandığını görebilirsiniz.

Soya besini

 

Protein bakımından güçlü bir besindir. Özellikle, sporcuların sık kullandığı bu besin düzenli olarak tüketildiğinde hem tokluk hissini artırmakta hem de kalori ile yağ yakımını hızlandırmaktadır.

Yağ Yakımı İçin Doğal Süt Ürünleri Kullanın

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Yağ yakımını hızlandıran bir diğer faktör ise doğal süt ürünleridir. Doğal alanlarda beslenen ineklerin sütleri omega 3 açısından daha değerli olduğu için doğal sütleri kullanmak, yağ yakımını doğrudan hızlandıran bir faktördür. Özellikle, sporcuların önem verdiği omega 3 besini, hem yağ yakımını artırmakta hem de kısa sürede kas dokusunun ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Bu açıdan doyuruculuk oranı da fazla olan süt ürünleri tercih edilecekse mutlaka vücutta yağ dokusunu artırmayan ve omega 3 besin değeri açısından zengin süt ürünleri tüketilmelidir. Aynı şekilde, doğal beslenen ve kırmızı et olarak tüketilen besinler de omega 3 açısından zengin bir nitelik taşımaktadır.

Yağ Yakımı İçin Hızlı Egzersiz

yağ yakmak için ne yapmalı

Uzun zamandır sporla uğraşıyorsanız, özellikle yağ yakımını artırmak istediğiniz bölgelerde egzersiz oranını artırmanız gerekmektedir. Ayrıca, egzersizleri daha hızlı bir şekilde yaparak, yağ yakımını da hızlandırabilirsiniz. Yapılan bir araştırmaya göre daha hızlı koşan ya da daha hızlı ağırlık kaldıran kişilerin fazlaca enerji sarfiyatı yaptıkları için yağ yakımını artırdıklarını söylemektedir. Özellikle, belli süre aynı hızla devam edip, daha sonra belli oranlarda hızınızı artırarak, yağ yakımını da orantılı olarak artırabilirsiniz. Tüm egzersizlerde geçerli olan bu durum genellikle ağırlık kaldırma egzersizlerinde daha fazla enerji sarfiyatı olduğu için yağ yakımı da bu tür egzersizlerde daha çok olmaktadır. Yaptığınız spora göre vücudunuzdaki yağ oranının daha hızlı şekilde azaltılmasını sağlayabilirsiniz.

Yağ yakıcı en 5 supplement ürünü; En Etkili 5 Yağ Yakıcı Ürün

Yağ Yakımı İçin Gücü Ortaya Çıkartın

Yağ yakımını hızlandırmak için özellikle egzersiz çalışmalarında gücünüzü ortaya çıkartan egzersizlere yönelmelisiniz. Bu egzersizler genellikle ağırlık kaldırma egzersizleridir. Daha fazla güç kullandığınızda vücudunuzun tüm bölgeleri bu gücü karşılamak için çaba sarf etmekte böylelikle vücudunuzdaki tüm alanlarda yağ yakımı artırılmaktadır. Yalnızca kol ve bacak hareketleri ile vücudunuzdaki yağ oranının dengelenmesini sağlayamazsınız. Yapılan spor ve egzersizlerde ne kadar güç sarf ederseniz sarf ettiğiniz güce göre yağ yakımı da artacaktır. Eğer, sporla uğraşıyorsanız ağırlık kaldırarak, yağ yakımına olumlu etki yapabilirsiniz.

 

Yağ yakımı ile ilgili diğer yardımcı makalelerimizi incelemeyi öneriyoruz.

Egzersiz Hareketleri | En Hızlı Yağ Yakan 4 Egzersiz Hareketi

Vücuttaki Yağlar Kasa Dönüşür mü?

Vücut Yağ Oranı Nasıl Ölçülür, İdeal Oranlar Nelerdir?

Yağ Yakıcılar | Zayıflamak İçin Yağ Yakıcı Kullanmak Doğru mu?

Yavaş Tempolu Kardiyo | Yağ Yakmak İçin Hangisini Tercih Etmeliyim?

Vücut Ne Zaman Yağ Yakar?

Kalça Yağlarının Yakılmasını Kolaylaştıran Durumlar

 

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler
DMCA.com Protection Status
Sağlıklı Kilo Almak ve Hacim Kazanmak
Sağlıklı Kilo Almak ve Hacim Kazanmak İçin Etkili Yöntemler

Kilo alabilmek amaçlı yapılanlar bazı insanlara şaşırtıcı düzeyde ilginç gelebilmekte. Çünkü çevremizde daha çok duyduğumuz şey, kilo vermek ve onunla...

Kapat