Yağ Yakıcılar | Zayıflamak İçin Yağ Yakıcı Kullanmak Doğru mu?

/ 24 Aralık 2013 / 267.632 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Yağ YakıcıVücut geliştiren kişiler için çok etkili bir yöntem olan yağ yakıcılar, sadece vücut geliştirmekle kalmıyor düzenli kilo vermenizi de sağlıyor. Protein bazlı olan yağ yakıcılar, spor yapmanız durumunda yağlarınızı kasa çevirme özelliğine sahiptir. Kiloluysanız ve spora başlamak için önce yağlarınızı eritmeniz gerekiyorsa yağ yakıcı kullanabilirsiniz. Ya da kilonuzu düzende tutmak için de yağ yakıcı kullanabilirsiniz. Yağ yakıcı, oturduğunuz yerden zayıflamanız ya da yağlarınızı yakmanızı sağlamaz. Sadece yağ yakımını hızlandırır ve kolaylaştırır. Yani aylarca spor yaparak yakacağınız yağları, yağ yakıcı sayesinde birkaç hafta içinde verebilirsiniz. Bir spor salonunu düzenli olarak kullanmıyorsanız bile günlük yürüyüşler, ufak egzersizler yapmalı ve bol hareketli günler geçirmelisiniz.  Eğer günlük yaşantınız, işiniz dolayısıyla masa başı ve hareketsiz ise haftanın 3-4 günü 1 saatlik yürüyüş yapmanız yağ yakıcının işlevini doğru bir şekilde göstermesine yardımcı olacaktır.

Yağ Yakıcı Kullanırken Yapılması Gereken Fitness Hareketleri

Genelde vücutta yağlanma bölgesel bir sistemde oluşur. Erkeklerde daha çok… göbek kısmında olan yağlanma bayanlarda basen bölgesinde olur. Yağ yakıcılar, vücudunuzdaki aktivasyon bölgelerine odaklanır ve en çok spor yaptığınız bölgenizdeki yağlara doğrudan etki eder. Bunun için bayanların kalça bölgesine yararlı olan yürüyüş ve fitness yapmaları, erkeklerin ise karın kısmına faydalı olan mekik, şınav gibi sporları yapmaları daha doğru olur. Ancak tüm bölgede bulunan yağların yakımını sağlamak için yorucu olmayan ve tüm vücuda hitap eden hareketleri yapmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Yağ Yakıcının İçerisindeki Maddeler ve Vücudumuza Etkileri

Yağ yakıcıların içerisinde koenzim ve l carnitine maddeleri bulunur. Koenzimler yağ ile karşılaştığı zaman çözünen doğal vitaminlerdir. Vücudunuzdaki proteinlerin, yağ biriken bölgeye taşınmasında da rol oynar. Bir diğer adı da Ubuquinone’dir. Vücut geliştirme kapsamında alınan L carnitine yediğiniz tüm yiyecekleri enerji üretimine katkı sağlamak amacıyla kullanır ve bu enerjiler sayesinde yağlarınızı eritmenizi sağlar. Vücudumuz doğal yollarla l carnitine üretebilir, ancak çok düşük seviye de olduğu için sadece günlük enerjinizi karşılar. Günümüzde en sık kullanılan yağ yakıcılar termojeniktir. Son yıllarda oldukça fazla satılması ve en gelişmiş yakıcı formüller kullanması termojenik yağ yakıcıları oldukça popüler yapmıştır. Termonojik yağ yakıcılar enerji üretimi sağlar ve her insanda belirgin sonuçlar verir.

 

En Çok Tercih Edilen Yağ Yakıcı Ürünlerini İncelemek İçin Tıklayın

 

Yağ yakıcılardan en verimli sonucu alabilmek için düzenli beslenmeye devam etmelisiniz. Günlük öğünlerinizi eksiksiz ve düzenli olarak tüketmeli ve zayıflamak için öğün atlamamalısınız. Diyet yapıyorsanız diyetinize devam etmeli ve aşırı yağ barındıran yiyecekleri yemekten kaçınmalısınız. Fast food tüketimini kesmeli ve sporunuza devam etmelisiniz. Yağ yakıcı kullanıyorum, diyet de yapıyorum spora gerek yok ya da spor yapıyorum diyete gerek yok gibi düşünmek yağ yakıcıdan hiçbir şekilde yararlanmamanıza neden olur. Kısa sürede yağlarınızı yakmak ve kilonuzu dengede tutarak kas oluşumuna devam etmek için yağ yakıcınızı söylenen şekilde ve düzende kullanmalısınız.

Yağ Yakıcı Makalesini Okuyanlar Bunları da Okudu:

L Carnitine

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Sporcular İçin En İyi 5 Protein Tozu

Herhangi bir spor dalıyla uğraşan sporcular bilir ki belirli bir aşamadan sonra günlük beslenme düzeniniz kas oluşumu ve vücut gelişimi...

Kapat