Vücut Ne Zaman Yağ Yakar?

/ 14 Mayıs 2018 / 13.365 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Vücutta biriken yağlardan herkes şikayetçidir. Bel, basen ve göbek bölgesindeki yağlar, genellikle yaz mevsimi yaklaşırken, kıyafetler incelirken kendini ortaya çıkarır. Daha fit ve güzel görünmek için sağlıklı beslenmek, bol su içmek ve spor yapmak şarttır. Doğru şekilde zayıflamak, yağlardan kurtulmak için sıkı bir şekilde spor yapmak gerekir. Bölgesel olarak yağlardan şikayetçiyseniz, o bölgeye yoğunlaşarak spor yapmak gerekir.

Yaşam standartlarınızı biraz değiştirerek, kötü beslenme alışkanlıklarından kurtulmak gerekir. Metabolizma hızlandırıcı ve yağ yakıcı besinler tüketerek ve yoğun bir antrenman temposuyla yağ yakma süresini hızlandırmış olursunuz. Kasları kaybetmeden, yağları yakmak için düzenli spor yapmak şarttır. Sağlıklı beslenip, spor yaparak fit ve sağlıklı bir vücuda sahip oluyorsunuz.

Yağ Yakmaya Ne Zaman Başlarız?

Yağ yakmak için sadece sağlıklı beslenmek olmaz, sıkı bir spor disiplini ile bunu başarabilirsiniz. Spor yapmaya başladıktan sonra vücut ne zaman yağ yakar? İşte bu sorunun cevabı olarak şöyle devam edebiliriz, spor yapmaya başlamak için ısınma ilk kuraldır. Sakatlanma riskine karşı, yoğun antrenmanlar için ısınmak şarttır. Daha sonra spora başladığınızda, 15 le 20 dakika arasında yapılan antrenmanlarda vücut şeker ve karbonhidrat yakmaktadır. Yani kalori yakarsınız. 25 ve 30 dakikadan sonra yağ yakmaya başlarsınız. Yağ yakma için, ideal spor yapma süresi 40 ile 45 dakika arasında olmalıdır.

Kilolarınızın ne kadarının yağ olduğunu bildiğiniz takdirde, spor yaparken, kas ya da su kaybetmeden, yağ yakarsınız.

Spor yapmaya yeni başlayanlar, ilk günler kendinizi fazla zorlamadan beşer dakikalık sürelerle spora başlayın. Daha sonra ilerleyen günlerde, bu sayıyı iki katına çıkararak spora devam edin. Zaman geçtikçe hiç yorulmadan spor yaptığınız, sürenin 45 dakikaya ulaştığını, kaslarınızın açıldığını ve sporun yaşamınızda bir rutin olduğunu göreceksiniz.

#En Etkili 5 Yağ Yakıcı Ürün Tıklayın!

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Kilo Vermenin En Önemli Detayları

Kendiniz aç bırakarak kilo vermeye çalışmayın. Bilinçsizce aç kalarak, bir beslenme programı ve egzersiz programı olmadan yapılan diyetler, sizi zayıflatmak şöyle dursun, metabolizmanızı yavaşlatarak daha fazla yağlanmanıza sebep olmaktadırlar. Hızlı bir şekilde zayıflatan diyetler, ürünler var sakın bunlara aldanıp kullanmayın. Kullanmaya başladığınızda ilk zamanlar işe yarıyormuş gibi hissedersiniz fakat tüm hayatınız boyunca yemek alışkanlıklarınız değiştirmeye ihtiyaç duyacaksınız.

  • Mucize bir şekilde zayıflatan ürünler, zayıflama hapları gibi maddelerin zayıflatacağına itibar etmeyin, alıp kullanmayın. Zamanınızı, paranızı böyle ürünler için harcamayın. Ayrıca bu ürünler sağlığınızı da olumsuz yönde etkileyebilir ve size zarar verebilir. Paranızı sağlıklı besleneceğiniz yiyeceklere harcayın. Zamanınızı da spora harcayın ki, sağlıklı ve fit bir vücuda, bu mucize yarattığı söylenen ürünlere itibar etmeden, kendiniz sahip olun.
  • Vücuttaki yağ oranınızı hesaplattıktan sonra her ay düzenli olarak kontrol ettirin.
  • Her gün tartıya çıkmaktan vazgeçin ve tartıyı unutun.
  • Bir boy aynası sizin işinize daha çok yarayacaktır. O nedenle bir tartı yerine bir boy aynasına sahip olun. Her gün çıplak vücudunuzla aynaya bakın ve ne kadar kilo verdiğinizi ayna size söylesin.
  • Yağ yakmak ve zayıflamak için bilinçli olmakta fayda var.
  • Sıkılıp bırakacağınız diyetlere başlamayın yoksa sonra daha çok yağlanırsınız, bilinçli bir beslenme ve spor programını hayatınızın içine sokun.

#Kas Kaybetmeden Kilo Verme Nasıl Sağlanır? 

Kalori Yakmak İçin Ne Yapmalı?

Yaşantınızın bir parçası olacak ve her gün yapmaktan zevk alacağınız bir aktivite yapın. Yüzme, bisiklet sürme, yürüyüş, ip atlama, aerobik gibi. Kalp atım frekansını arttıracak, faydalı ve uzun süren egzersizler yapın ve her gün yapın. Yediklerinizi değiştirin. Daha çok meyve, sebze, tavuk eti tüketin. Yiyeceklerinizin yağını ayırın. Az ve sık yiyerek, aç kalmadan metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Vücut geliştirme ve fitness programları kaslarınızı çalıştırarak, günlük olarak yakmanız gereken kalorinin vücuttan daha kolay yakılmasını sağlar.

 #Kalori Cetveli ile Yediklerinizi Hesaplayın

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
En İyi 5 L-Carnitine (Karnitin)

Kilo vermeyi amaçlayan kişilerin sıklıkla tercih ettiği l carnitine’nin başlıca görevi vücuttaki yağları enerji olarak kullanarak, istenmeyen fazlalıklardan kurtulmanızı sağlar....

Kapat