Vücut Geliştirmede Motivasyon Artırma Teknikleri

/ 15 Kasım 2014 / 19.244 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Vücut Geliştirme ve MotivasyonSağlıklı ve fit bir yaşam için tercih ettiğiniz önemli bir spor dalı olan vücut geliştirme her sporda olduğu gibi süreklilik ve azim gerektiren bir spordur. Bu süreçte hayatın her döneminde olduğu gibi motivasyon, destek ve kararlılık oldukça önemlidir. Egzersizleriniz her geçen gün zorlaştığında belki pes etmek isteyecek, belki yapamayacağınızı düşünecek ve bırakacaksınız. İşte vücut geliştirmede motivasyon, egzersizlerin yapılması kadar önemli bir konudur. Bir herhangi bir hedefi yakalayabilmesi için gerekli olan ısrarı, yönelimi, istemesindeki derece ve çabası motivasyonun temelini oluşturmaktadır. Vücut geliştirmede motivasyon dış güçler tarafından da sağlanacağı gibi en çok kişinin kendisinde bitmektedir. Kişi kendisini en iyi tanıyan olduğu için motive olmasını sağlayacak faktörleri uygulaması başarısının artmasını sağlayacaktır. Vücut geliştirmede motivasyon için önemli olan bir konu ise kişinin o işi ne kadar istediğidir. Şöyle ki; zorla spora başlayan bir kişi ile hayatında hep o sporu yapmak isteyen bir kişinin motivasyonu.. hiçbir zaman aynı olmayacak ve bu doğrultuda başarı seviyeleri de farklı olacaktır.

Motivasyonunuzu Düşürmelerine Asla İzin Vermeyin

Spor dahil olmak üzere hayatınızda attığınız her yenilikçi adımda ayağınıza taş takmak isteyenler, eleştirenler ve başaramayacağınızı düşünenler mutlaka olacaktır. Bu gibi yaptırımlara hayatınızın hiçbir yerinde inanmayın ve hedefiniz doğrultusunda ilerleyin. İşte vücut geliştirme ve motivasyon en çok bu noktada devreye girmektedir. Hiçbir yolda önünüze bir engel çıkmayacak diye bir şey yoktur. Eğer motivasyon için gerekli olan hedef, ısrar, istek ve çaba hat safhada ise önünüze çıkan her engeli aşacak duruma gelmeniz gerekir. Bunun için de öncelikle yapmaya karar verdiğiniz işi sevmeli ve bu yolda hayatınızı düzenlemelisiniz. Birazdan en iyi vücut geliştirme motivasyon konuşmasına şahit olacaksınız, okumaya devam edin.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Vücut Geliştirme Motivasyonumuzu Artırmak İçin Neler Yapmalıyız?

Vücut geliştirmede motivasyon içsel olarak tamamlandığında bu yolun sonunu getireceğiniz kesinleşmiş olacaktır. Sporcularda meydana gelen herhangi bir kaza sonucu doktorların bir daha spora dönemeyeceğini söylediklerini duysalar dahi buna inanmayıp bir mucize gösterip spora devam etmeleri içsel bir motivasyon örneğidir. Bir sporcu yapabileceğini ve başarabileceğini kafasında bitirdiyse hiçbir olumsuzluğun onun önünü engellemesi mümkün değildir. Birde dışsal olarak nitelendirdiğimiz vücut geliştirmede motivasyon etkileri vardır. Beyninde içsel olarak motivasyonunu arttırarak bu işe başlayan kişi egzersiz esnasında veya sonrasında da dışsal bir takım motivasyona ihtiyaç duyabilir. Bunlardan hemen hemen her sporcunun yaptığı egzersiz esnasında müzik dinlemek en önemlilerindendir. Bir kişinin en sevdiği şarkıları antreman esnasında dinlemesi hem egzersizin zorluklarını unutturur hem de müziğin ritmine kendinizi kaptırarak daha çok havaya girmesini sağlar. Vücut geliştirmede motivasyon sağlamanın diğer önemli bir etmeni ise spora en yakın arkadaşlarınızdan biriyle başlamak olacaktır. Vücut geliştirmede motivasyon düşüklüğü yaşadığınız zaman arkadaşınızın size verdiği destek, yılmamanızı ve sporu eğlenceli bir hale getirmenizi sağlayacaktır. Azim ve istikrar gerektiren bu spor dalında her zaman kendinizi rakip olarak görmeli ve her geçen gün vücudunuza bir şeyler katmalısınız. Bunun içinde orantılı olarak egzersizlerinizi ağırlaştırmanız gerekebilir. Bu gibi dönemlerde zorlandığınız, eziyet çektiğiniz düşüncesine kapıldığınız andan itibaren sizi isteklendirecek, sürükleyerek antrenmana götürecek sıkı bir arkadaş çok önemlidir. Tüm bu anlattıklarıma rağmen hala motive olamadınız mı? Hala içinizde ufakta olsa bir isteksizlik mi var? O halde aşağıdaki videodan Greg Plitt’in motivasyon konuşmasını izleyin, fikrinizin değişeceğine eminim 😉

Vücut geliştirmede motivasyon arttıracak diğer önemli bir etmen ise çalışırken kendinizi görebileceğiniz bir şekilde yerleştirilmiş bir aynanın olmasıdır. Çalışırken kendinizi ve vücudunuzun eskisine göre daha kaslı olduğunu görmeniz ileriye yönelik nasıl bir durumda olacağınızı hayal etmenizi ve daha çok isteklenmenizi sağlayacaktır. Egzersiz esnasında kaslarınız normalden daha çok şişeceği için bunu çalışırken görmeniz vücudunuzdaki değişiklikleri daha çabuk fark etmenizi sağlayacaktır. Vücut geliştirmede motivasyon değişik yöntemlerle sağlanabileceği gibi sevdiğiniz sporcuların fotoğraflarını odanızın veya çalışma alanınızın duvarlarına yapıştırmanız, çalışırken onlara bakmanız hedefinizi belirlemeyi, isteğinizin kuvvetlenmesini sağlayacaktır. Bu noktada ilk adımı atmak isteyen okurlarımız için en temel karın eritme egzersizlerini videolu olarak aşağıdaki bağlantıda  bulabilirsiniz.

https://vucutgelistirmehareketleri.org/karin-eritme/

Vücut geliştirmede motivasyon düşüklüğü yaşamamak için sizi eleştiren kişilerden uzak durun ve her zaman yapabileceğinizi ve yapanlardan hiçbir eksiğinizi olmadığını düşünün.Eleştiri yapanlara karşı ise verebileceğiniz en güzel yanıt vücudunuzdaki gelişmeler ve kaslar olmalıdır. Bunu yapabilmek için sporunuzu bırakmayın ve azimli bir şekilde çalışın. Vücudunuz için olabileceğin en iyisini yapın ve size vücut geliştirmede motivasyon düşüklüğü yaşatan kişilerin yanınızda ne kadar zayıf kalacaklarını görmelerini sağlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
vücut geliştirme ısınma hareketleri
Vücut Geliştirmede Isınma Hareketleri Nasıl Yapılır?

Sağlıklı ve fit bir görünüme sahip olmak için yapılması gereken birçok spor dalı vardır. Onlarca spor dalı arasından birini tercih...

Kapat