Vücut Geliştirme Hareketleri ile Evde Kas Yapma Teknikleri

/ 27 Eylül 2013 / 318.374 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Vücut geliştirme hareketleri ile ilgili bu makalemizde hareketlerin nasıl yapılması gerektiğine dair bazı püf noktaları anlatacağız. Spor salonuna gitmeden, aletsiz vücut geliştirme hareketleri öğrenerek, evinizin rahatında verimli bir çalışma sağlayabilirsiniz. Vücut geliştirmenin temellerini oluşturmak için evde yapabileceğiniz hareketler, spor salonlarına verilen yüksek ücretlerden sizi koruyacağı gibi, ileride profesyonel bir şekilde yapabileceğiniz bu spor için, çok iyi bir başlangıç olacaktır. Evdeki eşyaları kullanarak nasıl vücut geliştirme yapılacağını anlatmaya çalışalım. Evde vücut geliştirme hareketleri yapmak isteyenler, şınav, mekik gibi basit hareketlerle başlayabilirler. Dirilik ve kondisyon kazandıracak olan bu hareketler, vücut geliştirmeye iyi bir zemin hazırlama niteliğinde olacaktır. Kasların gelişmesini başlatmak için oldukça yararlı olan bu egzersizler, sağlıklı bir hayat sürmek için de oldukça etkilidir. Dolaşım sistemini düzenleyen bu spor dalı, kasların gelişimi ile iç organların korunmasına da olanak tanıyacaktır.

Evde Vücut Geliştirme Hareketleri

Vücut geliştirme hareketleri, aletsiz veya minimum hareketle, evde rahat bir şekilde uygulanabilir. Evde yapılabilen aletsiz vücut geliştirme hareketlerini şu şekilde… sıralamak mümkündür;

  • Mekik
  • Barfiks
  • Şınav
  • Yüzme ve jogging
  • Kalf
  • Squat
  • Sandalye kullanarak dips & rowing
  • Sopa ile twist
  • Sırtüstü yatarak silecek hareketi

Bu hareketleri, evde minimum aletle yapmak hiç de zor değildir. Yapabileceğiniz bu vücut geliştirme hareketleri, herkes tarafından kolayca uygulanabilir. Birkaç tanesini detaylı olarak anlatalım.

Evde Uygulayabileceğiniz Temel Vücut Geliştirme Hareketleri

1-    Şınav çekmek: Şınav çekerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, vücudun doğru pozisyonda olması olacaktır. Kollar omuz hizasında açık, yüzünüz yere bakacak şekilde, göğsünüzü yere değme noktasına gelene kadar eğip tekrar kaldırıyorsunuz. 3 set 8 tekrar ile kol, göğüs, omuz ve sırt kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

Şınav Çekmek

2-    Dips & Rowing: Karşılıklı duran iki sandalyeden birinde ayaklarınız diğerinde ise elleriniz bulunmalı. Arada kalan boşlukta, sırt üstü kalacak şekilde aşağı doğru inip kalkmanız bu hareketi oluşturacaktır.

Dips Rowing

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

3-    Mekik çekmek: Karın kaslarınız için oldukça etkili olan bu hareket, aletsiz vücut geliştirme hareketleri içerisinde en popüler olanlarından biridir. Sırt üstü yatar pozisyonda, ayaklar birleşik, eller ensede veya göğüste duracak şekilde doğrulup tekrar yatmanız şeklinde bir hareket olan mekik, karın kaslarının gelişimini sağlar.

Mekik Çekmek

4-    Sopa ile twist: Evde bulabileceğiniz bir sopa yardımıyla, vücudunuzun sadece üst kısmını burgu hareketiyle döndürmek suretiyle gerçekleşir. Ayakta veya oturarak yapabileceğiniz bu hareket, vücudunuzun yan bölgesinde bulunan kaslara etki etmektedir.

Sopa İle Twist

5-    Squat: Squat, halter olarak bilinen harekete benzer. Halterden farkı ise aletsiz olarak yapılmasıdır. Sırt bölgesi dik duracak şekilde, sandalyeye oturur pozisyonda, kolların öne uzatılmasıyla uygulanan hareket olarak bilinmektedir. Vücudun üst ve alt bölgesindeki birçok kasın çalışmasına olanak sağlayan bu hareket, doğru uygulandığında çok etkili olacaktır.

Vücut Geliştirme Hareketleri

Vücut geliştirme, sabır isteyen bir uğraştır. Vücut geliştirme yapmak isteyen kişilerin öncelikli olarak düzenli bir yaşam sürmeleri gerekmektedir. Vücut geliştirme hareketleri, spor salonuna gitmeden, evde kolayca uygulanabilir. Bunun için bilmeniz gereken tek şey, aletsiz vücut geliştirmenin nasıl yapılacağıdır. Spor salonlarına yüksek ücretler ödemek istemediğinizde tercih edebileceğiniz aletsiz vücut geliştirme hareketleri, doğru uygulandığı takdirde, harika sonuçlar doğurabilir. Beslenme düzeni ve uyku düzenine dikkat edip, disiplinli bir çalışma programı çıkardığınızda elde edeceğiniz sonuç, beklediğinizin çok çok üstünde olacaktır. Aletsiz vücut geliştirme hareketleri, herkes tarafından kolayca uygulanabilir. Yukarıda belirtilen noktalara dikkat ederek, sabırlı ve disiplinli bir çalışma sağladığınızda, vücudunuzu şekle sokabilir, hatta istediğiniz kas yoğunluğuna ulaşabilmek için gerekli olan ilk adımları basit ve pratik bir şekilde atabilirsiniz.

Vücut Geliştirme Hareketleri Makalesini Okuyanlar Bunları Da Okudu:

Vücut Geliştirme

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Egzersiz Hareketleri
Kolay Zayıflama | Kolay Kilo Vermenin 5 Kolay Yolu

Kolay Zayıflama Yöntemleri Kolay zayıflama yöntemlerinin başında egzersiz hareketleri gelir. İnsanların yoğun yaşam tarzları, zayıflama hareketlerine vakit ayırmalarını imkansız hale...

Kapat