Vücut Geliştirme Besinleri ile Hızlı Kas Yapma

/ 9 Şubat 2014 / 70.959 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Vücut geliştirmek ve nasıl vücut yapılacağını bilmek çok önemlidir. Vücut geliştirmek istersiniz ancak bunun için neler yapmanız veya neler yemeniz, hayatınızda ne gibi değişikliklere gitmeniz gerektiğini bilemeyebilirsiniz. Eğer kaslı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız öncelikle düzenli spor alışkanlığı edinmeli sonrasında da vücut geliştirme besinleri tüketerek daha hızlı vücut geliştirebilirsiniz. Yediğiniz yiyecekler spor kadar vücudunuz için önemlidir ve kas oluşumunun büyük bir bölümünü kapsar. Vücut geliştirme besinleri günlük hayatımızda çokça yer kaplayan cips, patates kızartması, pasta, kola, çikolata vs değildir. Ki öyle olsaydı şu an birçok insan kaslı bir vücuda sahip olurdu. Saydığımız bu yiyecekler vücudunuzda yağ depolamaktan başka bir işe Vücut Geliştirme Besinleriyaramaz. Vücut geliştirme besinleri tamamen sağlıklıdır, daha fazla protein içerir ve gerektiği kadar karbonhidrat, yağ, vitamin ve minerallerden oluşmaktadır. Vücudunuzda kaslı bir görünüme sahip olmak ve kaslarınızı güçlendirmek için proteini çokça tüketmelisiniz. Protein tamamen kaslarınızın güçlenmesi ve daha da büyük görünmesini sağlayacaktır. Ancak karbonhidrat ve diğer besin kaynakları da göz ardı edilmemeli vücudunuzun ihtiyacı.. olacak kadar tüketilmelidir. Vücut geliştirme besinlerini ve sağlıklı bir şekilde vücudunuzu geliştirmek için neler tüketebileceğinizi ilgili kişilerden bilgi alarak kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Bu sayede yanlış bir diyet uygulamayarak kaslarınızdaki gelişimi hızlı bir şekilde görebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Vücut Geliştirme Besinleri İçin En Faydalı Yiyecekler

Vücut geliştirme besinleri deyince insanların aklına ilk gelen besin yumurta olabilir. Bu çok doğrudur. Yumurta büyük bir protein kaynağıdır. Kararınca tüketildiğinde sağlıklı sonuçlar alınan orta boy bir yumurta da yaklaşık olarak 7 gram protein bulunmaktadır. Proteinin yanında vücudumuza A,E,D vitaminleri vererek egzersiz öncesi ihtiyacımız olan enerjiyi rahatlıkla sağlıyor. Kas yapımında büyük yer kaplayan yumurtanın fazlası tüketildiğinde kolesterolün çıkmasına sebep olabilir. Bunun için mutlaka bilgili kişilerden gerekli bilgileri almalısınız. Vücut geliştirme besinleri içerisinde adı anılan diğer bir besin ise balıktır. Somon, ton balığı ve soğuk deniz balıkları protein bakımından zengin balıklardır. Vücudumuz için verdiği Omega-3 yağ asitleri Vücut Geliştirme Besinlerisayesinde kasların kuvvetlenmesinde büyük rol oynamaktadır. Yapısı nedeniyle vücudumuza birçok yararı olan 100 gram somon balığı yaklaşık olarak 25 gram protein ve D vitamini içermektedir. Günlük hayatımızda bolca tükettiğimiz tavuk da vücut geliştirme besinleri arasındadır. Vücut içerisinde protein ve yağ alımını dengeleyen ve protein açısından zengin olan tavuk kaslar için tüketilmesi gerekilen bir besindir. Yağda kızartma hariç farklı pişirme şekilleriyle (haşlama tavsiye edilir) kullanabileceğimiz tavuk her öğünde tüketilebilir. Protein açısından önemli bir yer tutan tavuğun 100 gramında yaklaşık olarak 30 gram protein ve sadece 4 gram yağ içermektedir. Bu sayede sağlıklı bir şekilde protein alımı gerçekleşirken fazla yağda tüketmemiş olursunuz.

Protein açısından zengin olan ve vücut geliştirme besinleri arasında tüketilmesi gereken diğer bir besin kaynağı ise soyadır. Günlük hayatımızda nadiren kullandığımız soya protein açısından zengin bir bitkisel kaynaktır. Yapısı bakımından oldukça önemli vitamin ve mineraller içiren soyayı etlerle birlikte de tüketebilirsiniz. Protein açısından oldukça zengin kırmızı et yağsız olarak tüketildiğinde vücudunuzda muhteşem bir etki yapacaktır. Vücut geliştirme besinleri listelerinde sıkça gördüğümüz yağsız kıymanın 100 gramında 27 gram protein, 11 gram yağ vardır ve yaklaşık olarak 200 kalori verir. Kaslar için önemli olan B12 vitamini, çinko ve demiri yapısında bulunduran sığır eti kaslar için çok önemlidir. Vücut geliştirme besinleri düzenli sporun yanında düzenli ve sağlıklı bir şekilde tüketildiğinde kaslarınızın daha güçlü olmasını ve istediğiniz görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

Vücut Geliştirme Besinleri Makalesini Okuyanlar Bunları da Okudu:

Vücut Geliştirme Beslenme

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Anadrol Nedir Zararları Nelerdir ?

Anadrol Nedir? Özellikle spor salonlarında spor yapmak ve vücut geliştirmek isteyen kişilerin sıklıkla sorduğu soruların başında anadrol nedir zararları nelerdir...

Kapat