Vücut Geliştirme Aletleri | Hangi Alet Nereyi Çalıştırır?

/ 2 Mayıs 2014 / 70.261 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Vücut Geliştirme AletleriDış görünüme oldukça önem verilen günümüzde özellikle erkeklerin ilgi odağı olduğu vücut geliştirme sporu son yıllardaki popülerliğini hala sürdürüyor. Kaslı bir görünüme sahip olmak, fazla kilolardan kurtulup yağları kaslara çevirmek için tercih edilen vücut geliştirme sporu aletsiz yapılabildiği gibi özel aletlerle de yapılmaktadır. Vücudunuzda kullanım alanlarına göre değişen vücut geliştirme aletleri doğru bir şekilde kullanıldığında düzenli bir süre sonra kas oluşumu sağlamaktadır. Beslenmenin de önemli olduğu sporda kasların gelişmesini hızlandırmak için özellikle protein merkezli tüketim sağlanmalıdır. Salona gitmek istemiyorsanız vücut geliştirme aletleri edinip videolar yardımıyla da vücudunuzu geliştirebilirsiniz. Özellikle de bir salona gitmiyorsanız kullanacağınız aletlerin.. hangi bölgeniz için kas oluşumu sağladığını ve nasıl kullanıldığını bilmeniz gerekmektedir. En popüler vücut geliştirme aletleri şöyle sıralanabilir:

Vücut Geliştirme Aletleri ve En Temel Ekipmanlar

Dumbbell: Çok amaçlı olarak kullanılan dumbbell vücudunuzdaki birçok kası geliştirmek için tercih edebileceğiniz bir alettir. Dumbbell özellikle göğüs kaslarının gelişmesinde büyük payı olan bir alettir. Bunun yanında belirli hareketleri uygulayarak omuzlarınızı, sırt ve kanat bölgesini, kollarınızı, bilek ve karın kaslarınız dahil olmak üzere karın ve bel kasları gibi neredeyse vücudunuzun bütün kaslarında gelişim sağlayabilmek için tercih edilen en popüler vücut geliştirme aletleri arasındadır.

dambil

Halter: Vücut geliştirme aletleri arasında önemli olan diğer bir alet olan halter ağırlık plakalarının takılabildiği demir bir çubuktur. Kısaca bar ismiyle de anılabilir. Halteri iki elinizle tutup, ağırlığınızı kendiniz belirleyerek spor yapabileceğiniz bir alettir. Göğüs kaslarınızda, ön ve arka kol kaslarınızda, bileklerinizde ciddi gelişmeler sağlayabileceğiniz bir alet olan halterin ileri seviyelere doğru ağırlığını arttırarak daha çok gelişim sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Halter

Kol Şişiren: Arm blaster olarak bilinen alet 60 cm uzunluğunda 15.2 cm genişliğinde kavisli ve yüzeyi düz olan metal bir bardır. Adından da anlaşıldığı gibi vücut geliştirme aletleri arasında kollarda kas gelişimi sağlamak amacıyla tercih edilmektedir. Aletle çalışma yaparken kola destek olan kasların devreden çıkmasını ve gücün pazıdan alınmasını sağladığı için kol kasları için vazgeçilmez bir alettir.

Kol Şişiren

Mekik Aletleri: Mekik hareketi her yaştan insanın yapmayı tercih ettiği bir harekettir. Bunu mekik aletleriyle yapmak doğru ve daha yararlı bir gelişme sağlayacaktır. Özellikle karın kaslarını çalıştıran bu aletler, bel ve karın kaslarının gelişmesini sağlamaktadır. Kilo problemi olanlar için ise bölgesel zayıflama için tercih edilmesi gereken vücut geliştirme aletlerindendir.

Mekik Aletleri

Özellikle spor salonlarında daha gelişmiş vücut geliştirme aletleri ve makineler bulmanız mümkündür. Bunları kendinizde edinerek videolar ve anlatımlar yardımıyla doğru ve düzenli bir şekilde yaparak ideal ve kaslı bir görünüme sahip olabilmeniz mümkündür. Bir aletle birçok kasınızda gelişme sağlayabilirsiniz. Vücut geliştirme sporuyla ilgileniyorsanız ve kendinizde gerçekten büyük gelişmeler görmek istiyorsanız vücut geliştirme aletleri arasından vücudunuz için gerekli olanları tercih ederek istediğiniz mekânda rahatlıkla çalışabilirsiniz. Unutmayın ki birçok aletiniz olsa bile hareketler doğru bir şekilde yapılmadığında kaslarınızın gelişmesi için bir yararı olmayacaktır.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir:

Vücut Geliştirme Hareketleri

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Fitness
Fitness Nedir | Fitness Sporu Hakkında Doğru Bildiğiniz Yanlışlar

Fitness, genel olarak ülkemizde body building sporu ile özdeşleştirilir. Kelimenin anlamını tam olarak bilmeyen kişiler ise, çok farklı bir spor...

Kapat