Vücudum Neden Gelişmiyor?

/ 26 Mart 2016 / 6.492 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Vücudum Neden GelişmiyorEn az kadınlar kadar erkeklerde daha güzel ve düğün bir fiziğe sahip olmak isterler. Hatta diyet yapmak hep kadınların yaptığı uğraş gibi görünse de aslında kadın veya erkek herkesin diyet yaptığı ve sağlıklı yaşam koşullarına uyum sağladığı güzel bir dönemdeyiz. Özellikle de ileriki yaşlarda çeşitli sağlık problemleri ile karşılaşmamak adına daha formda bir vücuda sahip olmak için sporla uğraşmak çok mantıklı bir davranıştır. Çünkü bu aşamada vücut geliştirme çalışmaları yaparken kaslar çalıştırılır ve gelişen kaslar ileriki yaşlarda da hareket özgürlüğünüzün kısıtlanmamasına yardımcı olur. Bu nedenle önemlidir. Ancak vücut gelişimi genellikle gençlerin çok daha iyi bir görünüm kazanmak amacı ile çabaladıkları bir uğraş haline gelmiştir.

Vücut geliştirme için çabalarken birçok yanlışlık yapılabilir ve bu durumda istenilen sonuç alınamaz. İstenilen sonuçların ortaya çıkabilmesi için neleri yapmamanız gerektiğini bilmelisiniz.

 

Vücudun Gelişmesi İçin En Etkili Öneriler

1) Bunları Yemeklerinize Ekleyin

Vücudun gelişmesi en çok beslenme alışkanlıklarına bağlıdır. Eğer yaptığınız egzersizleri doğru beslenme ile tamamlarsanız bu durumda istediğiniz görünüme de ulaşabilirsiniz. Özellikle aldığınız besinler arasında brokoli, esmer pilav ve tavukgöğsü gibi yiyeceklerin bulunması ilk şartınız olmalıdır. Protein yönünden güçlü besinleri tüketmeye özen göstermelisiniz.

2) Yiyeceklerinizi Kendiniz Pişirin

Beslenme alışkanlıklarınızı düzenlerken yediklerinizin daha sağlıklı ve temiz ortamda hazırlanmış olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü birçok hazır yiyecek sizin hiç istemeyeceğiniz derecede kaloriye sahip olabilir. Ayrıca sağlığınızı da tehdit edici olabilir. Bu nedenle kendi gözlemleriniz altında temiz ortamda sizin tam ihtiyacınız olduğu gibi besinlerin hazırlanmasını sağlamalısınız. Bu durumda en güzel çözüm de yemek yapmayı öğrenmektir. Çünkü sizin ihtiyacınızı sizden daha iyi kimse bilemez.

3) Tatlandırın

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Öğünlerinizi elinizden geldiği kadar doğru ve düzenli bir şekilde oluşturmalısınız. Ancak bazen yediğiniz şeylerin tadı size ağır gelebilir bu durumda çeşitli baharatlarla lezzet çeşitliliği oluşturmak sizin için çok daha büyük bir avantaj olacaktır. Böylece yemek zorunda olduğunuz için değil sevdiğiniz için yiyeceksiniz ve bu durum sizin hem istediğiniz değerleri almanıza hem de öğününüzü olması gerektiği gibi atlatmanıza yardımcı olacaktır.

4) Sindirim Sisteminizi Çalıştırın

Fast food tarzı yiyeceklerden uzak durun. Elinizden geldiği kadar sebze ağırlıklı beslenmeye çalışmalısınız. Özellikle salatadan başka tüketmeniz gereken bir şey de haşlanmış yumurtadır. Egzersizlerden sonra ihtiyacınız olan ise sindirim sisteminizin çok daha rahat çalışmasını sağlayacak protein ve karbonhidrat yoğunluklu besinler almanızdır.

5) Acil Durumlara Hazırlıklı Olun

Eğer hazır gıdalar tüketmek zorunda kalırsanız yanınızda, evinizde, dolabınızda bulundurmanız gereken bazı yiyecekler olmalıdır. Açlığınızı bastırmak için kuruyemiş, özellikle de protein ve omega 3 kaynağı olan tonbalığı, protein, vitamin ve kalsiyum yönünden de oldukça zengin olan fındık-fıstık ezmesini de mutlaka sürekli olarak elinizin altında bulundurmalısınız. Bunların yanı sıra hem protein hem vitamin hem de lif yönünden bir patlama yaşamanıza yardımcı olacak olan mısır gevreğini de tüketebilirsiniz. Yani size enerji, protein gibi ihtiyaçları zahmetsiz bir şekilde temin edecek olan bu besinleri her acıktığınızda ulaşabileceğiniz şekilde yanınızda bulundurmalısınız.

6) Doğru Protein Tozunu Satın Alın

Eğer protein tozu kullanmayı düşünüyor ya da kullandığınız halde bir sonuç alamıyorsanız bilmeniz gereken en önemli şey alacağınız protein tozunun markası ve kalitesinin iyi olması gerektiğidir. Düşünün ki bu sizin beslenme yolu ile aldığınız bir şeydir. Nasıl ki markasından emin olmadığınız sosis, salamı yemiyorsanız protein tozu da tıpkı bunun gibidir. Bu nedenle ilk olarak protein tozu içerisindeki oranların nasıl olması gerektiğini öğrenmeli ve en doğru markayı tercih etmelisiniz.

7) Gerektiği Kadar Yemek Yiyin

Çok fazla ya da çok az yemek yemek sizin ya istemeden göbek yapmanıza ya da çok sağlıksız bir duruma düşmenize neden olacaktır. Bu yüzden mutlaka belli bir kotanız olsun. Ne abartarak yiyin ne de yemeniz gerekenden az yiyin. Mutlaka hedefinizin altında kalmamaya ve üstüne çıkmamaya dikkat ederek beslenmeye özen gösterin.

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
alo protein
Neden Alo Protein?

2003 yılında Kocaeli’de Ömer Karakol tarafından oluşturulan firma yurt içinde ve yurt dışında uzun yıllar sporcuların gıda ihtiyacını karşılamıştır. Özellikle...

Kapat