Üst Bacakları Eritmek için En Etkili 9 Hareket

/ 16 Şubat 2018 / 9.626 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Her kadın güzel bir vücuda sahip olmak ister. Ama maalesef ki kimisi göbeğinden kimisi de bacaklarından veya poposundan şikayetçi oluyor. Bacakları eritmek söz konusu olduğunda yapılacak hareket sayısı çoktur ancak hangisini seçeceğinizi genel anlamda bilemeyebiliyorsunuz. Mutlaka ki baldırlarından veya üst bacağındaki kilolardan şikayetçi olmuş birilerini tanıyorsunuz veya o kişi kendiniz olabilirsiniz.

Hayatının herhangi bir döneminde bacaklarındaki kilolardan dert yanmamış bir kadın yoktur. Hep daha fazlasını isteme güdüsü insanın giderek daha güzel bacaklara sahip olma isteğini artırır. Bölgesel olarak zayıflamak veya şekillenmek en zor uğraşılardan biridir ve aslında uzun uzun emek vermeden üst bacakları eritmek gerçekten imkansız olabilir.

Alt bacak, üst bacak, baldır; her birini ayrı ayrı eritmek için yapabileceğiniz en etkili 9 egzersizi sizler için bir araya getirdim. Hazırladığımız yazıdaki hareketlerle üst bacaklarınızı şekillendirebilir ve kilo verebilirsiniz. Kas inşası kilo vermenin temel etkenlerinden biridir. Kas yoğunluğu ne kadar artarsa o kadar hızlı oranda yağ yakarsınız.

Gate swings egzersizi aslında ısınmak için güzel bir harekettir. Kaslarınızı ve iç bacakları hedefler. Nasıl yapacağınızı yazının içerisinde bulabilirsiniz. Side lunge sweep özellikle üst, iç bacak ve dış bacak için çok önemlidir. Üst bacağı çalıştıran temel hareketlerden biri olabilir ve çok etkilidir. Yaparken dikkat edilmesi gerekir ve hareketin hakkını vererek yaptığınızda geri dönüşü inanılmaz olacaktır.

Sumo squat slide in, yine incecik bacaklara sahip olmanız için özellikle gerekli temel egzersizlerden biridir. Her kadın oturduğunda sarkan iç bacak bölgesinden şikayetçidir, bu hareket işte o bölgedeki fazla kiloları ortadan kaldırabilir. Chair pose close, belinizi çok zorlamadan yapmanız gereken bir harekettir ve tüm kadınların her yerde rahatlıkla yapabilmesi için tasarlanmış gibidir. Her iki bacağınızın hem üst hem alt kaslarını güzelce çalıştırır.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Side shuffle switch, hem tüm vücuttan kilo vermenizi sağlayabilir hem de üst bacakları ve popoyu ekstra kuvvetle şekle sokar. Bu tempo gerektiren egzersiz kalp ritminizi artırır ve yağ yakmanıza sebep olur. Kabul ediyorum, her ortamda yapılacak bir hareket değil, biraz zaman ayırmanız gerekecek. Low lunge with isometric adduction, bunu bir genel esneme hareketi olarak da düşünebilirsiniz. Yapması zor gibi gelebilir ama bir kere alışınca ve üst bacağınızdaki yanmayı hissedince kendinizi daha iyi hissedeceksiniz, inanın.

Weighted inner-hhigh lift, herkesin bildiği bir harekete çok benziyor. Bu hareketi yaparken hiç zorlanmayacaksınız. Evde televizyon izlerken yapabileceğiniz bir hareket istiyorsanız, bu egzersiz sizi tatmin edebilir. Her harekette olduğu gibi bunda da belinizi incitme ihtimaliniz olabilir. Belinizi sağlama alın ve başlarken kendinize çok yüklenmeyin.

Kneeling adduction, az önce de bahsettiğim iç üst bacakları toparlamak için biçilmiş kaftandır. Hem iç bölgeyi hem de dış bölgeyi ve popoyu toparlamak için bir egzersiz istiyorsanız bu harekette yoğunlaşabilirsiniz. Efor sarf ettirmiyormuş gibi görünse de yaparken yanan bölgelerinizi hissettikçe şaşıracaksınız.  Side plank lift, üst ve dış yan bacak kaslarını çok etkili şekilde inceltebilir. Hem geniş baldırlarınızdan kurtulabilirsiniz hem de poponuzu şekillendirebilirsiniz. Bahsettiğim tüm egzersizlerin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız sizi hazırladığımız yazıyı okumaya davet ediyorum.

 

Kaynaklar:

http://www.aysetolgaiyiyasam.com/ust-bacaklari-eritmek-icin-en-etkili-9-hareket

http://www.health.com/health/gallery/0,,20725746,00.html

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Vücut Geliştirmeye Başlamak İçin İdeal Yaş Nedir?

Genellikle ergenlik döneminde erkeklerde meydana gelen özgüvenle birlikte kasları geliştirme, vücut yapma hevesi başlamaktadır. Tam vücudun gelişme, boyun uzama yaşı...

Kapat