Sporcular İçin En İyi 5 Protein Tozu

/ 18 Ağustos 2015 / 22.254 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

En İyi 5 Protein TozuHerhangi bir spor dalıyla uğraşan sporcular bilir ki belirli bir aşamadan sonra günlük beslenme düzeniniz kas oluşumu ve vücut gelişimi sağlamak için yeterli olmayabilir. Özellikle amacı kas geliştirmek ve fit bir görünüme sahip olmak isteyen sporcular için bu durum böyledir. Kilolu olan kişiler vücutlarında bulunan yağları yaptıkları çalışmalarla kasa çevirebilirler. Ancak zayıf olan kişiler kas yapmak için daha fazla beslenmeye ihtiyaç duyacağı için bu noktadan sonra dışarıdan ek gıda takviyesi yapılmalıdır. Bunun için kilo aldırıcı veya protein tozu kullanarak kas gelişimini destekleyebilirsiniz.

Sporcular tarafından oldukça yaygın bir şekilde tüketilen protein tozları piyasada birçok marka adı altında satılmaktadır. Bu nedenle kullanmaya başlamak istediğiniz ilk anda “hangi marka protein tozu kullanmalıyım? Veya hangi protein tozu markası daha kaliteli ve vücudum için yararlı olacaktır?” gibi sorular.. kafanızı kurcalayabilir. İşte oldukça önemli olan bu karar aşamasında sizlere yardımcı olmak için fiyat ve kalite bazında en iyi, en kaliteli 5 protein tozunu sizin için araştırdık ve bulduk.

En İyi 5 Protein Tozu

1) Optimum Gold Standart Whey

Optimum Gold Standart Whey protein tozları arasında en çok tercih edilenler statüsünde yer almaktadır ülkemizden önce Amerika’da satışı yapılan ürünün yoğun ilgi görmesinden dolayı son dönemlerde de ülkemizde satışı bulunmaktadır. Sporcular ihtiyacı olan amino asitleri bu protein tozu sayesinde karşıladıkları için genellikle tercih etmektedirler bunun yanı sıra sindiriminin kolay olması da satışının artışında bir etkendir. Bu proteinin en avantajı içerisinde bulundurduğu kaliteli olan izole edilmiş Whey proteinidir bu proteinin kısa adı WPI olarak belirlenmiştir bunun haricinde içerisinde ayrıca konsantre Whey proteini de bulunmaktadır ve bu proteinin kısa adı WPA olarak belirlenmiştir. Bu üründen kullandığınız taktirde servis başına vücudunuza girecek protein miktarı 24 gramdır. Bu proteinin servis halinde hazırlanması oldukça kolaydır sporcuların bunu tercih etmesinde etkenler arasındadır. Optimum Gold Standart Whey sayesinde gıdalardan alacağınız faydalar artacaktır bunun nedeni ise emilime olan faydasıdır. Fiyatının yüksek olmasının nedeni içersinde barındırdığı proteinlerin kaliteli olmasıdır.

Optimum Gold Standart Whey Protein Tozu İçeriği

Bu içerik bilgileri 30,4 gramlık 1 ölçek için geçerlidir.

 • 23,9 Gram Protein
 • 1,8 Gram Karbonhidrat
 • 1,1 Toplam Yağ
 • 1,2 Gram Şeker
 • 113 Kcal Enerji

 

Satın Almak İçin Tıklayın: Optimum Whey

 

2) Multipower 100 Pure Whey Protein

Bir Alman supplement markası olan Multipower dünyaca ürünleri kullanılan ve ayrıca Türkiye’de en çok tercih edilen markalardan bir tanesidir. Multipower markası sporcular için sağladığı her türlü gıdasıyla büyük bir beğeni ve memnuniyet almaktadır. Geçtiğimiz günlerde Multipower firması bugüne kadar sıklıkla tüketilmiş olan o meşhur şeffaf sarı şişedeki Whey Protein ürününü  artık üretmeyeceğini duyurarak bu üründe yenilenmeye gitmiş, bunun daha gelişmiş bir çeşidini piyasaya sunmuştur. Bu geliştirilmiş yeni ürünün özelliklerini ise şöyle sıralayabiliriz. Bir servisindeki protein miktarı 24 gram (eski ürüne göre 2 gr daha arttırılmış), şeker oranı azaltılmış ve bir önceki üründeki en büyük eksiklik olan BCAA maddesini bu yeni ürünün içeriğine yoğun biçimde eklemiştir. Bu haliyle bir önceki ürüne göre her önden artı özelliklere sahip olan “Multipower 100 Pure Whey Protein” ürünü rakip firmalardaki ürünler ile olan eksikliklerini fazlasıyla kapatmış ve daha iyi özellikler ile piyasaya hızlı bir giriş yapmış oldu.

 

Satın almak için tıklayın:  Multipower 100 Pure Whey Protein

 

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

3) The Protein Works Whey Protein

Avrupa genelinde oldukça popüler olan The Protein Works Whey Protein tozu ülkemize de son dönemlerde gelmiştir. Üretim yeri İngiltere olarak bilinen protein tozunun İngiltere’nin Premier liginde bulunan Everton takımına da sponsor olduğu bilinmektedir. Bu sayede izlemiş olduğu reklam politikası oldukça iyidir.  The Protein Works markası sadece protein tozu değil de bu tarz ürünlerden ürettiği bilinmektedir ve firmanın uygulamış olduğu kalite politikası ile seviyesinin üstelerde yer aldığını söyleyebiliriz. Avrupa içerisinde en çok tercih edilen whey türü proteinler bu ürünler The Protein Works markasından çıkmaktadır. Düşük karbonhidrat içeriği ile ve bununla birlikte yüksek protein değerleri ile sporcuların en çok tercih ettikleri ürünlerdir. Ürünün içeriğinin yanında lezzette önemli olduğu için içerisinde bulundurduğu aromalar damak tadınıza hitap edecek düzeydedir.

  The Protein Works Whey Protein Tozu Özellikleri

 • Bu ürünler toz şeklinde üretilmiştir kapsül formları bulunmamaktadır.
 • Helal sertifika bulunduran nadir protein tozları arasında yer almaktadır.
 • Assesülfam maddesini içermezken bununla birlikte suklaroz da içermeyerek sayılı protein tozları arasına girmiştir.
 • Protein tozlarında büyük sıkıntılar doğuran Glüten maddesini içermemektedir.
 • Vejetaryenlerin kullanmasında bir sıkıntı oluşmayacaktır.
 • Kolayca tüketilmesinin nedeni kesinlikle çözünme işlemini hızlı gerçekleştirmesindendir.

The Protein Works Whey Protein Tozu İçeriği

 • 7 Gram Protein
 • 7 Gram Karbonhidrat
 • 4 Gram Lif
 • 1 Gram Yağ
 • 3 Gram Şeker
 • 5 Gram Doymuş Yağ
 • 101 Kcal Enerji

Üst kısımda yer alan değerlerin hepsi sadece 1 servis için yani 25 gramlık bir ölçek için geçerlidir.

 

Satın Almak İçin Tıklayın:  The Protein Works Whey Protein

 

4) Nutrich Prorich Whey Protein 2310 gr

Nutrich prorich whey protein 2310 gr, spor ile uğraşan kişilerin devamlı olarak kullanmakta ısrar ettiği bir üründür. İçerik konusunda sporcuların ihtiyacı olan bütün maddelere sahip olması da bu ürünü çekici kılan diğer bir etmendir. Kas kütlesini artırmak için içerisinde yeterli miktarda amino asit bulunmaktadır. Kas kütlesinin artışını en yükseğe çıkarmak için amino asitlerin yanında kreatinde bulundurmaktadır. Bu ürünlerin yanında gün içerisinde bütün eksiklikleri karşılamak için vitamin ve mineral açısından da zengindir. Bu ürün spor sırasında spordan alacağınız faydayı en yükseğe çıkaracak içeriğe sahiptir. İçermiş olduğu konsantre ve izole whey proteini ile kana geçiş hızı en yüksekler arasında yer almaktadır. Bu ürünü kullanmak isterseniz bir kutusunun içerisinde 70 servis bulunmaktadır.

Kullanım Önerileri

Bu kısımdaki öneriler tamamen bilgilendirmek amaçlıdır ve genel bilgilendirmedir daha detaylı kullanım şekilleri için spor hocanızdan ya da diyetisyeninizden bilgi alabilirsiniz. Bu ürünlerin belli bir kullanım şekilleri bulunmaktadır kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Sabah kahvaltıdan önce ve antrenmandan hemen sonra 300 ml su veya süt ile 1 ölçek ürün karıştırılarak tüketilir.

 

 Satın Almak İçin Tıklayın: Nutrich Prorich Whey Protein

 

5) Dymatize ISO 100

Kilo aldırıcı ürünlerde de adını duyduğumuz Dymatize markasının son birkaç yılda ürettiği en iddialı ürünlerinden bir tanesi de ISO 100 protein tozudur. 1 ölçekte 25 gram protein içeren ürün aynı ölçekte 1 gramdan biraz az yağ ve karbonhidrat bulundurmaktadır. Ürünün kana karışması hızının çok yüksek olması için %100 hidrolize edilmiştir. Ayrıca amaç kas gelişimini en yüksek noktada desteklemek olduğu için 1 ölçekte 5.5 gram BCAA içermektedir. Piyasada yapılan araştırmaya göre protein tozları arasında en saf olanlarından bir tanesi de budur. Satın aldığınız ISO 100 protein tozunu antrenmanın hemen ardından içmeniz gerekmektedir.

 

 

Satın Almak İçin Tıklayın: Dymatize Iso 100

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Hızlı Kas Gelişimi İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

Günümüzde kadın erkek fark etmeksizin pek çok kişi spor ile ilgilenmektedir. Fakat sporu sağlığın haricinde bir de fiziksel görüntü açısından...

Kapat