27 Gram Protein İçeren Vücut Geliştirme Sandviçi

/ 15 Eylül 2017 / 8.093 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

vücut geliştirme sandviçi
Görsel: Archanas Kitchen

Vücut geliştirme amacı edindiyseniz yapmanız gereken temel 2 şey bulunuyor. Bunlardan ilki herkesin bildiği ve daha çok önem verdiği vücut geliştirme antrenmanları yapmaktır. İkinci faktör ise vücut geliştirmecilerden bazılarının hala çok önemsemediği beslenmedir. Vücudumuzu geliştirmek için onca şeyden fedakarlık eder ve spora gerekli zamanı ayırırız. Fakat sürekli yeterince gelişemediğimizden şikayet ederiz. Deliler gibi çalıştırdığınız onca kası beslemezseniz onlar da size kendini maalesef göstermeyecektir. Peki hacim kazanmak ve kas geliştirmek için yapılan vücut geliştirme antrenmanları desteklemek için nasıl beslenebiliriz? Vücut gelişiminde beslenmenin önemini anlayan herkes aslında bu sorunun cevabına aşinalık kazanmıştır. Kas gelişimi için oldukça önemli olan proteini beslenme düzenimize adapte edebilmeliyiz.

Vücut geliştirme için önemli rol oynayan protein içeren besinleri sitemizdeki diğer makalelerimizden edinebilirsiniz. Böylece yaşam standartlarınızın farklılıklarına göre kendinize bir beslenme rotası çizmeniz mümkün olacaktır.

Bazılarımız var ki çok yoğun günler geçirebilmektedir. İş yaşamından, aile yaşamından dolayı koşturmacalar hiç bitmez ve bu yüzden spor yapmak bile zor bir hal alabiliyor. Böylesine bir yaşama sahip olan insanların ise “nasıl protein ağırlıklı besleneyim, normal beslenmeye bile zor vakit ayırıyorum” demesine hak veriyoruz. İşte tam da böylesine insanların protein ağırlıklı beslenmesini kolaylaştıracak bir tarif veriyoruz. Oldukça bol miktarda protein içeren vücut geliştirme sandviçini tüm aşamalarıyla birlikte sizlere aktaracağız.

 

Proteinli Sandviç Tarifi

Fityemek kanalının sahibi Emre Gökgöz’ün tarifi olan ve içeriğinde 27 gram protein barındıran vücut geliştirme sandviçini sadece zamanı olmayan insanlar değil spor yapan herkes tüketebilir. Protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterebilen sporcuların da öğün aralarında yiyebileceği bu sandviç farklı bir tat yaratacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

 

Vücut Geliştirme Sandviçi Malzemeleri

 • 2 dilim tam tahıllı ekmek
 • 1 yemek kaşığı fıstık ezmesi
 • 1 adet muz
 • 5 haşlanmış yumurta beyazı

 

Vücut Geliştirme Sandviçi Nasıl Hazırlanır?

 • Malzemeleri hazırlamadan önce 2 dilim tam tahıllı ekmeği kızartmak için tost ya da kızartma makinesine koyun.
 • Bir kasenin içine 1 yemek kaşığı fıstık ezmesini ve 5 adet yumurtanın beyazlarını koyun.
 • Karışımın üzerine muzu püre kıvamında ezerek ilave edin, akabinde de çatal vb. yardımıyla iyice ezin ve homojen karışımı sağlayın.
 • Hazırlanmış olan karışımı kızartmış olduğumuz ekmeğin üzerine sürerek vücut geliştirme sandviçini kapatın.

Hazırlanmış olan vücut geliştirme sandviçini gün içerisinde ayrı öğünlerde tüketebilirsiniz. Böylece ihtiyacınız olan proteini elde edebilirsiniz. Gün içerisindeki beslenmemize ek olarak alacağımız bu 27 gram proteinin vücut geliştirmeye olan faydası oldukça büyüktür.

 

Besin Değerleri

 • Enerji, Kcal: 485.5
 • Protein: 27.4 gr
 • Karbonhidrat: 68.3 gr
 • Yağ: 10.6 gr

 

SONSÖZ

Vücut geliştirme ile ilgilenenler için beslenmenin önemini vurgulamaya çalıştık. Bunu daha da somutlaştırmak gerekirse, vücut geliştirmede beslenmenin spordan daha yüksek oranlarda öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Beslenmenin bu oranı %70’lerde seyretmektedir. Beslenmenin özellikle proteinden yana olan bu önemini, kolayca hazırlayabileceğiniz vücut geliştirme sandviçi ile yerine getirmiş olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
En Etkili Boy Uzatma Hareketleri Boy Uzatır Mı?

Pek çok insanın hayalidir uzun boylu olmak ve bu sebepten dolayı çok çeşitli arayışlar içine giren insanların varlığı söz konusudur....

Kapat