Protein Tozunu veya Sporu Bırakınca Vücut Sarkar mı?

/ 30 Ocak 2016 / 13.385 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Protein Tozu Bırakınca Vücut Sarkar mıVücut geliştirmek ve daha fazla kasa sahip olup o harika kaslara kavuşmak için mutlaka çok sıkı spor yapmanız gerekmekte. Yalnız sadece spor yapmak, olduğundan daha fazla kasa sahip olup dikkat çekici olmanızı sağlamıyor maalesef. Çünkü kaslarınız bir yere kadar gelişir ve güçlenir ama asla artmazlar. Bu durumu ancak vücuda daha fazla protein yükleyerek sağlayabilirsiniz. Bunu doğal yollardan protein ağırlıklı besinler tüketerek yapabileceğiniz gibi protein tozu tarzında besin takviyeleri kullanarak da sağlayabilirsiniz. Bu sayede vücut ihtiyacı olan proteini harcayarak yeni kas oluşumunu sağlar ve spor yapmaya devam etmenin halinde yeni kaslar oluşur ve gelişir.

Aniden sporu bırakmanız gerektiğinde veya artık spor yapacak kadar gücünüz olmadığında.. protein almanızın bir anlamı kalmaz. Vücut hareketiniz kısıtlandığı için zamanla vücudunuzun oluşturduğu kaslar güçsüzleşir ve uzun vadede (3 ay ile 7 ay arasında) bu kaslar kaybolur. Fakat bu durumun daha önce protein tozu kullanmış olmanızla hiçbir alakası yoktur. Çünkü ne kadar çok çalışırsanız vücudunuz kendisinin daha fazla kasa ihtiyacı olduğunu düşünerek kas üretir. Protein tozu bu aşamada kas oluşumu için gereklidir. Sporu bıraktığınızda da kaslarınızın azalmasının sebebi vücudun artık bu kaslara ihtiyacının olmadığını anlamasıdır. Genellikle halk arasında protein tozu kullanımının sonradan vücudu ve kasları erittiği söylemi yaygındır fakat bu hiçbir şekilde doğru değildir. Yani sorunun açıkça cevabını vermek gerekirse protein tozunu bırakınca vücut sarkmaz arkadaşlar.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Vücut yapıp geliştirdikten sonra sporu bırakmanız halinde vücudunuz doğal olarak eski haline dönmeye başlayacaktır. Eğer vücut geliştirmeyi bırakmanıza sebep sağlık problemleriniz değilse bunca emeği bir anda silip atmayın. Daha az ama yavaş yavaş çalışın. Çünkü tamamen sporu bırakmanız bütün çabalarınızın kısıtlı bir süre için hedeflenmiş olduğunu gösterir. Eğer vücudunuzu kaslı seviyor ve bu durum sosyal hayattaki duruşunuzu, özgüveninizi ve en önemlisi de kendinize saygınızı arttırıyorsa, daha az ama sık sık spora devam edin. Bu sayede vücudunuz gerilemez, kendisini korur. Bu da kas kaybınızın olmayacağı anlamına gelir. Protein tozu veya protein içeren yiyeceklerin tüketimi ile kas oluşumunu destekleyip bunu korumak sizin elinizde.

 

Protein tozu hakkında ilgili diğer makaleler:

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Ön ve Arka Kol Kası Geliştirme Hareketleri
Ön ve Arka Kol Kası Geliştirme Hareketleri

Kolların güçlenmesi ve hacim kazanması vücut geliştirme sporuna başlayan herkesin hayalidir. Şişkin kollar kişiye kuvvetli olduğu kadar estetik de bir...

Kapat