Çelik Gibi Sağlam Omuz ve Göğüs Kasları için En Etkili 3 Hareket

/ 15 Ocak 2015 / 206.209 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Omuz ve Göğüs KaslarıSon dönemlerde ülkemizde özellikle erkekler tarafından tercih edilen sporlar arasında bulunan vücut geliştirme oldukça revaçtadır. Verdiği fit bir görünüm, hızlı enerji harcama ve kaslı bir vücuda sahip olmayı sağlayan vücut geliştirme sporu özellikle erkeklerde göğüs ve omuz kasları için tercih edilmektedir. Vücuda şekil veren en önemli kaslar olan omuz ve göğüs kasları vücudun dik olmasını, daha geniş olmasını ve üçgen bir şekle sahip olmasını sağlayacaktır. Bugün sizlere kolay bir şekilde omuz ve göğüs kaslarını güçlendirmek ve şişirmek için en önemli üç hareketten bahsedeceğiz. Anlatmış olacağımız vücut geliştirme hareketleri, kurallarına uygun bir şekilde yaptığınız her geçen gün kaslarınızda ve vücudunuzda meydana gelen değişiklikleri görebileceksiniz.

Omuz ve Göğüs Kaslarını Geliştirme (Videolu Anlatım)

Vücudunuzdan en yüksek verimi ve gelişmeyi sağlayabilmeniz için bedeninizin üst kısmını oldukça iyi geliştirmeli ve bu bölgede kas yapmak için yeni hareketler eklemelisiniz. Sizlere anlatacağımız bu üç temel hareket.. sayesinde omuz ve göğüs kaslarınız tabiri caizse bir nevi kurşungeçirmez hale gelecektir. İşte çelik kadar sert ve kuvvetli göğüs ve omuz kaslarına sahip olmak için yapmanız gereken 3 hareket:

Dumbbell Chest Press: Bench’e sırt üstü bir şekilde uzanın ve dambıllarınızı alarak kollarınızı yukarı doğru kaldırarak avuçlarınız karşıya bakacak şekilde çevirin. Dambıllarınızı aşağı doru göğsünüze doğru yaklaştırın ve sonrasında tekrar yuları kaldırarak eski pozisyonunuza geri dönün. Hareketi her sette 8 tane yapmak üzere ve her sette ağırlığı arttırmak üzere tekrarlayın.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

 

TRX Press-Up: Hareketi uygulayabilmeniz için bir TRX veya buna benzer bir mekanizmaya ihtiyacınız vardır. Elde ettiğiniz mekanizmada TRX’i tutun ve ayaklarınıza doğru kaval kemiğinize kadar aşağı çekin. Elleriniz yere hizalanmış şekilde ayaklarınız ile tutacakları tutun ve şınav pozisyonu alın. Sırtınız düz olacak şekilde vücudunuzu sıkı tutun ve dirseklerinizi kırarak göğsünüzü yere yaklaştırıp sonra eski halinize geri dönün. Kısacası şınav hareketini uygulayın. Hareketi yapabildiğiniz kadar fazlaca tekrar etmeye çalışın.

 

Bear Crawl: Ayaklarınızı ve avuçlarınızı açarak yere koyun ve hafifçe kalçanızı yere yaklaştırın. Sağ el ve sol ayağınızı uyumlu olacak şekilde gövdenizin pozisyonunu değiştirmeden ve kalçanızı yere eğmeden ileriye doğru atın. Sonrasında sol el ve sağ ayak için aynısını tekrar edin. Her iki pozisyonda da gövdenizin ve kalçanızın pozisyonunu bozmamaya dikkat edin. 10 metre ile ve 10 metre geri olacak şekilde hareketi tekrarlayın.

 

Üst bölgenizi geliştirecek olan bu vücut geliştirme hareketleri, düzenli bir şekilde belirtilen ölçülere göre uygulandığında kısa bir süre içerisinde vücudunuzda olumlu değişiklikler olmasını sağlayacaktır. Kol, omuz ve göğüs kaslarınızda oldukça etkili olan bu hareketler sayesinde siz de kuvvetli bir üst bölgeye sahip olabileceksiniz.

Göğüs ve Omuz kas geliştirme hareketleri ile ilgili diğer makaleler !

Göğüs Kaslarını Geliştirme Hareketleri | En Etkili 11 Egzersiz

En Etkili Omuz Hareketleri Nelerdir ?

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
En İyi 5 Kilo Aldırıcı | Piyasadaki En Etkili Kilo Aldırıcılar Hangileri?

Spor yapan veya yapmayan kişiler ya kilo vermek ya da kilo almak için uğraşırlar. Bazı insanlar için kilo vermek ne...

Kapat