L Carnitine Yağ Yakıcının Vücudunuza Etkileri

/ 17 Aralık 2013 / 180.374 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

l carnitineVücudumuz lysine ve methionine amino asitlerinin sentezlenmesi ile oluşmuştur. L carnitine ise vücudumuz için çok önemli bir besin takviyesidir. L carnitine genellikle süt ürünleri, avokado, mısır, al et olarak adlandırılan inek ve koyun etinde bulunmaktadır. Bu besinlerden elde edilen L carnitine hücreleri sıvı ve saydam bir biçimde görünür. Vücudun sadece 1 gr L carnitine üretebilmek için bile tam 30 gr protein kullanması gerekir. Vücudumuz kendi başına ihtiyacı olan l carnitine maddesinin ortalama olarak sadece %20’sini karşılayabilir. Vücudun kalan ihtiyacı olan %80’lik kısım ise beslenme yoluyla alınmaktadır ancak bu beslenme günümüzde sağlıksız ve düzensiz bir şekilde yapıldığı için pek sonuç vermemektedir. Bu noktada insanların uzun zamandır memnuniyetle kullandığı ve ismi yağ yakıcı kelimesiyle özdeşleşen l carnitine sıvı veya tablet olarak alınabilmektedir.

L Carnitine Gerçekten Zayıflatır mı?

Bu yağ yakıcı besin takiyesinin elbette vücut geliştirme zayıflamaya etkisi vardır, bu sürecin çok daha hızlı geçmesini istiyorsanız… spor yapmanızı tavsiye ederiz. Spor ile birlikte alındığında daha kısa sürede daha mükemmel sonuçlar görmeniz mümkündür. L carnitine vücuda giren yiyecekleri yağ olarak depolanmadan enerjiye dönüştürmekte çok etkin bir rol oynar. Aynı zamanda daha önce depolanmış yağlarında yakımını da sağlar. Bu şekilde bölgesel yağlanmanın da önüne geçer.

l carnitineZayıflatıcı etkisinin yanında en önemli özelliği kas kütlesini artırmasıdır. L carnitine kullanan düzenli spor yapan kişiler vücutlarındaki kas artışından dolayı kullanmaya devam etmişlerdir.  Tablet veya sıvı şekilde olması fark etmiyor sonuçta içeriği aynı madde olduğu için aynı etkiye sahip oluyor. Tek küçük farkı sıvı olarak alınanlar biraz daha hızlı vücutta etkileşim gösteriyor.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

L carnitine vücudumuzdaki katılaşmış yağlar üzerinde etkisini çabucak göstererek, yağların yakılmasını ve enerjiye dönüşmesini sağlar. Faydası yalnızca yağları eritmekle kalmaz, sağladığı enerjiyle vücudun diğer kısımlarına gereken desteği verir. Bunların dışında l carnitine, vücuda zarar verecek yabancı maddeleri ve mikropları temizleyen makrofaj hücrelerinin güçlenmesinde de son derece etkilidir. Vücudun daha aktif olmasını ve hareket kabiliyetinin artmasını sağlarken aynı zamanda bağışıklık sistemini de destekler.

L Carnitine Vücudunuza Etkileri

  •  Sağlıklı ve hızlı bir şekilde yağ yakımı sağlar,
  •  İştahı azaltmaya yardımcı olur,
  •  Tok tutucu etkisi vardır,
  •  Kalorilerinizden kurtulma sürecini hızlandırır,
  •  Mide kazınmalarının önüne geçer,
  •  Termojenik bir yağ yakıcı özelliği vardır

Birçok sporcunun yağ yakma konusunda en büyük yardımcısı olan bu besin takviyesi, sağladığı başarılı sonuçlar sayesinde diğer insanlar tarafından da tercih edilen bir besin takviyesi durumuna gelmiştir. Yağ yakıcı özelliği dışında bu yağları kas ve enerjiye çevirme potansiyeli bu ürünü diğerlerinden çok farklı ve öncelikli kılmıştır.

L Carnitine Makalesini Okuyanlar Bunları da Okudu:

Yağ Yakıcılar

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Hardline Whey 3 Matrix Protein Tozu
Hardline Whey 3 Matrix Protein Tozu İncelemesi

Protein tozu spor yapanların yakından ilgilendikleri bir üründür. Hardline whey 3 matrix de protein tozu ürünlerinden birisidir. Protein tozu alırken...

Kapat