Kolay Zayıflama | Kolay Kilo Vermenin 5 Kolay Yolu

/ 19 Ekim 2013 / 40.549 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Kolay Zayıflama Yöntemleri

Kolay zayıflama yöntemlerinin başında egzersiz hareketleri gelir. İnsanların yoğun yaşam tarzları, zayıflama hareketlerine vakit ayırmalarını imkansız hale getirir. Böyle bir durumda, en az zamanda en verimli egzersiz nasıl yapılır sorusunun cevabını incelememiz sanırım herkesin merak ettiği bir konudur. Kolay zayıflama için egzersiz hareketleri iki ana grupta incelenir. Bir tanesi aerobik, diğer ise güç antrenmanları olarak bilinmektedir. Aerobik, anlık kalori yakımı konusunda oldukça etkili bir teknik olarak karşımıza çıkıyor. Güç antrenmanları ise, vücudun dinlenme halindeki metabolizma hızını etkileyerek, kilo vermeye katkı sağlıyor. Metabolizmanın hızlanmasını sağlayan olay ise, güç antrenmanı esnasında oluşan kaslardır. Kasların enerji gereksinimi ise oldukça fazladır. Bu durum, enerji kullanımını artıracağı için, kalori yakılmasına yardımcı olur. Miktarları aynı olan kas ve yağın hacimleri birbirinden farklıdır. Bu yüzden, yağın kasa dönüşmesi, size belirgin bir kilo kaybı sağlamaz. Fakat çok daha ince ve fit bir vücut görünüm sağlayacağınızı size garanti edebilirim.

Kolay Zayıflama Hareketleri

Kolay zayıflama için kullanılabilecek 5 kilit nokta bulunuyor. Hem güç antrenmanı hem de aerobik için uygulanabilen bu kilit noktaları detaylı olarak inceleyelim.

  • Squat: Halter hareketi olarak da bilinen squat sayesinde, kalça ve bacak kaslarınızı geliştirirsiniz. Bu şekilde, gelişen kaslara harcanacak enerji ile kilo vermeniz daha kolay olur. Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve sandalyeye oturur gibi aşağı yukarı hareket edin. 3 set 10 tekrar yapmanız, başlangıç için yeterli olur. Kaslarınız geliştikçe set ve tekrar sayısını artırabilirsiniz.

Kolay Zayıflama

  • Şınav: Bir güç antrenmanı olan şınav, omuz, sırt, göğüs, kol hatta bacak kaslarınızı geliştirecek çok etkili bir yöntemdir. Başlangıçta… sizi zorlayacak olan bu hareketi 1 veya 2 set 5-10 tekrar şekline yaparsınız. Vücudunuzun harekete alışmasından sonra, 3 set 20 tekrara kadar çıkarırsınız.

Kolay Zayıflama

  • Jumping Jack: Aerobik hareketleri arasında bulunan bu hareket ile tüm vücudunuzu çalıştırmanız mümkün. Isınma hareketi olarak da kullanabileceğiniz jumping jack, vücudunuzun sıkılaşması için birebirdir. Zıplayarak kolların ve bacakların iki yana açılması mantığına dayanan bu hareketi, 4 veya 5 set 20 tekrar olarak yaparsınız. Zıplama mantığına yönelik bir hareket olduğundan dolayı, açık bir alanda yapılması daha uygun olacaktır.

Kolay Zayıflama

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

  • Hızlı Yürüme: Yürüme, en doğal egzersiz hareketi olarak bilinir. Kolay zayıflama metotları arasında oldukça popüler olan yürüme, hızlı bir tempoyla yapıldığında çok daha verimli olacaktır. Normal tempoda yürüyüşe başlayarak ısınmanızı tamamlayın. Daha sonra temponuzu artırın ve yorulana kadar hızlı tempoda yürüyün. Yorulduğunuzda kısa süreli dinlenmeler yaparak, en az yarım saati dolduracak şekilde yürümeye devam edin. Terlemek, kalori yaktığınızın göstergesi olacaktır.

Kolay Zayıflama

  • Step: Aerobik hareketleri arasında en popüler olanı step olarak karşımıza çıkıyor. Hem kolay zayıflama yöntemi olarak hem de sıkı bir vücut sahibi olmak için kullanılan step, evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz bir harekettir. Evde, merdiven veya basamak tarzı bir şey bulunuyorsa, bunları kullanabilirsiniz. Mevcut değil ise, spor malzemeleri satan bir yerden uygun fiyata step için üretilmiş malzemeyi temin edebilirsiniz. 20 santimetrelik bloklar halinde satılan bu gereçlerden iki tanesini birleştirerek 40 santimetrelik bir yükseklik oluşturun. Isınma hareketlerini tamamladıktan sonra, her iki ayağınızla 3er set step egzersizi uygulayın. İlk etapta işe yaramaz olarak görünen bu hareket, hem vücudunuzun şekil kazanmasında hem de kilo vermenizde oldukça etkilidir. Bacak ve kalça kaslarınızın gelişmesine de katkı sağlayan step, aerobiğin en temel hareketi olarak bilinir.

Kolay Zayıflama

Kolay zayıflama, birtakım egzersizlerin birlikte yapılmasıyla mümkündür. Kas yapımına katkı sağlayan güç antrenmanları ile yağ yakmaya yarayan aerobik hareketlerinin bir arada uygulanması, kolay zayıflama için çok daha verimli olur. Yukarıda belirtilen yöntemleri, haftada 3 gün olacak şekilde uygulamanız, kısa sürede sonuç almanızı sağlayacaktır.

Kolay Zayıflama Makalesini Okuyanlar Bunları da Okudu:

Zayıflama Egzersizleri

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
l carnitine
L Carnitine Yağ Yakıcının Vücudunuza Etkileri

Vücudumuz lysine ve methionine amino asitlerinin sentezlenmesi ile oluşmuştur. L carnitine ise vücudumuz için çok önemli bir besin takviyesidir. L...

Kapat