Kaslı ve İri Yapılı Olmanın En Önemli 10 Avantajı

/ 8 Ekim 2017 / 19.457 views / 1 Yorum

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Süregelen yaşamımızda birçok avantaj ve dezavantaj ile karşılaşabiliyoruz. Yaşanan bu olay ya da olguların nedenleri ise farklı olabiliyor. Önemli olan avantajlı durumlardan faydalanıp, dezavantaj yaratabilecek durumlardan ise kaçınmaya çalışmaktır. Yazımızda, erkeklere avantaj sağladığını düşündüğümüz iri görünüme sahip olma konusuna değindik. İri bir bedene sahip olan (şişman değil kaslı) bazı erkekler bunu hoş karşılamasa da aslında birçok konudaki avantajı yadsınamaz niteliktedir. Bu arada belirtmeden geçmeyelim, iri bir görünümden kastımız asla ve asla kilolu olmak değildir. Uzun bir boya sahip olan bir erkeğin 2 metre göbeğiyle ben aslında iri yapılıyım demesi, fiziğine önem veren erkeklere yapılmış bir haksızlık olacaktır.

Vücuduna önem veren ve bu yönde fiziğini koruyarak doğuştan gelen iri yapısına katkı sağlayan erkekler! Hayata karşı büyük bir avantaja sahipsiniz ve bunu bilerek yaşamak en doğal hakkınız. Konumuza ilişkin yaptığımız çeşitli araştırmalar neticesinde birçok çıkarımda bulunduk. Yazımızın geriye kalanında sizleri bu konularla ilgili aydınlatmaya çalışacağız. İşte iri yapılı erkek olmak ve sağladığı avantajları…

 

 

1. Kavga Öncesi Özgüven

Kavga gürültü her ne kadar kötü olsa da bazen mecbur kalındığında kendimizi savunmak için de olsa ortaya çıkabiliyor. İnsanoğlunun doğasında olduğu üzere, bir şeyi tanımaya ya da anlamaya çalışırken işe önce dış görünümden başlarız. Bu dış görünümlere göre kendi beynimizde çıkarımlar yaparız. Her cisim ya da varlığın bizde uyandırdığı dış görünüm izlenimi farklı olmaktadır. Bu durum insanlar arasında da çeşitli davranış değişikliklerine temel sebep oluşturabiliyor. Örneğin; kısa ve cılız bir erkek için bir vursam yarısı boşa gider gibi tabirler kullanırken, iri yapılı ve uzun bir erkek için sağlam bir tane vursa anında bayıltır gibi cümleler kullanıyoruz. İri yapılı ve göz alıcı bir görünüme sahip bir erkek, rakipleri tarafından korkulan birisidir. Bu durum, olası kavga durumlarında da müsabakaya 1-0 önde başlamamızı sağlar. Hatta birçok kavga durumundan sadece görünüm sayesinde bile uzaklaşma ihtimalimiz olabiliyor (“Bu adam beni çiğ çiğ yer” cümlesini rakibimizin gözlerinden okumamız mümkün). İri yapılı erkek güçlüdür mantığı dostlarımız ve yakın çevremiz açısından da kabul gören bir gerçektir. Ortamlarda ya da yolda yürürken bizi kendi koruması sanan davranışlar ile karşılaşabiliriz. Çünkü kendisine karşı bir kavga girişiminde sağlam bir dostu olduğunu etrafa gösterir.

 

 

2. Yaşınızdan Büyük Görünmek (Çocuk Gibi Görünmemek)

Yaşıtlarından büyük görünme durumu bazılarımızı rahatsız ediyor olabilir. Fakat bu durum bize göre rahatsızlık verici değildir. Çünkü iri yapı sayesinde büyük görünmek, yaşlanma ya da fiziksel çöküntüden ziyade olgunluk ve saygınlıktan kaynaklanıyor. İlk defa tanıştığınız insanların olduğu bir ortama girdiğiniz zaman, abi ya da ustam benzeri sözcükler duymanız olasıdır. Çünkü görünümünüzün vermiş olduğu o baskı uyandıran izlenim, insanların size saygı duymasını sağlar.

Kendimizden büyük olanların bizden küçük görünmesi bazen sinir bozucu etki yaratabiliyor. Hatta bu yöndeki çevre tepkileri bunu iyice tetikliyor. Mesela ablamız ile gittiğimiz AVM’ deki bir mağazada, bizi onun abisi sanmaları ve o yöndeki davranışları inceden sinir edebilir. Fakat bu durumları kendimize avantaj haline çevirmek bizim elimizdedir. İri yapımızın sağladığı bu faktöre bir de olgun ve gerçek delikanlı tavırları ekleyebilirsek, bizden iyisi olmaz.

 

 

3. Sporda Başarı

Spor dallarının hemen hepsinde gücün öneminin büyük olduğunu hepimiz biliyoruz. Hangi spor dalından bahsedecek olursak olalım, özellikle rakiplere karşı olan ikili mücadelelerde güç gerekmektedir. Eğer iri yapılı bir erkekseniz sizi hemen güç gerektiren mevkiye layık görürler. Çünkü kavga başlığında da olduğu gibi rakip oyuncular cüssemizi görüp mantıklı oyunlarından şaşabilirler. Zaten konu futbol olduğunda, hemen “defansa geç sen, top geçer adam geçmez” sözlerini sıkça duyarız. Kısacası, rekabet ve ikili mücadelenin söz konusu olduğu her spor dalında iri vücutlu olmanın avantajı büyüktür.

 

 

4. Kız Arkadaş

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Tüm kızların hayalinde güçlü ve güçlü görünen bir erkek yatar. Öyle ki erkeği onu korusun ve ona kolayca sahip çıkabilsin. Bu açıdan baktığımız zaman, iri görünümlü erkeklerin kız arkadaş bulma konusunda büyük bir avantaja sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kız tavlama konusunda avantaja sahip olan iri yapılı erkeklere naçizane bir tavsiyemiz olacak. Sırf kız olsun diye de gidip 1.50 boyunda bir kız ile takılmayın. (Gerçek ve ciddi gönül ilişkilerini saygıyla ayrı tutuyoruz.) Parantez içerisinde ayrı tuttuğumuz ilişkilerin haricindekiler için genel görünümü tasvir etmek gerekirse, sevgili değil de abi kardeş izlenimi oluşuyor insanlarda. Bunun yanında sanki kendinden 10 yaş küçük kızla çıkıyormuş gibi bir izlenim vermek de işin farklı bir boyutu oluyor.

Kız arkadaş konusunda seçici davranmakla birlikte, artı bir özelliğimizin olduğunu söylemek yalan olmaz. Bu düşüncenin vermiş olduğu özgüven bile bizim iyi bir ilişki yaşamamıza olanak sağlayabilir.

 

 

5. Top Mermisi Gibi Omuzlar

İri vücuda sahip olmak sadece uzun ve enine geniş olmak değildir. Aynı zamanda vücut ayrıntılarının da belirgin olması avantajın daha da büyümesini destekleyebilir. Mesela iri yapılı bir erkeğin omuzlarının geniş ve yuvarlak uçlu olması hem heybetli hem de kızlar için çekici bir görüntü kazandırır. Yapılan araştırmalara göre seksüel görüntü için gerekli olan niteliklerin başında, kalın ve kaslı kollar ile geniş ve top mermisi gibi omuzlar geliyor. Özellikle bu tip omuzlara sahip iri yapılı erkekler, kadınların hayalindeki ideal üçgen vücudu yansıtabilmektedir.

 

 

6. Otorite ve Gücün Simgesi

Hayata dair herşeye ve yeterli güce sahip bayan düşünün… O bayanın bile güçlü bir erkek hayali vardır. Kendisini her koşulda ve durumda koruyup kollayacağına inandığı ve ona bu yönde güvendiği bir erkek, her kadının istediği birşeydir. Sahiplenilme, anlaşılma, dokunulma gibi duyguları yaşamak isteyen bayanların bu yöndeki arayışlarını iri yapılı ve kaslı erkekler doldurabilir. Bahsettiğimiz bu erkekler görüntüleri itibariyle, otoriter ve güçlü bir görünüm çizerler.

 

 

7. Dışı Sizi İçi Partnerini Yakar

Konuya partnerler açısından baktığımız zaman, kendisini koruyacağına ve dış görünüşü itibariyle taşıyabileceğine inanan bayanlar da erkeğine karşı cömert olabilirler. Sevgi ve sahiplenme hususunda iri yapılı erkeğine karşı sevgi dolu yaklaşırlar. Erkeğine baktığı zaman kadında meydana gelen hayranlık ilişkinin her anlamda iyi bir yöne gideceğinin de göstergesidir.

 

 

8. Güç

Güç her kesimden, her yaştan ve her cinsiyetten insanın sahip olmak istediği bir olgudur. Bir çok insan fiziksel güce sahip olmak için çeşitli yöntemler ya da uzun soluklu sporlar yapmaya uğraşıyor. Peki insanlar güç için neden bu kadar uğraşıyor? Çünkü güç demek üstünlük demek, güç demek önde olmak, güç demek avantajlı olmak demektir. İri ve kaslı bir yapıya sahip erkeklerin güç unsuruna doğuştan sahip olduğunu söyleyebiliriz. Doğuştan gelen fiziksel özelliklerine bir de spor ile birlikte kas yapısını ekledikleri zaman, herkes tarafından kabul gören “güçlü insan” izlenimini kazanırlar. Bunların haricinde iri yapılı insanların güç yönünden başarabileceği durumlar da daha çok olur. Ağır eşyaların kaldırılması ya da partnerini kucağında taşıyabilmesini buna örnek verebiliriz.

 

 

9. Giyilen Kıyafet Yakışır

Toplumumuzda insanı gösteren kıyafettir. Bu durum özellikle ilk etaplarda böyledir. Çünkü öyle ya da böyle her insan karşısındakileri ilk başta dış görünüşüne göre yargılar. Bu sebepten ötürü giydiğimiz kıyafetleri özenle seçeriz.

Seçtiğimiz kıyafetlerin bize yakışması biraz da bizim fiziğimizle alakalıdır. Fiziğimiz ne kadar düzgün ve gösterişli (heybetli) olursa seçebileceğimiz kıyafet yelpazesi de o denli geniş olacaktır. Bu sebeple iri ve kaslı bir vücuda sahip olan bir erkeğin giyeceği hemen hemen her kıyafet yakışacaktır. Çünkü vücut o kıyafeti çok güzel süsleyecektir.

 

 

10. Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de atıfta bulunduğu bu sözdeki gibi sağlıklı (iri ve kaslı) vücuda sahip bir insanın düşünsel yetenekleri de sağlıklı olur. Sağlam vücudun sebebi olan spor aynı zamanda ruhsal sağlığın da temsilcisidir. Doğduğumuz andan başlayarak beden olarak büyüme ve gelişme süreci yaşarız. Bedenimizle doğru orantılı olarak da zihnimiz/aklımız büyür ve gelişir. Sağlıklı ve diri bir fiziğe sahip insanların bu yüzden akılları da parlak ve canlı olur. (Motive edici bu yazıyı da okumanızı öneririz: Kızlar Tarafından Reddedilen Mike Waudby’nin İnanılmaz Değişimi)

Atatürk’ ün 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile de özdeşleştirdiği bu söz, durumun ne kadar gerçekçi temellere dayandığını gösterir niteliktedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kaslı ve İri Yapılı Olmanın En Önemli 10 Avantajı (1 Yorum)

DMCA.com Protection Status
500 kalori yaktıran egzersizler
Kısa Sürede 500 Kalori Yaktıran 10 Etkili Egzersiz

Kalori ile ilgili insanlığın bilinçaltına oturmuş birçok soru işareti bulunur. Peki bu soru işaretleri bizi ne zaman etkiler ve çözüm...

Kapat