Kasık Yağları Nasıl Eritilir ?

/ 12 Haziran 2018 / 56.693 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Kasık yağları bölgesel yağlar diye nitelediğimiz yağlardandır. Ve erimesi aynı göbek yağı erimesi gibi zordur. Diyet yapanlar kasık yağlarının erimemesinden yakınmaktadır ve bunu sorun edip diyetisyene bu konu hakkında başvuru yapar ve spor eşliğinde yağ yakıcı ürünler kullanırlar. Kasık yağları hem sağlık açısından hem de estetik olarak iyi bir durum değildir. Bu yüzden kasık yağları bulunan biri mutlaka makalede anlatacağımız egzersizlere ve püf noktalarına harfiyen uymaları gerekmektedir. Ayrıca kasık bölgesinde ki yağlar cinsel organında gelişimini engeller. Bu yüzden kasık bölgesinde ki yağlardan derhal kurtulmak gerekir. Kasık yağlarını eritmek için öncelikle diyet tek başına yeterli olmayacaktır. Bölgesel yağları eritmek için işe diyetin yanına egzersiz ekleyerek başlamalısınız. Bu makalemizde sizlere kasık yağları nasıl eritilir sorusuna cevap vereceğiz.

a. Kasık Yağlarının Oluşumunu Tetikleyen Faktörler;

Kasık yağları birçok şey oluşumuna ön ayak olur. Öncelikle düzensiz ve hazır gıda ile beslenilen bir beslenme şekli kasık bölgesinde yağ oluşumuna neden olur.

Kasık yağlarının oluşumunu tetikleyen bir diğer neden ise hareketsiz yaşamdır.

Hareketsiz yaşam yağ oluşumunun en büyük nedenidir. Bu yüzden her gün belirli aralıklarla yürüyüş yapmak bu ihtiyacımızı fazlası ile karşılayacak yağ oluşumunu engelleyecektir. Sadece kasık bölgesi için oluşan yağlar için değil vücudumuzun her bölgesinde yağ oluşabilir bu yüzden sporu ihmal etmemek gerekiyor. Spor ile sağlıklı ve yağsız bir yaşam sürmemiz mümkün olacaktır. Bir diğer neden ise aşırı stres de yağlanma ve kilo alımını tetikleyecektir. Bu yüzden stresten uzak bir yaşam tarzı benimsememiz gerekiyor. Stres vücutta kortizon hormonunu uyararak yağlanmaya neden olur.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

b. Kasık Yağları Eritmek İçin Gerekli Olan Egzersizler;

Bu yazımızda size kasık yağlarından kolayca kurtulmak için gerekli olan egzersizleri sıralayacağız. Bu egzersizler vücut geliştirme için de oldukça önemlidir ve bu egzersizleri kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Gereksiz egzersizler yağları eritmeyeceği gibi sadece şıklaştıracaktır.

  • Koşu yapın

-İlk yapmanız gereken egzersiz koşu egzersizidir. Her gün mutlaka 30 dakika koşu yapmalısınız. Bu sayı daha da fazla olabilir kendinizi çok zorlamayacak şekilde koşunuzu yapın ve kesinlikle sürekli olun. Özellikle bayanlarda hamilelik döneminde aşırı yağlanma dönemi olur. Bu yüzden hamilelik döneminde bayanlar egzersizleri elden bırakmamalı ve daima uygulamalıdır.

  • Bisiklete binin

-Diğer egzersize geçecek olursak, bisiklete binmek. Bisiklete binmek kesinlikle yağ yakımını hızlandıracaktır. Koşudan sonra yapılacak bir bisiklet sürüşü kasık bölgesinde ki yağları uyaracak ve yağ yakımını sağlayacaktır. Tabi ki bu arada yine diyeti elden bırakmamak gerekiyor. Eğer diyeti bozarsak yapacağımız egzersizler bir sonuç vermeyecektir.

Yağ eritme ve yağ yakımıyla ilgili yardımcı kaynak makaleler;

Vücut Ne Zaman Yağ Yakar?

Vücut Yağ Oranı Nasıl Ölçülür, İdeal Oranlar Nelerdir?

Vücut Yağ Oranı Nasıl Düşürülür? | Basit ve Etkili 5 Yöntem

Yavaş ve Tempolu Kardiyo | Yağ Yakmak İçin Hangisini Tercih Etmeliyim?

 

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Vücut Geliştirenler İçin En İyi 10 Atıştırmalık

Bir spor dalıyla uğraşmak beraberinde birçok gerekliliği de üstlenmek demektir. Bütün sporlar üzerine düşüldüğünde, sevildiğinde ve ilgi gösterildiğinde insan vücudunda...

Kapat