Kas Yapma | Bomba Gibi Kaslara Sahip Olmak İçin Hızlı Kas Yapma Teknikleri

/ 4 Mayıs 2018 / 222.892 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Kas yapma konulu bugünkü makalemizde doğru bildiğiniz yanlışlar ve kas yapma aşamasında olması gereken faktörlerden bahsedeceğiz. insanların dış görünüşleri insan ilişkilerinde önemli bir rol oynamaya başladığından beri, insanlar vücutlarına özen göstermeye başladılar. Birçok kişi artık yediklerine ve içtiklerini dikkat ederek ideal kilolarda kalmaya ve güzel bir vücuda sahip olmaya çalışıyor. Bu konuyu önemseyen kesimler, spor da yaparak mükemmel vücuda sahip olmayı hedefliyor.

Kas Yapma Süreci

Kas YapmaAşağıda, kas geliştirmek isteyenler için dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta üzerinde duracak, etkileyici bir vücuda sahip olmak isteyenler için kas yapma konusunda önemli ipuçlarını sizlerle paylaşacağız. Konumuz kas geliştirme olduğunda, dikkat etmemiz gereken önemli bir nokta bilinçli olmaktır. Kas yapma çalışmaları süresince ne kadar çabalarsanız çabalayın, eğer bu çalışmaları bilinçli bir şekilde yapmıyorsanız, boşuna uğraşıyorsunuz demektir. Şimdi, biraz kas geliştirme sürecinde yapmanız gerekenlerden bahsedelim.

Kas yapma sürecinde de, diğer birçok farklı sporlarda olduğu gibi söylentiler ve kulaktan dolma bilgiler vardır. Bu gibi söylentiler, kas yapma gibi amaçları olan insanlar için yararlı olmaktan çok uzak olan yanlış bilgiler aktarmaktadır. Bu söylentilerin en yoğun olduğu bölüm beslenmedir. Birçok söylentiye göre, yağ ve karbonhidrat içeren ürünler kesinlikle kaçınılması gereken tehlikeli besinlerdir. Oysaki araştırmalara göre insan bedeninin bu maddelere kesinlikle ihtiyacının olmasının yanında, doğru oranlarda kullanılan ‘tehlikeli’ ürünler, kas gelişimini de pozitif yönde etkilemektedir. Yine aynı şekilde, kondisyon geliştiren çalışmaların, kas gelişimini olumsuz etkilediği, kasları erittiği gibi söylentiler spor salonlarında kulaktan kulağa dolaşmaktadır. Halbuki, kondisyon geliştiren birçok antrenman…

kas gelişimini ve metabolizmanın sağlıklı çalışmasını destekler niteliktedir. Spor salonlarında ve kas geliştiriciler arasında bu gibi birçok örnekle karşılaşmak mümkün. Bu noktada, esas olan evrensel gerçeklerden bahsetmek gerekiyor. Bu gerçekler ile herkes kolayca istedikleri vücuda kavuşabilir.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Kas Yapma Yöntemleri

Kas Yapmaİlk olarak söylemek gerekir ki; eğer kas geliştirmek gibi bir derdiniz var ise, kesinlikle gerekli olan en önemli faktör disiplindir. İyi planlanmış bir çalışma programına, diyetine ve uyku düzenine disiplinli bir şekilde uymanız, kas yapma sürecinde kesinlikle gereklidir. Vücudunuzu şekillendirmek istiyorsanız, bu gibi programlara disiplinli bir şekilde uymanız şarttır. Yapacağınız kas geliştirme hareketleri, yemeniz gereken yiyecekleri ve besin değerlerini, ideal gelişim için gerekli uyku saatlerinizi bilgili kişilerden iyice öğrenmeniz sizin için iyi olacaktır. Gelişim süreci içinde yer alan bu birbirine sıkı sıkıya bağlı üç süreç başarıya ulaşmanız için tek yoldur. Kas gelişimi sürecinde, bireyin istekleri doğrultusunda değişebilecek birçok farklı yöntemin bulunmasına rağmen, bazı genel kaideler her türlü antrenman çeşidi için geçerli ve gereklidir. Bunların neler olduğuna gelecek olursak; yukarıda da bahsedildiği üzere isteğe göre planlanmış antrenman programlarıdır.

  • Kas yapma işlemini spor salonunda gerçekleştirmek istiyorsanız oraya uygun bir program, evde yapmak istiyorsanız, eve uygun bir program hazırlatmalısınız.
  • Genel gerekliliklerden ikincisi olan düzenli beslenme, çalışmalarınızın başarıya ulaşması ve istediğiniz vücuda sahip olabilmeniz için uymanız gereken disiplinli bir süreçtir. Aksi takdirde, yaptığınız uğraşların hepsi boşa kürek çekmekten farksızdır.
  • Uyku ise, uygulamanız gereken son gereklilik olarak bahsedilebilir. Kas gelişiminin gerçekleştiği en yoğun süreç, belki şaşıracaksınız ama uyku anıdır. Bu sebeple, düzenli bir uyku programı, yaptığınız bütün çalışmaların size kas olarak geri dönmesini sağlayacak belki de en ‘keyifli’ süreçtir. Kas geliştirme süresince dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bahsetmiş bulunmaktayız. Bu süreçlerin her biri titizlikle üzerinde durulması gereken ve eksiksiz uygulanması gereken adımlar. Arzu ettiğiniz mükemmel vücuda ulaşmak için bir an önce çalışmaya başlayın. Kolay gelsin!

Kas Yapma Teknikleri Makalesini Okuyanlar Bunları da Okudu:

7 Günde Kas Yapmak için Antrenman Programı

Bacak Kasları Geliştirme Hareketleri Resimli Anlatım

Kas Yapmak İçin En Etkili Mineraller

Kas Gelişimi İçin Kahvaltı Seçenekleri

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Vücut Geliştirenler için En Etkili Meyveler

Hayatında, kendinde, vücudunda değişiklik yapmak isteyen okuyucularımız! Sizler de artık her geçen sene artan fazla kilolarınızdan kurtulup daha fit ve...

Kapat