Kas Yapma Hareketleri | Evde Kas Geliştirmek İçin 6 Etkili Hareket

/ 15 Ekim 2013 / 212.591 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Kas Yapma Hareketleri ve Yağ Yakımı

Kas yapma hareketleri için gerek vakit gerekse de para olmadığından dolayı maalesef herkes spor salonuna gidemiyor. Aslına bakarsanız illa ki spor salonlarına gitmenize gerek de yok!  Planlı ve programlı bir şekilde çalışarak, evde, spor salonuna gitmiş gibi kas yapmak mümkündür. Şimdi siz değerli ziyaretçilerimizle bu konudaki tecrübelerimizi paylaşacağız. Kas yapmanın altın kurallarından biri, vücutta bulunan yağların yakılmasıdır. Yağın yakılması, kas yapmaktan çok daha zor bir iştir. Yüksek kalori yakan bir program, ilk etapta işinizi görür. Tabi ki, ısınma egzersizlerini uygulamayı unutmayın. Kalori yakacak programda bulunan kas yapma hareketleri, setler halinde yapılması gerekir. Set aralarında, vücudunuzun dinlenmesine izin vermelisiniz. Evde uygulayabileceğiniz bazı hareketleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Evde Kas Yapma Hareketleri

Ev Kardiyosu

Evde veya çevresinde bulunan basamakları kullanarak egzersiz yapabilirsiniz. Basamakları, setler halinde inip çıkmak, oldukça yararlı bir egzersizdir. Ayrıca, ip atlamak, şınav durumuna geçip normale dönme gibi hareketler de, evde yapabileceğiniz basit kardiyo antrenmanlarıdır.

Kuvvet Antrenmanları

Pilates topu, dumbell ve barbell gibi aletler, evde ağırlık antrenmanı yapmanıza olanak sağlar. Evde kas yapma hareketleri, bu aletlerle mümkündür. Bu aletlerin hiçbirine sahip değilseniz… yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.

Squat Hareketi

Pilates topuyla yapılabilecek bir hareket olan squat hareketi, pilates topu olmadan da uygulanabilir. Sırtınızı duvara yaslayın ve setler halinde yere çömelme hareketi yapın.

Kas Yapma Hareketleri

Pilates Topu Yardımıyla Şınav Hareketi

Şınav hareketi, vücudun üst bölgesini çalıştırmada oldukça etkilidir. Özellikle, sırt ve göğüs kaslarının geliştirilmesi için çok önemli olan şınav, pilates topu yardımıyla yapıldığında çok daha etkili bir hal alır. Ayakları topa dayayın ve yere paralel olarak şınav çekin. Setler halinde bu hareketi uyguladığınızda, vücudunuzun üst bölgesi çalışacaktır.

Kas Yapma Hareketleri

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Ayakların Paralel Olduğu Dip Hareketleri

Evde kas yapma hareketleri çeşitlidir. Bunlardan bir diğeri de bu anlatacağımız harekettir. Tricep kaslarını çalıştırmanın en güzel yöntemlerinden biri olan bu harekette, ellerinizi bir sandalye üzerine koyun. Elleriniz vücudunuzun arkasında kalsın ve havada oturur pozisyon alın. Bu pozisyonda, ayaklarınızla yapacağınız hareketler sayesinde kaslarınızı geliştirebilirsiniz.

Kas Yapma Hareketleri

Pull-Up

Kas yapma hareketleri içinde en önemlilerinden bir tanesi de pull-up hareketidir. Barfiks olarak bilinen bu hareket, sırt ve omuz bölgesinde bulunan kasları çalıştırmak için harika bir tekniktir. Çok ucuza temin edebileceğiniz bir barfiks çubuğunu, evin yüksek bir yerine monte ederek, kaslarınızı güçlendirecek olan antrenmanları yapabilirsiniz.

Kas Yapma Hareketleri

Bu teknikler, evde basit olarak uygulayabileceğiniz kas yapma hareketleri olarak bilinmelidir. Haftada 3-4 defa, düzenli setler halinde yapılacak olan bu hareketler, birkaç haftada etkisini hissettirecektir. Evde kas yapmak zor bir iş değildir fakat antrenman yapmak, hiçbir zaman tek başına yeterli olmaz. Antrenmanla birlikte, düzenli bir yaşam tarzı benimsemek gereklidir. Vücudun sağlıklı ve zinde olması için, öncelikle zihnin sağlıklı ve zinde olması gerekir. Düzenli uyku ve beslenme alışkanlığı kazanan insanlar, çok daha kolay bir şekilde kas yaparlar. Bunun sebepleri bellidir. Düzenli uyku, kasların ihtiyacı olan dinlenmeyi sağlarken, düzenli beslenme, kasların gelişimini sağlayan protein, ve karbonhidratı temin eder. Tüm bu noktalara dikkat edildiğinde, evde kas yapma hareketleri, çok daha etkili olur. Evde kas yapmak, spor salonlarına yüklü miktarda paralar dökmek istemeyen insanların tercihi olmaktadır. Spor salonları, aylık veya yıllık olarak, sadece aletlerin parasını talep etmez. Kas yapma hareketleri için oluşturulacak olan programı sağlayan eğitmenler için de, ayrı bir ücret ödemeniz gerekir. Bu durum, kimi zaman zahmetli, kimi zamansa masraflı bir iş haline gelir. Bu yüzden, evde kas yapma hareketleri, doğru bir yaşam düzeniyle birleştiğinde, spor salonunda kazanacağınız vücut yapısını, size kazandırır. Tek yapmanız gereken, sabırlı olmak, düzenli çalışmak, disiplinli çalışmak ve düzenli yaşamak olmalıdır.

Kas Yapma Hareketleri Makalesini Okuyanlar Bunları da Okudu:

Vücut Geliştirme Hareketleri

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Az Ağırlık Çok Tekrar Mı ? Fazla Ağırlık Az Tekrar Mı ?

İster yıllardır vücut geliştirme çalışıyor olun, isterseniz bu spora dün başlamış olun. Hangi muhabbete ortak olursanız olun veya kulak misafiri...

Kapat