Kas Kaybetmeden Kilo Verme Nasıl Sağlanır?

/ 8 Temmuz 2014 / 61.499 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Kas Kaybetmeden Kilo VermeMetabolizma hızını etkileyen önemli etkenlerden bir tanesi de vücudunuzda bulunan kas oranının miktarıdır. Her hareketinizde, kaslarınızı her aktive hale getirdiğinizde vücudunuzda enerji kaybetmiş yani kalori vermiş olursunuz. Bu nedenle kas kütlesinin fazla olması metabolizma hızınızın fazla olmasını sağlayacaktır. Kilo verirken kaslarınızın çok önemli olduğunu unutmamalı ve fazla kilolarınız var ise kas kaybetmeden kilo verme yollarını uygulamalısınız. Bir yandan istenmeyen fazla yağlanmadan kurtulurken bir yandan da mevcut kas oranınızı korumak ve kilo vermeyi hızlandırmak için kas oluşumunu arttırmak anlatıldığı kadar kolay bir işlem değildir. Kas kaybetmeden kilo verme zayıflamanın en önemli konularından bir tanesidir ve bunun için doğru ve dengeli beslenmeli ve iyi antrenmanlar yapmanız gerekir.

Kas Kaybetmeden Kilo Verme için Antrenman Süreleri

Kas kaybetmeden kilo verme uygulamasında bilmeniz gereken önemli noktalar vardır. Bu ve bunun gibi bilgiler bu süreçte işinize oldukça yarayacak ve ne yapmanız gerektiği hakkında yol göstericiniz olacaktır. Bu süreçte kas yapımı için özellikle.. protein alımı oldukça önemlidir. Bu nedenle beslenmenize dikkat edemediğiniz veya sporunuzu yapamadığınız bir gün dahi olsa kilonuza göre kilo başına 1 gram olmak üzere protein almanız gerekmektedir. Normal şartlarda iyi bir kas yapımı için kilo başına 1,5 veya 2 gram protein tüketilmelidir. Bu dönemde kas kaybetmeden kilo verme için düzenli bir antrenmana sahip olmalı ve antrenmanda kas lifleri yıprandığı için daha güçlendirmek ve tamir etmek için her spor aktivitesinden sonra mutlaka protein karışımı tüketmelisiniz. Kasların yapı taşı olan proteinler bu dönemde oldukça önemlidir. Fazla kilolarınızdan kurtulmak için bu süreçte hiç karbonhidrat tüketmemeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Erkek sporcular için günlük ortalama olarak 150 gramdan az aldığınız karbonhidrat enerji için yeterli olmadığından protein deposu kasların yıkımına neden olacaktır. Kas kaybetmeden kilo verme için komplex karbonhidratları tüketmeye dikkat etmelisiniz. Bu süreçte yağ oranınız azalırken gücünüzde artmış olacaktır. Bu nedenle kaslarınızdaki yağ oranı da azaldığı için düzenli olarak her ay veya her hafta çalıştığınız ağırlıkları arttırmalısınız. Kas kaybetmeden kilo verme için yapacağınız düzenli antrenmanlarınızda dinlenme süreniz oldukça önemlidir. Antrenmanlarınızda kendinizi aşırı yormamalı en fazla 45-60 dakika süre arasında antrenman yapmalı ve en az setler arasında 45 saniye beklemelisiniz. Gün içerisindeki antrenmanınızın bittikten sonra 24-72 saat boyunca spor yapmamalı ve bu sayede kaslarınızın kendini toplamasını sağlamalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Kas Kaybetmeden Kilo Verme Cardio Antrenmanları

Kas kaybetmeden kilo verme uygulamalarında dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise uyku düzeninizdir. Gün içerisinde en az 7 saat boyunca uyumalı ve erken uyumayı alışkanlık edinmelisiniz. Unutmayın ki uyumak bu süreçte kilo vermenizde etkili en önemli noktalardandır. Stresinizi bu dönemde sıfıra indirmeniz ve psikolojinizi olumlu etkileyecek şeylerle ilgilenmelisiniz. Kas kaybetmeden kilo verme istiyorsanız kasların düşmanı stresi bir köşeye bırakmalısınız. Beslenme alışkanlığınızı değiştireceğiniz bu süreçte bünyenize ağır gelecek diyetlere başlayarak metabolizmanızın hızını yavaşlatmamalısınız. Kendinizi alıştırarak bu sürece başlamak daha sağlıklı olacaktır. Kas kaybetmeden kilo verme konusunda yağ yakımını hızlandıran cardio antrenmanları oldukça önemlidir. Nabzınızı çok yüksek değerlere çıkarmadan yapacağınız cardio yağ yakımını hızlandıracaktır. Ancak bu uygulamada kasların olumsuz etkilenmemesi nedeniyle aşırı derecede efor harcamamalısınız. Enerji harcamanın en az olduğu akşam ve gece vakitlerinde karbonhidrat alımını sıfıra indirmelisiniz. Büyüme hormonunun arttığı bu vakitlerde aldığınız karbonhidrat bu hormonun azalmasını sağlayacaktır. Büyüme hormonunun çok salgılanması kas kaybetmeden kilo verme konusunda kasların oluşmasını sağlayan etmenlerdir. Beslenmenizi değiştirerek sık sık ancak dengeli beslenerek kilo vermeyi hızlandırabilirsiniz. Bu süreçte ara öğünler oldukça önemlidir. Doğal testosteronlarınızın artabilmesi için bu süreçte bacak çalışmalarınızı da ihmal etmeyin.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir:

Yağ Yakıcının Vücuda Etkileri

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Nutrade Premium Protein İnceleme
Nutrade Premium Protein Tozu İncelemesi

Tercih sıralamasında çok üst sıralarda bulunan nutrade premium protein Alman üretimi olmak ile birlikte en çok kullanılan en iyi protein...

Kapat