Kas Geliştirme | Kolay Yoldan Kas Yapma Yolları

/ 5 Mart 2014 / 159.877 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Görüntünüzden ve fazla kilolarınızdan rahatsız olabilirsiniz. Vücudunuzda oluşan fazla yağlanma sebebiyle bir süre sonra çevrenizdeki insanlar tarafından olumsuz tepkiler alabilirsiniz. Zayıflamak ve fazla kilolardan kurtulmak için birçok diyet uygulamanız ve düzenli olarak spor yapmanız gerekecektir. Ancak hem kaslı hem de fit bir vücuda sahip olmak için kas geliştirme sporunu tercih ederek zayıflarken kaslı bir görünüme de sahip olabilirsiniz. Kas geliştirme sporu harcadığınız enerji sayesinde zayıflayarak ideal kilonuza ulaşmanızı sağlarken aynı zamanda kaslarınızı geliştirerek fit bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Kaslarınızı geliştirmek için düzenli olarak belirli egzersizler yapmalı ve gerekli besinleri tüketmelisiniz. Fazla kilolu insanların zayıflamak için tercih edeceği bu sporu çok zayıf insanlarda kilo almak için kullanabilir ve aynı zamanda bu spor her iki tarafında ideal kilosuna ulaşarak kaslı bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.

Kas Geliştirme İçin Beslenmenin Önemi

Kas GeliştirmeKas geliştirme sporunda önemli olan kaslarınızı besleyecek ve daha çabuk şişmesini sağlayacak yiyeceklerdir. Hayvansal gıdalardan olan et, süt, yumurta vb. yiyecekler yapılarındaki zengin aminoasitlerden dolayı kaslarınızın şişmesi için en büyük yardımcılardır. Protein kaslarınızın gelişmesi için her zaman yardımcıdır ancak hayvansal proteinler soya ve bitkisel proteinlerden daha hızlı kaslarınızın şişmesini sağlayacaktır. Kas geliştirme için sadece protein bazlı beslenmekte yanlıştır. Gerektiği miktarlarda yağ, karbonhidrat ve mineral alımları da yaparak vücudunuzu dengelemelisiniz. Hızlı ve yağsız kas oluşması için günlük ortalama.. %30-%50 değerlerinde karbonhidrat tüketmeniz gerekebilir. Kilonuza göre beslenme değerleri çıkararak kendinize bir diyet oluşturmalı ve ona göre beslenmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Kas Geliştirme Hareketleri

Beslenmenize dikkat etmekten başka kas geliştirme için düzenli olarak egzersiz yapmanız gerekmektedir. Evinizde, bahçenizde, balkonunuzda rahatlıkla yapabileceğiniz egzersiz hareketleri ideal kiloya ulaşmanıza ve kaslı bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Kas geliştirme egzersizleri belirli hareketlerden oluşur ve rahatlıkla evinizin belirli yerlerinde rahatlıkla yapabilirsiniz. Ev kardiyosu adını verdiğimiz basamakları inip çıkmak, ip atlamak, şınav pozisyonu alıp eski duruma dönmek evde yapacağınız çok basit kas geliştirme hareketleridir. Dumbell, pilates topu veya barbell kullanarak evinizde ağırlık çalışarak kaslarınızı kuvvetlendirebilir ve hızlı bir şekilde gelişmesini sağlayabilirsiniz. Pilates topunu kullanarak şınav hareketi ve squat hareketlerini uygulayabilirsiniz. Bu konuda önerdiğimiz hareketleri, kas yapma hareketleri adlı makalemizde detaylı olarak görebilirsiniz.

Kas GeliştirmeKas geliştirme hareketleri arasında önemli bir yer tutan pull-up tercih edilmesi ve düzenli olarak yapılması gerekilen hareketlerdendir. Barfiks olarak bilinen pull-up hareketi kol kaslarınız, sırt ve omuz bölgelerinizdeki kaslarınızın gelişmesini sağlayan önemli bir harekettir. Evinize kurduğunuz küçük bir düzenek ile düzenli setler halinde yaptığınız bu kas geliştirme hareketi sonucunda kendinize olan değişiklikleri çabuk fark edeceksiniz. Haftada 3-4 defa hazırladığınız setler halinde düzenli ve doğru bir şekilde bütün bu hareketler yapıldığında ve kilonuza göre beslenmenize dikkat ettiğinizde ideal bir görünüme sahip olacaksınız. Yaptığınız antrenman ve beslenme yanında hayatınıza belirli bir düzen getirerek daha sağlıklı ve kaslı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Düzenli bir uykuya sahip olmanız sağlığınız için zararlı besinleri tamamen hayatınızdan çıkarmanız bütün bu kas geliştirme hareketlerinin vücudunuzda hızlıca etkisini göstermesini sağlayacaktır. Sabırlı ve kararlı bir şekilde bu işe başlar ve önerilenleri kusursuz ve düzenli bir şekilde yaparsanız istediğiniz vücuda spor salonlarına para harcamadan ulaşmanız son derece mümkündür. Gerekli olan aletleri kendi yaratıcılığınızı kullanarak satın alamadan oluşturabilir ve sporunuz için kullanabilirsiniz.

Kas Geliştirme Makalesini Okuyanlar Bunları da Okudu:

Kas Yapma Hareketleri

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Bacak Kasları Geliştirme Hareketleri Resimli Anlatım

Günümüzde spor yapan kişilerin kadın olsun erkek olsun fark etmeksizin en çok hoşlarına giden ve geliştirmeyi istedikleri kas bölgelerinden biri...

Kapat