Neden Karın Kası Çıkmıyor? Karın Kası Belli Olmuyor ?

/ 8 Kasım 2018 / 10.251 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Spora yeni başlayan veya orta seviyede sporla ilgilenen herkesin muzdarip olduğu konulardan birisi, alt karın kaslarının belirgin olmamasıyla alakalıdır. Karın kası olarak bilinen ve Six Pack olarak belirtilen göbek bölgesindeki kasların gelişmesi normal çalışmayla sağlanacak bir durumdur. Ancak sporla ne kadar fazla ilgileniyor olursanız olun, eğer beslenmenize dikkat etmiyorsanız, kesinlikle olumlu sonuç alabilmeniz zorlaşacaktır. Sonradan aklınıza karın kaslarım neden gelişmiyor gelebilir. Bu nedenle, spor ve beslenmeyi direkt olarak ayarlayıp, doğru beslenme tercihleriyle ilgili olarak gelişimler sağlarsanız, karın kaslarınızın da belirginleştiğine şahit olacaksınız.

Bir diğer konu ise; vücuttaki yağ oranın kas oranından daha yüksek olmasıdır. Yani vücudunuzdaki yağ oranı eğer kas oranınızdan daha fazla olursa, kasların belirginliği de azalacaktır. Örneğin karın kası olarak bilinen bölgede, yani göbek bölgesindeki ortalama yağ oranı %18’dir. Bu oranı %10 civarına çektiğiniz zaman daha net karın kaslarına ulaşabilirsiniz. Fakat yağ oranınız %20 civarına çıkarsa; karın kası yerine göbek sahibi olursunuz. Göbeğinizin çıkmasıyla birlikte de, daha geç karın kasına sahip olduğunuz düşüncesi yaygınlaşacaktır. Tüm bu değerleri göz önünde bulundurduğunuz zaman, direkt olarak vücuttaki yağ oranını azaltacak bir beslenmeyle birlikte ortaya çıkacak protein ağırlıklı programlar sayesinde, istediğiniz doğru sonuçları elde edebilirsiniz. Profesyonel spor çalışmalarına başladığınız zaman uymanıza gereken bir program olması sizleri hem motive edecek, hem de daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır. Bu duruma dikkat ederek, yaşadığınız sorunlarında üstesinden gelebilir, en doğru fırsatlara erişebilirsiniz.

Karın Kası Yapmak İçin Tavsiyeler

Karın kaslarınızın daha belirgin olmasını istiyorsanız, yağı hayatınızdan çıkartmanız gerekecektir.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Kızartma, yağlı gıdalar ve direkt olarak vücudunuzda kas yerine yağ sokacak tüm gıdalardan uzak durmanız gerekecektir. Beslenme kültürünüzü direkt olarak değiştirip, haşlanmış gıdalara ve yemeklere yönelmeniz sonucunda her zaman olumlu sonuç alabilirsiniz. Yağ, zaten tükettiğiniz diğer gıdalarda vücudunuzun ihtiyacı olduğu miktarda alınmaktadır. Bunun haricinde bilinçli olarak yağ tüketiminizi minimuma indirmenizle birlikte, sadece karın kası değil; diğer kaslarınızın da düzenli olarak geliştiğini ve belirgin olduğunu görebilirsiniz.

Gün içerisinde düzenli olarak su tüketimi sağlamanız gerekecektir.

Ayrıca, düzenli protein tüketimiyle birlikte ortaya çıkacak kas gelişimine olan olumlu sonuçların, direkt olarak karın kaslarınıza çalışma yüklemenizle de orantılı olarak geliştiğini ve belirginleştiğini görebilirsiniz. Diyet listenizi her zaman düzenli olarak tutup, belirginleşeceği zamanlarda da vücudunuzdaki yağlardan arınmanız için farklı bir diyet programına geçmeniz, karın bölgenizdeki yağ oranını istenilen seviyeye düşürmenizle birlikte en sağlıklı sonuçlara ulaşmanız mümkün hale gelecektir.

Karın kası, vücutta belirginliği en zor gerçekleşen bölge olması nedeniyle, her zaman daha fazla çalışma ve düzenli beslenmeyle alakalı bir durumdur.

Bu nedenle, her zaman yağsız gıdaların tüketilmesi ve yağ yakıcı etkiye sahip olan supplement tüketimiyle birlikte, istediğiniz sonuca ulaşmanız da kolaylaşacaktır.

Karın kası ile ilgili diğer ilgili yardımcı makaleler;

En Etkili 5 Yağ Yakıcı Ürün

Alt Karın Kaslarını Geliştirme Hareketleri

Baklava Karın Kasları Kaç Ayda Ortaya Çıkar?

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Omuz Genişleten En İyi 6 Hareket

Düzenli olarak aktif bir şekilde spor yapan kişilerin vücutlarını daha güzel göstermek adına önem verdikleri en temel bölgelerden biri de...

Kapat