Karbonhidrat Tozu Ne İşe Yarar? Kullanımı Faydaları ve Zararları

/ 21 Kasım 2015 / 31.513 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Karbonhidrat Tozu KullanımıKaslı bir görünüme sahip olmak isteyenlerin ilk başvurdukları spor dallarından bir tanesi de vücut geliştirme sporudur. Kişi eğer kilolu ve vücudundaki yağ oranı normalden fazlaysa hiçbir takviye almadan vücudundaki yağları vücut geliştirme sporu ile yakarak kasları ortaya çıkarabilir ancak zayıf olup, kas oluşturabilmesi için yeterli kiloya sahip olmayanların ise beslenmelerini arttırmaları ve gerekirse karbonhidrat tozu, protein tozu gibi dışarıdan ek takviye ürünleri almaları tavsiye edilir. Spora başlanılan ilk zamanlarda yapılan egzersizler sonucunda daha çok yağlardan kilo kaybı meydana gelecektir. Hacim kazanmak için bu kilo kaybını beslenmenizi de arttırarak desteklemeniz gerekecek. Bu beslenme biçimi ve karbonhidrat tozu gibi besin takviyeleri zayıf olan birisi için kas geliştirmeyi sağlayacaktır.

 

Karbonhidrat Tozu Nedir?

Karbonhidrat tozları doğal beslenme yoluyla alınamayan karbonhidrat besin değerlerinin eksikliğini gidermeyi amaçlayan özel olarak hazırlanan besin takviyeleridir. Vücuda yeterince alınamayan B12 vitamini veya demir, çinko gibi eksiklikleri için.. kullandığınız destekler gibi düşünebilirsiniz. Tüketeceğiniz karbonhidrat tozu ile birlikte beslenmenize de dikkat etmeniz gereklidir. Tüketeceğiniz karbonhidrat tozu vücuttaki elektrolit kaybının önlenmesini sağlayarak, kolestrol seviyesinin düşmesini ve suyun denge halinde olmasını sağlamaktadır. Besinlerden veya ek gıda yoluyla aldığınız karbonhidrat vücudunuzda insülin, glikoz ve kan dengesinin korunması için oldukça önemlidir. Özellikle spor esnasında fazlaca ihtiyaç duyacağımız enerjinin kaynağı olan karbonhidrat hem bedensel hem de zihinsel olarak gelişmenizi sağlayacaktır. Karbonhidrat tozu da içerik olarak özel hazırlandığı için tamamen vücut ve zihinsel gelişimi desteklemektedir. Karbonhidrat içerik olarak ek gıda şeklinde de alınsa besinlerden de alınsa aynı olacaktır. Tek fark şu ki karbonhidrat tozu sayesinde hızlı bir şekilde bu ihtiyaç karşılanırken besinler yardımı ile bu daha da uzun ve sindirimi de zahmetlidir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Kilo Aldırıcılardan Maksimum Fayda Nasıl Sağlanır

 

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Karbonhidrat Tozu Faydaları

Karbonhidrat tozu spor yapsın veya yapmasın bir kişi için kilo almayı destekleyen bir üründür. Kısacası anlatmak gerekirse; bir öğünde gerekli olan karbonhidratı vücudunuza almak için 1 ekmek yemeniz gerekiyorsa bunu 1 veya 2 Karbonhidrat Tozu Nasıl Kullanılırkaşık karbonhidrat tozu ile de yapabilirsiniz. Zayıf olan bir kişi zaten iştahı olmadığı için kilo alamıyordur. Spora başladığında da iştahı artabilir ancak istenilen düzeyde olamayabilir. İşte burada 1 ekmek yiyemeyen bir kişi bir şey yediğini bile hissetmeden karbonhidrat tozu sayesinde vücuduna karbonhidrat almış olacaktır. Vücuda giren karbonhidrat kilo almayı sağlarken spor yapıldığında da bu kilolar kasa dönüştürelecektir. Kas yapmak için beslenmem yeterli olmuyor diyerek karbonhidrat tozu kullanmaya karar verdiyseniz tüketeceğiniz ek gıdanın marka olarak kaliteli ve bilindik olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz! Vücut geliştirmek için hangi besin takviyeleri ne işe yarıyor öğrenmek için supplementler sayfamızı buradan inceleyebilirsiniz.

 

Karbonhidrat Tozu Kullanımı

Bir ilaç kategorisinde olmayan bu ek gıda takviyesini gün içerisinde ihtiyaca göre 300 grama varacak şekilde tüketmeniz yerinde olacaktır. 300 gram karbonhidrat tozu bir öğünde değil 3 ana öğün şeklinde gün içerisine dağıtılarak tüketilmelidir. Karbonhidrat tozu tüketilirken bu önemli bir husustur. Diğer önemli bir etken ise alınan bu ek gıdanın kas oluşumunu desteklemesi için antrenmanlardan önce veya sonra alınması gerekebilmektedir. Özellikle sporcuların antrenmanlardan sonra tüketmeleri kas kütlesinin artışını destekleyecektir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Protein Tozu Kullanımı

 

Karbonhidrat Tozu Zararları

Hacim kazanmak ve kas geliştirmek için oldukça yararlı olan karbonhidrat tozu yanlış kullanımlarda sizin için zararlı da olabilmektedir. Besinlerde dahi fazla ve gerekenin dışında tükettiğinizde vücudunuz rahatsız olmaktadır. Karbonhidrat tozu da tüketilirken sizlere önermiş olduğumuz miktardan fazla tüketirseniz olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Kilo alımını arttıran bu ek gıda ürünü fazla tüketildiğinde istemediğimiz kadar kilo almaya sebep olabilir. Yeteri miktarda tüketildiğinde kolestrol ve kan değerlerini düzenlerken gereğinden fazla tüketildiğinde ise aksine kolestrolün düşmesine ve kan şekerinin yükselmesine sebep olabilmektedir. Dikkatli, doğru ve kaliteli bir şekilde ürününüzü tükettiğinizde istediğiniz sonucu elde etmeniz mümkündür.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Protein Tozu Zararları

Karbonhidrat tozu kullanımı hakkında son olarak şu tavsiyeleri verelim; doğal yollardan vücuda karbonhidrat almak için mercimek, soya fasulyesi, portakal, üzüm, patates, pirinç bezelye gibi besinleri tüketirken ek olarak karbonhidrat tozu da kullanmanız bu süreçte son derece etkili olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Amino Asit
Amino Asit Nedir? Ne İşe Yarar ve Nasıl Kulanılır?

Amino asit; kaslarımızın ve proteinin yapı taşı niteliğindedir aynı zamanda proteinleri oluştururlar. Bir örnekle açıklamak gerekirse eğer; amino asitleri evleri...

Kapat