Kalça Yağlarının Yakılmasını Kolaylaştıran Durumlar

/ 29 Ağustos 2018 / 2.954 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Kalça yağları özellikle bölgesel yağlanmanın en fazla olduğu alanlarda görülür. Bu nedenle, kalça yağları vücudumuzda en zor eriyen yağ dokularından birisidir. Fakat, özel egzersizler ve beslenme şekilleri sayesinde kalça bölgesinde oluşan yağları yakabilir, hızlı bir şekilde kalçanın kendi hatlarını ön plana çıkarabilirsiniz.

Diyet yapan ve zayıflamak için beslenme şeklinde dikkat eden bayanlar, özellikle kalçaların erimemesinden, kalçalarda bulunan yağ dokusunun yok olmamasından yakınmaktadır. Bu tür bayanların en sık sorduğu sorulardan birisi de kalça yağları nasıl yakılır ? sorusudur. Her ne kadar diyet yapılırsa yapılsın kalça yağları herhangi bir spor ve egzersiz yapmadan eritilen yağlardan değildir. Bu nedenle, kalça yağlarının hızlı bir şekilde yok edilmesini isteyen kişiler özel egzersizlere ve sporlara yönelmelidir.

Kalça Yağlarını Eriten Egzersizler

Kalça yağlarını eriten egzersizler genellikle bacak ve basen kısmının hareket ettirilmesiyle mümkün olmaktadır. Özellikle, bisiklet, koşu bandı ve yüzme sporları kalçaların hem hatlarını ortaya çıkartmakta hem de var olan fazla yağın yakılmasını sağlamaktadır.

Kardiyovasküler egzersizler olarak bilinen ve kalça ile iç uyluk kısmına nüfuz eden egzersizler kalça bölgesindeki yağ yakımında oldukça etkilidir. Bu tür egzersizlerin bir uzman tarafından yaptırılması yağ yakımında daha başarılı olmanızı sağlayacaktır. Fakat bir uzmandan yardım alamıyorsanız, kendinizde kalça bölgesindeki yağların eritilmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle, gün içerisinde 3 kez merdiven inip çıkmak kalça ve bacak yağlarına doğrudan nüfuz etmektedir. Belli tempolarda yapılan merdiven çıkma işlemi, kalça kaslarının daha hızlı çalışmasını sağlarken aynı zamanda yağ dokusunun da zamanla yok olmasına yardımcı olacaktır.

Bisiklet sürerek de kalça yağlarının hızlı bir şekilde yok edilmesine yardımcı olabilirsiniz. Özellikle, bacak ve kalça bölgesini aynı anda çalıştıran bisiklet, gün içerisinde bir egzersiz olarak tercih edilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Tüm bu egzersizlerin yanı sıra gün içerisinde yaklaşık 30 dakikalık bir yürüyüş kalçaların daha formda olmasını sağlayacaktır. Bacak bölgesinin hareket ettiği yürüyüşlerde öncelikli olarak bacaklar fazla yağdan kurtulur daha sonra temponun artmasıyla beraber kalçalarda bulunan yağlar yok edilir.

Kalça Yağlarını Eriten Bitkisel Çözümler

  • Hindistan cevizi yağı;

Farklı yağ zincirlerinden oluştuğu için özellikle kalça bölgesinde yağ yakımını hızlandırmaktadır. Hindistan cevizi yağında bulunan yağ asitleri hücreler tarafından emilerek, yağın doku altında birikmesini önler. Özellikle, kalça bölgesine gün içerisinde yapılan 10 dakikalık bir masaj, kalçaların fazla yağlardan kurtulmasını sağlayacaktır.

  • Kahve;

İçeriğinde bulunan maddeler sayesinde önemli bir antioksidan ve yağ söktürücüdür. Ayrıca, cilt tonunun dengelenmesine ve bölgesel yağların birikmesini önleme konusunda da başarılı olan kahve sayesinde kalça bölgesine yapılan masajlarla yağ eritilmesine yardımcı olacaktır. Kahve ile masaj yapabilmek için 1 tatlı kaşığı kahveyi, 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırıp yaklaşık 10 dakika kadar kalça bölgenize masaj yapabilirsiniz. Haftada 3 kez bu uygulamayı yaparak, kalça bölgesindeki fazla yağlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

  • Deniz tuzu;

Kalça ve bacak bölgesinde sıkılaşma sağlayan bir maddedir. Deniz tuzu ile kalça bölgesine yapacağınız masajlar hem sıkılaşmaya yardımcı olacak hem de bölgesel yağlanmanın olduğu alanlarda yağ yakımını hızlandıracaktır. Özellikle, küvet içerisine bir miktar deniz tuzu atıp, vücudunuzu bu suda dinlendirmek kalçaların bölgesel yağlardan kurtulmasına yardımcı olacaktır.

Basen kalça egzersiz ile ilgili diğer yardımcı makaleler;

Plajda 5 Kalça Egzersizi

Basen Eritme Nasıl Yapılır? | En Etkili 4 Kalça Eritme Hareketi

Bacak İnceltme Hareketleri Nelerdir ?

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Üst Bacakları Eritmek için En Etkili 9 Hareket

Her kadın güzel bir vücuda sahip olmak ister. Ama maalesef ki kimisi göbeğinden kimisi de bacaklarından veya poposundan şikayetçi oluyor....

Kapat