Kadınların Erkeklerde En Çok Aradığı 5 Kas Grubu

/ 10 Temmuz 2016 / 17.876 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

kadinlarin-hoslandigi-kas-grubuVücut geliştirme sporunun her şeyden önce sağlık için yapılması gerektiğini her zaman söylemişizdir. İkinci olarak ise estetik ve elbette karşı cinse karşı daha alımlı görünme faktörü var. Hatta sırf bu yüzden spora başlayanları sayısı da azımsanmayacak kadar fazla. Hal böyle olunca hangi kas grubuna daha çok yoğunlaşmalıyım hangisini daha fazla geliştirmeye çalışmalıyım gibi sorular sürekli sorulmakta.

Sosyal medyada online olarak yapılan bir ankete göre kadınlar erkeklerde hangi kas grubunu daha çok görmek istediklerini belirtmişler. Kadınlar erkeklerin en çok karın kaslarına veya geniş omuzlarına mı dikkat ederler? Bence bir daha düşünün 🙂 Çıkan sonuçları gördüğünüzde sizler de benim gibi şaşıracaksınız çünkü listedeki sıralama hiç de düşündüğünüz gibi değil.

Kalça Kasları:

Sadece erkekler mi kalçalı bir kadın ister sanıyorsunuz? Kadınlarda tabi ki yuvarlak kalçalı erkeklerden hoşlanabilir ve anket sonuçlarına bakılırsa kadınların çoğu çıkık ve dolgun kalçalı erkeklerden hoşlanıyormuş. Sizler de kalçanızın küçük ve düz bir yapıya sahip olduğunu düşünüyorsanız bir an önce spor salonlarına uğrayarak kalça geliştirmeye yardımcı olacak türden squatlar, hamleler ve slip squat egzersizleri yapmaya başlayın diyebiliriz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Squat Faydaları ve Antrenman Programı

 

Karın Kasları:

Karın kasları denildiğinde aklınıza zayıf bir vücut gelmesin lütfen gerçek anlamda emek verilerek ortaya çıkartılmış altılı baklava kaslarından bahsediyoruz. Kadınların erkeklerde en çok görmek istediği ikinci kas grubu karın bölgesinde oluşan six pack kaslarıdır. Eğer siz hala 6 baklavanızı da ortaya çıkartamıyorsanız çok işiniz olduğunu şimdiden söyleyebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  En Etkili Six Pack Egzersizleri

 

Göğüs Kasları:

Kadınların hoşuna giden ve ilgisini çeken diğer bir erkek bölgesi ise göğüs kasları olmaktadır. Gergin ve hacimli erkek kasları her daim kadınları etkileyen en özel alanlar olmuştur. Sarkık ve yumuşak göğüsler adeta bir iticilik simgesi olarak yer almıştır. Sizler de seksi göğüs kaslarına sahip olabilmek için göğüs presleri yada eğimli presler ile çalışabilirsiniz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Göğüs Kası Geliştirme Hareketleri

 

Bicepsler:

Bıcepsler, yani önkol kas grubu muhtemelen her erkeğin olmazsa olmaz kaslarıdır. Spor ile uğraşan erkeklerin şahane bir bicepsleri bulunabilir özellikle kısa kollu içerisinde ateş eder pozisyonlarında ortaya çıkan bicepsler ile dayanılmaz bir seksiliğe kavuşabilirsiniz. Bu ankette yer almasa da kişisel bir tavsiye olarak önkol ile beraber arka kol kaslarını da (triceps) geliştirmeniz faydanıza olur çünkü kolları asıl ortaya çıkartan arka kol geliştirme hareketleridir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Ön ve Arka Kol Kası Geliştirme Hareketleri

 

Omuzlar:

Geçmişten bu güne gelişmiş omuzlara sahip olan erkekler her daim seksi ve çekici bulunmuştur. Kalın omuzlar erkeklerde gücü simgeler. Bayanlarda güçlü erkeklerden hoşlandıkları için kadınlardan ilgi görebilmek adına omuz kaslarınızı geliştirmeniz gerekmektedir. Lateral Raise egzersizleri ile omuzlarınızı istenen kalınlığa ulaştırabilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Beslenme Yanlışları
Doğru Bilinen Beslenme Yanlışları Nelerdir?

Hayatımızı idare ettirebilmemiz için en önemli etmen olan beslenmeyi doğru yapmak oldukça önem verilmesi gereken bir konudur. Gün içerisindeki yoğunluk...

Kapat