İç Bacakları Eritmek İçin Faydalı Hareketler Nelerdir ?

/ 25 Mayıs 2018 / 7.432 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Vücudun her noktasındaki kasların belli bir seviyede çalışması gerekir. Kasların yeterince çalışmadığı noktalarda yağlanma dediğimiz şekil bozuklukları ve buna bağlı olarak ödem ya da kilo problemleri ortaya çıkmaya başlar. İç bacaklarda ortaya çıkan bu problemlerin düzeltilmesi karın kaslarına ya da kol kaslarına göre daha zor bir durumdur. Ancak sıkı bir çalışma ile fit bacaklara sahip olmak mümkündür. Bu hareketler daha pürüzsüz, daha ince ve daha düz bir görünüme yardımcı olacak hareketlerdir. Bu hareketleri yapmak bacakta bulunan kasların genelini çalıştıracağı için selülit ya da sarkmaları da düzenleyerek fit bir görünüm oluşturur.

İç Bacakları Eritme Hareketleri

  • Isınma Önemli

Kasların çalışmaması sonucunda kasların etrafında yağların biriktiği bilinir. Bu da kilolu görünümün altında yatan en büyük nedendir. Bu sebeple spor yapan kişiler kaslarını çalıştırarak kas bölgesindeki yağların eritilmesini sağlarlar. Peki, bacakta bulunan kasları çalıştırmak sadece yürüme ya da koşma ile mümkün müdür? Yürüme ve koşma bacağı ısıtır ve belli bir ölçüde bacaklar içinde olumlu etki sağlar ancak yeterli değildir. İç bacak eritme hareketleri öncesinde vücudun ısınması için yarım saat ya da kırk dakikalık hafif tempoda koşma ya da yürüme işlemi yapılabilir. Bu durum spora direkt başlanıldığında oluşan kas sıkışmalarının önüne geçer ve egzersiz sonrasında ağrı ya da acı hissetmemeyi sağlar.

 

  • Tv İzlerken Bile Yapılabilir.

Isınma sonrasında düz bir zemine uzanın. Yan yatın ve elinizi başınızın altına koyun. Üstteki bacağınızı kıvırın ve altta kalan bacağınızı yukarıya kaldırın aşağıya indirdiğinizde tam olarak yere koymadan tekrar kaldırın on beş ya da yirmi kere bu hareketi yaptıktan sonra diğer bacak için aynı işlemi uygulayın. Oldukça basit olan bu hareket eğer uzun zamandır çalışmayan iç bacak kasları için uygulanırsa bir süre hafif ağrı yaşatabilir. Duş ve masaj ile kısa bir zaman diliminde geçecektir.

 

  • Büyük Etkiye Sahip Hareketler

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Bu egzersizler ev ortamı için seçilmiş egzersizler olduğu için parke ya da fayans üzerinde değil de halı üzerinde yapılması gerekir ancak yatak ya da koltuk bu hareketleri yapmak için uygun değildir. İlk olarak sırt üstü uzanıp ayakların ikisini de yukarıya kaldırın ve ayak bileklerinizi birleştirip dizleri ayaklardan ayırabildiğiniz kadar ayrı tutmaya çalışın. Bu hareket iç kasları gerip açarak bu bölgelerin çalışmasını sağlayacaktır. Yirmi beş defa yapmak karnınızdaki kasları da harekete geçirecektir. Ayakları yukarıdayken açabildiğiniz kadar açın ve bir kaç saniye sonrasında ayakları birbirine çapraz olacak şekilde yukarıda iken üst üste getirin.

Bu işlemi yirmi ya da yirmi beş defa tekrarlayarak daha fit bacaklara kısa bir sürede kavuşmak mümkündür. Ancak bu işlemleri gün içerisinde tekrarlamak ve uzun bir zamana yaymak gerekir. Bir ya da iki defa yapmakla incelen bacakların bir hayal olduğu unutulmamalıdır. Yine aynı pozisyonda yapılan bir diğer etkili hareket ise dizlerin ayaklar açık iken karna doğru çekilmesi ve bacakların ileriye doğru ittirilmesi ile yapılan bir harekettir. Bu hareket sonrasında bacakların iki yana yukarıda uzatılması sonrasında tekrar çekme ve itme hareketleri yapılmalıdır. Yaklaşık olarak yirmi beş defa yapmak kısa bir zamanda etkiyi hissetmeye başlamak açısından önemlidir.

 

  • Kedi Pozisyonundaki Hareketler

Farklı pozisyonların denenmesi ile bacakları çalıştırırken sırtı ve beli de çalıştıran tetikleyen etkili egzersizler daha avantajlıdır. Ellerin ve ayakların yerde olduğu ve sırtın düz olduğu bu harekette tıpkı bir kedi gibi düz durmak gerekir. Ayağın birisi yukarıya kaldırılır ve aşağıya indirildiğinde yere koyulmadan tekrar kaldırılır. Bu şekilde yine aynı sayıda tekrar edilerek diğer bacağa geçilir. Bu hareketle bel ve boyun bölgesi de dahil sırt kasları esnemiş olacaktır. Bu pozisyonda yapılan bir diğer iç bacak çalıştırma etkinliği ise arkaya tekme atma olarak da bilinen harekettir. Bu harekette yine kollar ve dizler üzerinde bel düz bir pozisyondadır.

Bacağın birisi yukarı kaldırılır ve geriye uzatılarak tıpkı tekme atıyormuş gibi esnetilir. Bu hareket de standart sayıda her iki bacak için de uygulanmalıdır. Bu egzersizleri arka arkaya yapmak tek tek yapmaktan daha etkilidir. Bu egzersizler yapılırken rahat bir giysinin tercih edilmesi, hareketleri kısıtlayıcı giysilerin giyilmemesi egzersizlerin daha etkili olması açısından oldukça önemlidir.

 

Yararlanılan makaleler ve bacak kasları ile ilgili diğer makaleleri de bir arada inceleyiniz;

Bacak Kasları Geliştirme Hareketleri Resimli Anlatım

Üst Bacakları Eritmek için En Etkili 9 Hareket

Basen Eritme Hareketleri | Basenleri İnceltmenin En Kolay Yolları

Basen Eritme Nasıl Yapılır? | En Etkili 4 Kalça Eritme Hareketi

 

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Kalça Yağlarının Yakılmasını Kolaylaştıran Durumlar

Kalça yağları özellikle bölgesel yağlanmanın en fazla olduğu alanlarda görülür. Bu nedenle, kalça yağları vücudumuzda en zor eriyen yağ dokularından...

Kapat