Hızlı Kilo Vermek İstiyorum Diyenler İçin 15 Öneri

/ 14 Mayıs 2018 / 3.871 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflamak, verilecek kiloyla bağlantılı olarak uzun bir süreç gerektirebilir. Fakat bazı acil durumlarda hızlı bir şekilde kilo vermeye ihtiyaç duyarız. Şok diyetler uygulayarak hızlı kilo vermek mümkün olsa da kalıcı değildir. Aynı zamanda sağlık açısından tehlike yaratır. Verilen kilolar da kısa bir zaman içinde geri alınmaktadır. Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek ancak bazı altın öneriler ve sporla desteklenerek başarılabilir. Bugün sizlere istediğiniz ölçülere gelmenize yardımcı olmak için hızlı kilo vermek istiyorum diyenler için öneriler sunmak istiyoruz.

Hızla Kilo Vermek İçin Nasıl Beslenmeli?

– Şekeri Hayatınızdan Çıkarın

Öncelikle şekeri tamamen hayatınızdan çıkarmanız gerekir. Şeker içeren yiyeceklerden uzak durmak, sadece diyet sırasında değil, sağlıklı bir vücut için gereklidir. Meyvelerden alınan doğal şeker vücut için yeterlidir. Yüksek kalorisinin yanı sıra şeker tüketmek, sürekli acıkma hissi ve iştahı tetiklemektedir. Hızlı bir şekilde kilo vermek için şekerden mutlaka uzak durun.

– Karbonhidratlardan Uzak Durun

 

Karbonhidrat ve nişasta tüketimini bırakın. Patates ve ekmek ikisini de yüksek oranda içerir. Bu tarz yiyecekleri tükettiğinizde kısa zaman içinde tekrar acıkırsınız.

– Su Tüketimini Arttırın

Gün içinde en az 8 ile 10 bardak su tüketin. Su içmek metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakılmasının hızlanmasına yardımcı olur. Fazla yağın vücuttan atılmasını sağlar. Tokluk hissi verir.

– Ödemden Kurtulun

Tuz kullanımını azaltın! Fazla tuz vücudunuzda su tutulmasını sağlar. Ödemi arttırır. İştahı açar. Bu da kilo vermeyi zorlaştırır.

– Hazır Yemek Kullanmayın

Yemeklerinizi kendiniz hazırlayın. Hazır gıdaları hayatınızdan çıkarın. İçerikleri koruyucular, yüksek oranda tuz ve şeker barındırır. Kalorileri yüksektir.

– Protein Ağırlıklı Beslenin

Protein uzun süre tokluk sağlar. Daha az acıkır, daha az yersiniz. Proteinler daha zor sindirilir ve bu sindirim sırasında daha fazla enerji yani daha fazla kalori harcamak zorunda kalırsınız.

– Sıvı Kalorileri Yabana Atmayın

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Gün içerisinde tükettiğiniz asitli içecekler, hazır meyve suları, alkollü içecekler, kremalı kahveler sayesinde yüksek oranda kalori alıyor olabilirsiniz. Sıvı tercihiniz ayran, soda, bitki çayları, sade kahvelerle değiştirerek büyük bir kalori yükünden kurtulabilirsiniz.

– Bitki Çaylarından Faydalanın

Günlük 2 fincan yeşil çay tüketin. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakılmasında etkilidir. Bu gibi özelliklere sahip bazı bitki çaylarını daha günlük hayatınızda tüketmeye özen gösterin. Bunlar tarçın, maydanoz, biberiye çayı olabilir. Bu çaylarında iştah kesici, enerji arttıran, metabolizma hızlandıran özellikleri kilo vermekte size yardımcı olacaktır.

– C Vitamini Eksik Etmeyin

Yapılan araştırmalarda günlük C vitaminini yeterli oranda alanların, almayanlara göre daha hızlı kilo verdiği biliniyor.

– Beslenmenizde Acıya Az Da Olsa Yer Verin

Acı biber içerdiği maddeler sayesinde metabolizma ateşleyicidir.

– Öğünleri Atlamayın

Mutlaka 2 ara öğün yapın. Uzun süreler boyunca aç kalmak metabolizmayı yavaşlatır. Az yeseniz bile kilo veremezsiniz. Meyve, yoğurt gibi sağlıklı küçük atıştırmalıklarla öğünlerinizi destekleyin.

Hangi Sporla Desteklenmeli?

Öncelikle sizin için en uygun spor hangisiyse onun tespitini yapmalısınız. Örneğin boks fazla kalori yaktırıyor olabilir, fakat siz bu sporda uygulama yapıp, devamlılık göstermeyecekseniz, bu bir anlam teşkil etmez.

– Doğru Nefes Alın

Spor yaparken oksijeni doğru kullanmak etkisini artırır ve daha rahat spor yapabilmenizi sağlar. Doğru nefes alıp vermek sağlığınız içinde önemlidir. Doğru nefes için burundan nefes alıp, ağızdan vermek gerekir. Bu sayede vücudunuza daha fazla oksijen almayı sağlarsınız.

– Kardiyo Çalışın

En çok yağ yaktıran kardiyo egzersizleridir. Hafif tempoda yapılmalıdır. İlk 12-15 dakika boyunca vücut karbonhidrat, bunun sonrasında ise yağ yakımı başlar. Bu nedenle de süre en az 25 ile 30 dakika arasında tutulmalıdır. İlerleyen zamanlarda süre yavaş yavaş arttırılabilir. Spor sayesinde kas oranınız artacak, bunun getirisi olarak da daha sağlıklı ve dinç hissedeceksiniz. Aynı zamanda vücudundaki kas oranları daha yüksek olanların metabolizması da daha hızlıdır.

Faydalı olabilmesi için, sevebileceğiniz ve düzenli olarak uygulayabileceğiniz bir dala yönelmelisiniz.

– Gün İçindeki Hareketlerinizi De Arttırmaya Çalışın

Asansör yerine merdiven çıkmayı deneyin. Bu tercihinizi günde en az bir kere değiştirerek bile ekstra kalori harcayabilirsiniz.

Bu önerileri uygulayarak hem hızlı bir şekilde kilo verebilir, hem de sağlıklı bir bünyeye kavuşabilirsiniz. Bu konuda kararlılık çok önemlidir. Hayat şeklinizi değiştirmeli, kendinize güvenmelisiniz.

İlgili makaleler;

Hızlı Yağ Yakmak için Egzersiz Programı

Kas Kaybetmeden Kilo Verme Nasıl Sağlanır?

Kolay Zayıflama | Kolay Kilo Vermenin 5 Kolay Yolu

Zayıflama Egzersizleri | En İyi Kilo Kaybı İçin 10 Etkili Egzersiz

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Ön ve Arka Kol Kası Geliştirme Hareketleri
Ön ve Arka Kol Kası Geliştirme Hareketleri

Kolların güçlenmesi ve hacim kazanması vücut geliştirme sporuna başlayan herkesin hayalidir. Şişkin kollar kişiye kuvvetli olduğu kadar estetik de bir...

Kapat