Hızlı Kilo Vermek İçin Kardiyo Mu? Ağırlık Antrenmanı Mı ?

/ 14 Kasım 2019 / 3.399 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

İnsanların başlıca sorunlarından olan kilo verme konusunda profesyonel destek aldığınız zamanlarda bile, istediğiniz hızda kilo vermeniz mümkün olmayabilir. Çünkü tam olarak ne istediğiniz aktarmadığınız zamanlarda, standart vücut ölçülerine ulaşabilmeniz için verilecek ve uzun vadede işe yarayacak çalışma listeleriyle birlikte, hem kendinizi olduğundan fazla yorup, hem de daha yavaş kilo vermeye devam edebilirsiniz. Hızlı kilo vermek için kardiyo mu, ağırlık antrenmanı mı gibi bir soruyu, spora başlayan herkesten duymak mümkündür. Çünkü tamamen farklı egzersizler olduğu düşünüldüğü gibi, tek başına etki edeceği düşünülen bu çalışma biçimleri de, kilo vermeye direkt olarak etki edecek unsurlar varmış gibi görünmektedir. Durum böyle olunca, insanların her zaman hızlı kiloya odaklanarak, gün boyu saatlerce yanlış antrenmanlar yapmalarıyla birlikte problemler de ortaya çıkmaktadır.

Kilo vermek, temel olarak yağ yakmayla alakalı bir gelişim süreci olsa da; yalnızca yağ yakmakla birlikte, vücudun uzun süre yağla birlikte kalmış derinin sarkmasını engellemek içinde ihtiyaç duyulacak esas olay ağırlık çalışmalarına da yoğunluk vermek olacaktır. Çünkü vücudunuzun her noktasında uzun süreli bir yağ kütlesi beklemesi sonucunda ortaya çıkan ve hoş olmayan görüntülerden kurtulmadıktan sonra, esas isteğinize sahip olmanız mümkün olmayacaktır. Yani kilo vermek yalnızca yağ yakmak değildir. Yağ yakarak, kilonuzun tartıda az olmasını sağlarsınız. Tam anlamıyla uygulayacağınız çalışma programıyla birlikte, hem güzel bir vücuda, hem de az kiloya sahip olmanız mümkün olacaktır.

Ağırlık Antrenmanı Nedir?

Genel olarak tanımlamamız gerekirse ağırlık antrenmanı; kişinin nefes alıp vermesini düzene sokmak, vücudunda olumlu yönde değişimler sağlanarak fit olmasını sağlayacak, hız, güç ve kas hücrelerinin inşa edilmesinde en büyük etkisi olan anaerobik çalışmalara verilen isimdir. Ağırlık çalışmalarına başlanırken, her zaman en düşük kilodan başlanarak, belli zaman dilimlerinde kilo arttırılmalıdır. Diğer şekilde, kas yakmak yerine; eritmeye kadar gidecek olumsuz sonuçlar elde edilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Kardiyo Nedir?

Kardiyo ise; kalp ritmini düzeltip; kalbi sağlıklı bir hale getirme, kan dolaşımındaki düzensizlikleri ortadan kaldırarak, düzene sokma, günlük olarak ihtiyaç duyulan kalori açığını ortaya çıkartma ve metabolizmayı hızlandırmak adına yapılan, aerobik hareketlerin tümüdür.

Kilo vermek isteyenler için, hem kardiyo çalışmaları, hem de ağırlık çalışmaları yapmaları tavsiye edilir. Çünkü kardiyo ile metabolizmanızı hızlandırarak daha hızlı yağ yakmaya gidebileceğiniz gibi; ağırlık çalışmalarıyla birlikte kaybettiğiniz yağlar yerine kas kütlelerini oluşturabilir, sağlıklı bir beslenmeyle de tam anlamıyla mükemmel bir vücuda ulaşabilirsiniz. Sadece kardiyo veya sadece ağırlık hareketlerini yapmak demek, tek bir taraftan ilerleyeceğiniz gibi; ya kilonuz sabit kalıp yağ yerine kas yapar, ya da sadece yağları yakarak, sarkık bir vücuda sahip olursunuz. Bu değerleri göz önünde bulundurduğunuz sürece, düzenli olarak yapacağınız ve her iki antrenman türüne de ağırlık vereceğiniz yapıyla birlikte, en iyi sonuçları almanız mümkün olacaktır.

Kişiye özel yapılan antrenman listelerinin ilk sırasında daima açma germe, koşma ve ısınma hareketleri; yani kardiyo hareketleri yer alır. İlerleyen zamanlarda ise; ağırlık çalışmalarıyla birlikte, kaybedilen ve doldurulması gereken yağ kütleleri yerine kas inşa edeceğiniz işlemler yapmanız gerekecektir. İkisinin de bir bütün olduğunu unutmayıp; her zaman daha kaliteli ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için ihmal etmeden doğru şekilde spor yapmaya özen göstermelisiniz. Fakat unutmadan hatırlatmak gerekir ki; sadece spor yapmak yeterli olmayacağı gibi; beslenmenizdeki düzensizlikleri de ortadan kaldırarak, en iyi sonuçları almanıza olanak sunacak çalışmalara meyil verebilirsiniz. Beslenmeyi geri plana atmadan yapacağınız sporlar sonucunda hem kilo kaybını, hem de kas yapmayı başarabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Kreatin
Kreatin Nedir? Kreatinden Maksimum Fayda Nasıl Sağlanır?

Kısa süre içerisinde güçlü ve yapılı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız kreatin kullanmalısınız. Bilimsel araştırmalara göre kreatin en etkili supplementlerdendir....

Kapat