Dünyaca Ünlü Fitness Modeli Greg Plitt’in Gerçek Ölüm Nedeni

/ 15 Kasım 2017 / 7.092 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Greg Plitt
Görsel Trimmedandtonned

Dünyaca ünlü YouTuber’lardan olan Greg Plitt feci şekilde can verdi. Üstelik hayatını kaybetme hikayesinin bilinenlerin aksine, ufak bir ayrıntısının farklı olduğunu öğrendik. Ünlü fitness modelinin ölümü ile ilgili ayrıntılara geçmeden önce kim olduğuna bir göz atalım. 3 Kasım 1977 tarihinde Amerika’nın Baltimore şehrinde doğmuş olan Greg Plitt, sporcu bir babanın oğludur. 4 kişilik bir ailenin küçük evladı olan ünlü modelin bir de ablası bulunuyordu. Büyüme evrelerinde ablası ona rol model olabilmiştir. Greg Plitt’ in vücut geliştirmeye ilgi duymaya başlamasının iki sebebi bulunuyordu. Bunlar;

  • Küçük yaşlardayken babasının evin bir bölümünde küçük çaplı bir spor salonu kurması

  • Amerika Deniz Harp Okulu’na giden ablası ve onda gördüğü gelişim

Kız olmasına rağmen ablasındaki fiziksel gelişimi gören Greg Plitt, bu duruma imrenir hale gelmiştir. Babasının mini spor salonu olması nedeniyle de imkanı olduğu için spora başlamaya karar vermiştir. 1.85 cm uzunluğundaki fiziğiyle dikkat çekmeye başlayan ünlü YouTuber çeşitli başarılara imza atmıştır. Şimdi kariyerine bir göz atalım.

 

Greg Plitt’ in Kariyeri

Greg Plitt birçok kişinin spor hayatına başlamasında ve sporu sürdürmesinde etkili olmuştur. Spor yaşamını Youtube aracılığı ile milyonlara ulaştıran başarılı sporcu, insanlara ilham vermeyi başarmıştır.

Kendisini insanların bilinçli spor yapabilmesi için videolar çekmeye adayan Greg Plitt; bir aktör, bir model ve bir profesyonel vücut geliştirme sporcusuydu. YouTube videolarıyla dil ya da ırk ayrımı olmaksızın herkesin motivasyon kaynağı olan Greg Plitt TV ve beyaz sahnelerde de görülmüştür. Bunlar;

  • Terminatör 4: Kurtuluş
  • Kirli Sırlar
  • Six Sex Scenes and a Murder
  • Hesaplaşma Zamanı gibi birçok filmde rol almıştır

Ayrıca bazı televizyon şovlarıyla da izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Bu TV şovlarına NBC kanalında sunulan “Yaşam Günlerimiz” ve “Gizem Milyoneri” örnek verebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Fitness programı suunuculuğu yapan Plitt, film ve TV şovlarının yanı sıra ortalama 200 dergiye de kapak yüzü olmuştur.

 

Greg Plitt’ in Son Günü

Yaptığımız araştırmalarda birçok kesimden insanın Plitt için söylediklerini inceledik. İnsanların söyledikleri şeyler Plitt’ in vücut geliştirmeye kendini gerçekten adadığına inandırdı bizi. Gece yarısı ya da sabahın körü olsun, motivasyonu yükseltecek bir şey aklına geldiği zaman bunu hemen videoya çektiğini öğrendik. Bir çok insan bir yere not edip başka bir zaman çekim yapabilirken, Plitt heyecanını yitirmemek ve bu heyecanını herkese yansıtmak için uğraşırdı. Ünlü fitness modelinin işine olan heyecanının fiziğine de yansımasıyla birlikte, reklamlarda boy göstermesini de doğal karşılayabiliriz. İşte sözü edilen son yolculuk da böyle bir reklam çekimi sırasında gerçekleşmiştir. Tüm bilinenlerin aksine, uzun süre sonra gün ışığına çıkan olayın aslını sizlerle paylaşacağız…

Görsel Fanatik.com.tr

Ölüm ile ilgili yaptığımız uzun incelemeler sonucunda, insanların yanlış bilgilendirildiğini ya da olayın aslının çok az kişilerce bilindiğini fark ettik. Söylenilene göre Greg Plitt yine YouTube izleyicilerine yönelik bir video çekerken ölmüştü. Video çekilmesi sırasında trenin geldiğini farketmeyen Plitt ve arkadaşları son anda treni görmüştür. Plitt ise son anda kaçmaya çalışırken ayağı tökezlemiş ve trenin altında kalmıştır. Evet, ölümü hususunda bazı şeyler benzerlik gösteriyor. Fakat gizlenen noktalar mevcut ve yeni ortaya çıkan bu gölgeleri sizler için aydınlatacağız.

17 Ocak 2015 tarihinde yine bir çekim için tren yolunu seçen Greg Plitt buranın sonu olacağından habersizdi. Burbank’da bulunan bir tren istasyonu bu çekim için uygun görülmüştü. Asıl soru ise şuydu, çekimler için neden orayı seçti?

Tren istasyonunu Plitt seçmemişti. Bilinenlerin aksine, modelimiz YouTube videou çekmek için orada değildi. Piyasaya yeni sürülecek olan bir enerji içeceği markasının reklam filmiydi. Reklam filminin senaryosuna göre Plitt, tren gelirken raylarda bir süre depar atacak ve enerji içeceğinin kondüsyondaki artışını kanıtlayacaktı. Güçlü bir insanla eşdeğer gösterilerek etkili bir reklam filmi çekilecekti. Fakat işler umulduğu gibi yolunda gitmemiş ve reklam yüzümüz trenin altında kalmıştır.

Rayların üzerindeyken trenin bize olan mesafesini kestirmek çok zor bir iştir. Bu yüzden milyonlarca kaza yaşandığını duyduk. Greg Plitt’ in ölümünde de böylesine bir trajedi yaşanmıştır. Arkasından gelen treni farketmemesi ve çekim ekibinin de yeterince önce uyaramaması faciaya sebep olmuştur.

Sıklıkla çektiği vücut geliştirmede motivasyon videolarıyla tüm fitness severlerin beğenisini kazanan Greg Plitt’in ölüm sebebi ile ilgili bu kadar farklı spekülasyonlar olmasının nedenini biz de bilmiyoruz. Fakat çok kurcalamak yerine gerçeğin ortaya çıkmış olmasının rahatlığını yaşıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler
DMCA.com Protection Status
Spordan Önce Ve Sonra Esneme Hareketleri Nasıl Yapılır ?

Spordan önce spor esnasında yapılacak hareketlerin verimliliğini artırmak ve spor sakatlanmaların önüne geçmek için esneme hareketlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Spor esnasında...

Kapat