Göğüs Kaslarını Geliştirme Hareketleri | En Etkili 11 Egzersiz

/ 8 Mayıs 2015 / 456.507 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

göğüs kaslarını geliştirme hareketleriİnsanlar arası ilişkilerde oldukça önemli bir hale gelen dış görünüş erkeklerde ve bayanlarda farklı yönlerden ele alınmaktadır. Ortak bir noktada buluşsa bile bayanlar için makyaj, saç ve kıyafet üçgeni arasında dönen dış görünüşün faktörleri erkekler için genellikle spor üzerinedir. Bildiğiniz gibi erkekler arasında sıklıkla konuşulan göbekteki baklavalar, kol kasları, sıkı ve kaslı bir vücut dış görünüşün temelini oluşturmaktadır. Bugün sizlere vücudun şekillenmesini sağlayan göğüs bölgesindeki kasların daha şişkin ve daha kuvvetli olmasını sağlamak için egzersiz hareketlerini anlatacağız; üçgen vücut oluşmasının temelini sağlayan göğüs kasları hem daha hoş bir görünüme sahip olmanızı hem de daha dik bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır.

Spor insan vücudu için her yaşta önemlidir ve sadece dış görünüşün güzelliği için değil sağlıklı bir vücuda sahip olmak için de yapılmalıdır. Bu nedenle daha sağlıklı beslenmeye dikkat etmeli ve özellikle aşırı yağlı, şekerli ve tuzlu yiyeceklerden kaçınmalısınız. Eğer sporla uğraşırken beslenmenize dikkat etmezseniz.. yaptığınız sporun pek de bir faydası olmayacaktır. Bu süreçte daha çok protein kaynaklı beslenme listesi oluşturmalı ve düzenli yemek saatlerinizin olmasına dikkat etmelisiniz. Hayatınızı sıkı bir düzene oturtun ve sigara alkol gibi zararlı maddelerden uzak durun. Sağlıklı beslenmenin önemine de değindiğimize göre şimdi ise sizlere bomba gibi göğüs kaslarına sahip olacağınız aşağıdaki egzersizleri görsel şekilde tarif edelim.

Bomba Gibi Göğüs Kasları için 11 Etkili Hareket

1) Bench Press

Hareketi yapmak için bench sehpasına uzanın ve ayaklarınız yerde kalçanız ise sehpada olacak şekilde konum alın. Barı kavrarken kollarınızın omuz genişliğinden biraz fazla açık olmasına dikkat edin. Kavradıktan sonra nefesinizi alın ve tuttuğunuz barı yavaşça göğsünüze doğru indirin. Kaldırırken aldığınız nefesi verin.

bench-press-hareketi

 

2) Medium Grip Press

Bench sehpasına uzanın ve ayaklarınız yerde kalçanız ise sehpaya temas edecek şekilde konumlanın. Barı kavrarken kollarınızın omuz genişliğinden biraz daha dar olmasına dikkat edin. Nefesinizi aldıktan sonra yavaşça barı göğsünüze doğru indirin. İndirirken dirseklerinizin vücudunuzun yanlarına doğru açılmasına dikkat edin. Barı kaldırın ve aldığınız nefesi geri verin.

medium-grip-bench-press-hareketi

 

3) Decline Press

Aşağı doğru 20-40 derece eğilimli olan sehpaya uzanın. Ayaklarınızı sehpanın destekleyici aparatlarına takın ve barı kavrarken kollarınızın omuz genişliğinden biraz fazla olmasına dikkat edin. Nefes alarak barı yavaşça göğsünüzün alt kısmına doğru indirin. Barı yukarı kaldırırken aldığınız nefesi geri verin.

decline-press-hareketi

 

4) Dumbbell Incline Press

Ayaklarınız yerde olacak şekilde açılı sehpaya uzanın. Dambılları kaldırırken kollarınızın düz olmasına ve birbirine değmesine dikkat edin. Nefes aldıktan sonra dirseklerinizi bükerek dambılları göğsünüzün yanlarına doğru indirin. Dambılları kaldırırken nefes verin.

dumbbell-incline-press-hareketi

 

5) Dumbbell Fly

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Ayaklarınız yere değecek şekilde sehpaya uzanın. Dambılları kaldırırken dirseklerinizin hafif bir şekilde bükülü olmasına dikkat edin. Nefes aldıktan sonra dirseklerinizi omuzlarınız hizasına gelecek şekilde yanlara indirin. Nefesinizi verirken dambılları yukarı kaldırın.

dumbbell-fly-hareketi

 

6) Dumbbell Press

Ayaklarınız yere değecek şekilde sehpaya uzanın. Kollarınız düz bir şekilde dambılları kaldırın. Nefes aldıktan sonra dirseklerinizi bükerek dambılları göğsünüze doğru indirin. Dambılları tekrar kaldırırken nefesinizi verin.

dumbbell-press-hareketi

 

7) Dumbbel Pullover

Düz sehpaya uzanın ve ayaklarınız yere değecek şekilde konumlanın. Dambılı kavrarken avuç içlerinizin yukarıyı göstermesine dikkate edin. Dambılı dirseklerinizi hafif büktükten sonra başınızın gerisine gelecek şekilde uzatın. Bunu yaparken nefes alın ve başlangıç pozisyonuna dönerken nefes verin.

dumbbell-pullover-hareketi

 

8) Incline Dumbbell Fly

Ayaklarınız yere doğru olacak şekilde 45-60 derece açılı sehpaya uzanın. Dambılları dirsekleriniz hafif bükülü olacak şekilde kaldırın. Nefes aldıktan sonra dirseklerinizi omuzlarınızın hizasına kadar yan tarafa indirin. Nefesinizi verirken dambılları yukarı kaldırın.

incline-dumbbell-fly-hareketi

 

9) Paralel Bar Dips

Omuzlarınızdan destek alarak kollarınız gergin bir şekilde bara tutunarak aşağı doğru sarkın. Nefes aldıktan sonra vücudunuzu paralel bar arasında indirebildiğiniz en aşağı noktaya kadar indirin. Vücudunuzu yukarı çekerken nefes verin.

paralel-bar-dips-hareketi

 

10) Peck Deck Fly

Makineye oturduktan sonra kollarınızın ön kısmını mindrli kısıma yerleştirin. Kollarınızı ve bileklerinizi iyice gerdirdikten sonra nefesinizi alın ve iki ayrı minder ortada birleşene kadar kollarınızla makineyi itin. Hareketi tamamladıktan sonra nefesinizi verin.

peck-deck-fly-hareketi

 

11) Push Ups

Push ups şınav çekme hareketidir. Egzersizi doğru yapabilmek için kollarınızı omuz genişliğinde açarak yere yerleştirin ve ayakuçlarınızda durun. Ayaklarınız bitişik veya arası biraz açık olabilir. Nefesinizi aldıktan sonra vücudunuzu yere doğru yaklaştırın ve sonrasında tekrar eski durumunuza geri dönerek nefesinizi verin.

push-up-hareketi

 

Çelik Gibi Sağlam Omuz ve Göğüs Kasları için En Etkili 3 Hareket

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Vücut Geliştirme Besinleri
Vücut Geliştirme Besinleri ile Hızlı Kas Yapma

Vücut geliştirmek ve nasıl vücut yapılacağını bilmek çok önemlidir. Vücut geliştirmek istersiniz ancak bunun için neler yapmanız veya neler yemeniz,...

Kapat