Göbek Eritmek İçin Egzersiz Hareketleri | En Etkili 5 Karın Egzersizi

/ 5 Mayıs 2018 / 286.538 views / 3 Yorum

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Göbek Eritmek İçin Neden Daha Fazla Egzersiz Yapmalıyız?

Göbek eritmek için neden normalden daha fazla efor sarfetmemiz gerektiği konusunda kısaca bilgi vererek makalemize başlayalım. Kilo problemi yaşayan çoğu kişinin en çok yağlanan kısmı karın bölgesidir. Karın bölgesi vücudun en kolay yağlanan bölgelerinden biridir. Aynı zamanda, vücudun ortasında yer aldığı için insanı çok kilolu gösterir. Göbek problemi, insanların yaşam standartlarını düşüren bir durumdur. Göbek bölgesindeki kaslar, yalnızca belli hareketlerle çalıştığı için, vücudun o bölgesinde yağlanma fazlaca görülmektedir. Günlük yapılan hareketlerin çoğu yalnızca, kol bacak ve kalçaları çalıştırır.

Karın bölgesi içinse belirli hareketler yapmak gerekir. Birçok yağlanma problemi olan insan için karın bölgesinin eritilmesi zorlu bir süreçtir. İnsanların göbek eritmek için denediği çeşitli çalışmalar mevcuttur. Ancak doğru sonuçlar almak güç olabilir. Saatlerce çalışıp göbek yağlarımızı eritsek bile, çalışmalara vereceğimiz kısa bir ara, bölgenin tekrar yağlanmasına sebep olacaktır. Bu sebeple göbek eritmek için spora ara vermemek çok önemlidir. Peki, göbek eritmek için ne tür hareketler yapabiliriz? Aşağıda, göbek eritmek için yapılabilecek birkaç hareketten kısaca söz edeceğiz. Ama öncelikle vurgulamak gerekir ki; bu hareketleri disiplinli ve programlı bir şekilde uygulamanız, iyi sonuçlar alabilmek için çok önemlidir.

Göbek Eritmek İçin Karın Bölgesi Egzersizleri

Mekik: Uygulamanız gereken ilk hareket herkesin aşina olduğu bir egzersizdir. Yumuşak bir yere sırt üstü uzanın ve öne doğru bükülün. Rahat çalışmak için dizlerinizi bükebilirsiniz. Kafanızı dizlerinize kadar kaldırmanıza gerek yoktur. Karın kaslarınızın çalıştığını hissedecek kadar bükülün yeterli. Yapabildiğiniz kadar tekrarla, 3 set yapın.

Göbek Eritmek İçin

Bacak Kaldırma: Sırt üstü yere uzanın, bacaklarınız dümdüz bir şekilde… yukarı kaldırın ve iki saniye bekledikten sonra yavaşça indirin. Bacaklarınızın yere dik olmasına özen gösterin. Yapabildiğiniz kadar tekrar ile 3 set hareketi yapın.

Göbek Eritmek İçin

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Karın Çevirme: Göbek eritmek için yapacağınız 4. hareket mekiğe benzerdir. Yere yüzüstü uzanın dizlerinizi kıvırın ve öne bükülün. Karın kaslarınız kasıldığı zaman, bir sağa bir sola olarak üst bedeninizi çevirin, vücudunuzun izin verdiği kadar esneyin. Yapabildiğiniz kadar tekrarla 3 set hareketi uygulayın.

Göbek Eritmek İçin

Ters Mekik: Yere yüzüstü uzanın ve elleriniz ensenizde kavuşturun. Üst bedeninizi arkaya doğru bükebildiğiniz kadar bükün. Belinizi çok fazla zorlamayın. 20 tekrardan 4 set yaparak hareketi bitirin.

Göbek Eritmek İçin

Bacak Çekme: Göbek eritmek için son olarak tekrar alt karın bölgenizi çalıştırmak üzere yere sırt üstü uzanın. Dizlerinizi karnınıza çekin ve bükülebildiğiniz kadar bükülün. Tekrar dizlerinizi ileri uzatın fakat yere hareket boyunca yere koymayın. Yapabildiğiniz kadar tekrar ile 3 set yapın ve çalışmayı bitirin.

Göbek Eritmek İçin

Göbek eritmek için yaptığımız bu hareketlerin tekrarlarını maksimum sayıda yapmalısınız. Vücut belli bir sayıdan sonra yağları parçalamaya başlar bu yüzden 15 ve ya 20’de bırakacağınız hareketler, pek yararlı olmayacaktır. 50-60 hatta 100 gibi rakamlara ulaşmak için kendinizi zorlayın. Her gün daha dayanıklı hale geleceksiniz. Dolayısı ile her gün tekrar sayılarını arttırın. Bütün bu hareketler yalnız başlarına işe yaramazlar. Sonuç alabilmek için her gün çalışmalardan sonra yürüyüş yapın ve beslenmenize özen gösterin. Vakit kaybetmeden çalışmalara başlayın!

Göbek Eritmek İçin Egzersiz Hareketleri Makalesini Okuyanlar Bunları da Okudu:

#Karın Eritme Hareketleri | Bu 3 Etkili Hareket ile Göbek Yağlarınızdan Kurtulun!

#Göbek Eritme Yöntemleri | 5 Adımda Göbek Yağlarınızdan Kurtulma Yöntemi

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

Göbek Eritmek İçin Egzersiz Hareketleri | En Etkili 5 Karın Egzersizi (3 Yorum)

    • Yatağa değilde yere battaniye ser. Battaniyeyi ikiye Katla üstünde yapabilirsin. Ben öyle yapiyorum

  1. Arkadaşlar sadece mantıklı düşünelim günlük 1500 kalori ihtiyacınız var siz 2000 alıp 1500 harcarsanız ne olur veya 1500 kalori alıp 1000 harcarsanız ne olur bunun hesabını yapın . Bir fark var kaslar çalışmazsa siz yağdan verdiğiniz gibi kas yıkımına uğrarsınız buda ebat olarak küçülmeniz demek ama yediğinize dikkat edip kas çalıştırırsanız yağ yakarken kas yıkımını minimuma çekersiniz buda şeklinizin çok güzel olmasını sağlar …

DMCA.com Protection Status
Kazein Protein Nedir? | Diğer Proteinlerden Farkları Nelerdir?

Kazein süt ve ürünlerinde bulunan bir protein türüdür. İnek sütünden üretilmiş olduğu için başka bir deyişle de süt proteini şeklinde...

Kapat