Göbek Eritme Yöntemleri | 5 Adımda Göbek Yağlarınızdan Kurtulma Yöntemi

/ 13 Ekim 2013 / 209.185 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Göbek eritme yöntemleri hakkındaki bu makalemizde erkeklerin ve kadınların korkulu rüyası olan karın yağlarından kurtulmanın püf noktalarını anlatacağız. Göbek egzersizi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Doğru nefes alış veriş, en önemli kuraldır. Doğru uygulanacak her şey doğru sonuçlar doğuracaktır. Birazdan anlatacağımız egzersiz hareketlerinde bazen tekli bazen ise süper setli (iki egzersiz birden) hareketler olacak. Bu şekilde daha efektif bir yağ yakımı düşünülmüş. Göbek eritme egzersizlerine geçmeden önce son bir tavsiye olarak beslenmenize de dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Bu göbek eritme egzersizleri ancak iyi bir beslenmeyle birleştiğinde mucizevi sonuçlar doğuracaktır. Göbek yağlarından daha hızlı kurtulmak isteyenler bu tavsiyeyi dikkate almalılar diyelim ve lafı fazla uzatmadan egzersizlerimize başlayalım. Göbek eritme yöntemleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 

1) Bacak Kaldırma

Göbek Eritme Yöntemleri

İlk hareketimizde, eller yanda, avuç içleri yere yapışık, sırt üstü yatın. Sol dizinizi kırın ve sağ bacağınızı dik olacak şekilde kaldırın. 90 derece kaldırmış olduğunuz sağ bacağınızın diz kısmını, iki elinizle kavrayın. Sol bacağınızı da 45 derece kaldırın, kıvrılmamasına özen gösterin. Pozisyonunuzu aldıktan sonra, öne doğru 8 kez esneme yapın. Daha sonra, bacak değiştirerek hareketi tekrarlayın. Dizlerinizi tuttuğunu ellerinizi, pozisyonunuzu bozmadan diz hizasında öne doğru uzatın ve esneme hareketini her iki bacak için 8 defa tekrarlayın. 

 

 

2) Dizleri Kırarak Mekik

Göbek Eritme Yöntemleri

Göbek eritme yöntemleri arasında bulunan ikinci hareketimiz ise şu şekilde; elleriniz ensenizde birleşik bir şekilde, sırt üstü pozisyon alın. Dizleriniz 45 derece bükülü, ayak tabanlarınız yere basar şekilde olmalıdır. Pozisyonu bozmadan mekik hareketi yapın. Sırtınızın üstünde kalkarken nefes vermeniz ve yatarken nefes almanız, hareketi daha doğru yapmanızı sağlar. Bu hareketi 3 set ve 8 tekrar uygulamalısınız. Hareketin devamı olarak, bacaklarınızı baldırlarınızdan kavrayarak doğrulun. 4 saniye boyunca o şekilde bekleyin. Karın kaslarınızın kasılmasını hissedeceksiniz.

 

 

3) Süper Setli Egzersiz

Göbek Eritme Yöntemleri

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Üçüncü hareketimizde, süper setli yani iki hareket birden yapıyoruz. Yine eller ensede yatar pozisyon alın. Göbek eritme yöntemleri arasında oldukça etkili olan bu hareketi doğru yapmanız oldukça yararlı olacaktır. Dizlerinizi kıvırarak ve sırtınızı doğrultarak yapacağınız bu harekette, sol dirseğinizi sağ dizinize ve sağ dirseğinizi sol dizinize değdirin. 8 kez bir dizinizi 8 kez de diğer dizinizi bu şekilde hareket ettirin. Pozisyonun devamında, bacaklarınızı doksan derece kaldırın ve parmak uçlarınız havayı gösterir konumda olsun. Bu pozisyonda, 8 kez kalçanızı yerden kaldırıp indirin. Karın kaslarını geliştirmek için oldukça etkili olan bu hareket, göbeğinizin erimesine yardımcı olur.

 

  

4) Omurga Dikliğini Bozmayın

Göbek Eritme Yöntemleri

Göbek eritme yöntemleri arasında öneme sahip bu harekette, yine sırt üstü yere uzanın ve ayaklarınızı birleştirip bacaklarınızı ileri uzatın. Kolları göğüs hizasında kaldırın ve avuç içleri ileriye bakacak şekilde oturur pozisyona geçin. Bu pozisyonda, omurga dikliğini bozmadan, vücudun üst kısmını yukarı kaldırıyoruz. Bu göbek eritme yöntemleri uygulanırken karnınıza bakıp nefes almalısınız. Karnınızı içeriye çekin ve nefes vererek yavaş bir şekilde oturur pozisyona geri dönün. 4 defa tekrar ederek başlayabilirsiniz. Daha sonra artırmalısınız. Devamında, ayaklar yere basacak şekilde dizlerinizi bükün ve sırt üstü yere yatın. Göbeğinizi içeri çekin ve kalçanızı havaya kaldırırken nefes verin. Bir köprü oluşturacak konuma geleceksiniz. 30 saniye kadar pozisyonu koruduktan sonra, sol bacağınızı ileri uzatın. Daha sonra sağ bacağınızı uzatın. 4’er defa uyguladıktan sonra bu hareketi tamamlamış olacaksınız. 

 

 

5) Plank ve Dizleri Karnına Çekme (Süper Set)

Göbek Eritme Yöntemleri

Göbek eritme hareketleri çeşitlidir. Son hareketimiz ise, şınav pozisyonuna benzer. Şınav pozisyonu alın ve ellerinizin parmaklarını birbirine kenetleyin. Dirsekler omuz hizasında açık olmalı. Vücudunuzun dümdüz olmasını sağladıktan sonra pozisyonunuzu 3 set 20’şer saniye koruyun. Hareketin devamında, bir sandalyede oturur gibi yere sırt üstü uzanın. Eller ensede, ayaklarınızın ve bacaklarınızın konumunu bozmadan, başınızı ve sırtınızı doğrultun. Bu hareketi 16 tekrar yapabilirsiniz. Son olarak ise, yine sandalyede oturur pozisyonu alarak sırt üstü uzanın. Eller başın arkasında birleşik bir şekilde olmalıdır. Kuyruk sokumunuz hafifçe havaya kalkacak şekilde, dizlerinizi göğsünüze kadar çekin ve yavaş yavaş eski konumunuza dönün. Nefes alış verişine dikkat etmelisiniz. Bu hareketi de 12 tekrar kadar yapabilirsiniz.

 

SON SÖZ

Çok etkili 5 göbek eritme hareketinden bahsettik, bunların dışında da karın bölgesini çalıştıran sayısız egzersiz hareketi mevcut. Aşağıdaki videoda ise yine göbek bölgenizdeki yağlardan kurtulmanızı sağlayacak 3 etkili karın egzersizi mevcut. Yukarıdaki hareketleri yapmada sıkıntı yaşayan veya programa ekstra egzersizler eklemek isteyen herkesin aşağıdaki videoda bulunan egzersizleri uygulamaları kesinlikle fayda sağlayacak ve zayıflama sürecinizi hızlandıracaktır.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Doğal Fıstık Ezmesi
3 Farklı Doğal Fıstık Ezmesi Tarifi

Hayatımız boyunca çoğu insanın amacı kilo almamak ya da sağlıklı bir şekilde kilo almak olmuştur. İnsanlığın büyük çoğunluğu fit bir...

Kapat