Evde Vücut Geliştirme Hareketleri ile Bölgesel Kas Geliştirme Teknikleri

/ 3 Şubat 2014 / 59.392 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Sizlerde kaslı ve çekici bir vücuda sahip olmak istiyorsanız düzenli olarak vücut kaslarınızı çalıştırmalı ve spor yapmalısınız. Vücudunuzun istediğiniz görünüme sahip olmasına karar verdiyseniz öncelikle sabırlı olmalısınız. Evde vücut geliştirme hareketleri ile kaslı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bunun için çokça para harcamanıza gerek yok. Evde yapacağınız belirli birkaç hareket ile hem ucuz hem de kaliteli bir spor yapmış olursunuz. Aynı zamanda bu konuda detaylı bilgiler verdiğimiz evde vücut geliştirme hareketleri makalesini de okursanız hareketleri resimli bir şekilde görebilir ve nasıl yapacağınız konusunda daha detaylı bir fikir sahibi olabilirsiniz. Şimdi gelelim en temel evde vücut geliştirme hareketlerini sıralamaya.

Evde Vücut Geliştirme Hareketleri ile 6 Bölgedeki Kaslarınızı Geliştirin

Evde Vücut Geliştirme HareketleriGöğüs Kası Geliştirme

Evde vücut geliştirme hareketlerinin içerisinde yer alan bölümlerden biri göğüs kası egzersizleridir. Göğüs kaslarınızın daha çok kaslı ve kuvvetli bir yapıya sahip olmasını istiyorsanız bunu geliştirebileceğiniz en iyi yöntem kendi ağırlığınızı kullanarak evinizde yapacağınız hareketlerdir. Eğer göğüs kaslarınızda gelişme görmek istiyorsanız şınav hareketini yapmalısınız. Şınav hareketi göğüs kaslarınızın gelişim temelini oluşturur. Bu hareket sayesinde göğüs kaslarınız daha da şekillenecek aynı zamanda.. kan dolaşımınız hızlanacak ve göğüs çevresindeki yağlarda erime meydana gelecektir. Şınav hareketi triceps (arka kol), ön omuz kasları, bel kasları ve karın kaslarının gelişiminde de rol oynamaktadır.

Göğüs kası hareket uygulamaları için inceleyebilirsiniz, Göğüs Kaslarını Geliştirme Hareketleri | En Etkili 11 Egzersiz

 

Omuz Kası Geliştirme

Evde vücut geliştirme hareketleri içerisinde olan Body Weight Side Lateral Raise yani vücut ağırlığı ile yan omuz çalıştırma hareketi sayesinde omuz kaslarınızın gelişmesini sağlayabilirsiniz. Arka omuz kasları ve yan karın kaslarının gelişmesini de sağlayan bu hareket plank pozisyonu ile başlar. Yani ön kol üzerinde ve ayak parmak uçlarında durulan pozisyondur. Pozisyon halinde dururken yükselmek gerekmektedir ve yükselirken kolunuzu vücudunuzdan değil vücudunuzu kolunuzdan uzaklaştırmanız gerekmektedir. Yerde bulunan kolunuzdan yükselirken vücudunuzun yere dik bir pozisyonda yükselmesi gerekmektedir. Yere inerken ise kolun üzerine tamamen inilme yapılmalıdır bu sayede omuz kaslarındaki gerilme hat safhada olacaktır. Hareketi tekrarlayarak omuz kaslarınızı geliştirebilirsiniz.

Omuz kası hareketlerini detaylı inceleyebilirsiniz, En Etkili Omuz Hareketleri Nelerdir ?

 

Kol Kası Geliştirme

Elinizde ağırlık olmadan evde vücut geliştirme hareketleri yapabilir kaslı kollara sahip olabilirsiniz. Vücut ağırlığı ile yapacağınız kol kası geliştirme hareketi içe dönük barfiks hareketidir. Yapacağınız bu hareket ile biceps adı verilen kolun iç kısmındaki kasın çalışmasını sağlayacaktır. Kolun dış kısmında bulunan triceps denen kasları çalıştırmak için ise adına dips adı verilen egzersiz uygulanabilir. Bir sandalyeyi alarak arkanızı dönüp oturulan yerin ön kısmına ellerinizi yerleştirip yukarı aşağı iniş ve kalkışlar yaparak kaslarınızı geliştirebilirsiniz.

Kola kası hareketlerini ön kol ve arka kol uygulamalarını bu makaleden detaylı ulaşabilirsiniz, Ön ve Arka Kol Kası Geliştirme Hareketleri

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

 

Sırt Kası Geliştirme

Evde Vücut Geliştirme HareketleriSırt kaslarınız güçsüzse ve kaslarınızı güçlendirip daha kaslı bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız evde vücut geliştirme hareketleri grubundan olan Body Weight Cable Row hareketini yapabilirsiniz. Bu hareket vücut ağırlığınızı kullanarak yapacağınız bir harekettir. Sadece size gerekli olan bir bez veya havlu. Balkonunuzun ya da bahçenizde bulunan bir demire geçirdiğiniz bezi iki ucundan iki elinizle tutun. Ellerimizle kavradığınız bezi göğüs hizanız olacak şekilde tutmalısınız. Vücudunuzu ve kollarınızı serbest bırakın ve bezinizin uzunluğuna göre kendinizi geri verin. Sonrasında kendinizi yukarı doğru çekin ve bu esnada ellerinizle bezi iki kenara açın. Sonrasında tekrar geri gelerek eski pozisyonunuza geri dönün.

Sırt kasları için yapılacak hareketler, Sırt Kasları Nasıl Geliştirilir? Sırt Kası Geliştirme Hareketleri

 

Karın Kası Geliştirme

Karın kaslarınızda yapacağınız aletsiz hareketler ile fit ve kaslı bir karına sahip olabilirsiniz. Evde vücut geliştirme hareketleri olarak bilinen hareketler arasında bulunan hareket sayesinde sıkı bir karın kasınız olabilir. Dizlerinizi kırarak düz bir yere sırtüstü yatın. Kollarınızı geriye doğru uzatın ve karnınızın iyice gerilmesini sağlayın. Kollarınızı uzattıktan sonra vücudunuzun üst tarafını yavaş bir şekilde kaldırın, mekik hareketinde olduğu gibi dizlerinize kadar kaldırmaya gerek yok. En fazla sırtınızı 30 cm kaldırmanız yeterli olacaktır. Hareketi tamamladıktan sonra tekrar sırtüstü yatın ve 20 saniye kadar dinlendikten sonra egzersizi tekrarlayarak üst karın kaslarınızın çalışmasını sağlayın. Evde vücut geliştirme hareketleri egzersizleri yaparak istediğiniz vücuda kavuşabilirsiniz.

Karın kası hareketleri yardımcı kaynak makaleler;

Six Pack Çalışma Programı | En Etkili 8 Karın Kası Egzersizi

Alt Karın Kaslarını Geliştirme Hareketleri

Baklava Karın Kasları Kaç Ayda Ortaya Çıkar?

 

Bacak Kası Geliştirme

Yapacağınız uygulama ile bacak kaslarınızı belirginleştirmiş ve geliştirmiş olacaksınız. Evde vücut geliştirme hareketleri dizisini takip ettiğinizde bacak kaslarınızla birlikte birçok kasınızın geliştiğini göreceksiniz. Egzersize sırt üstü yere yatarak başlayabilirsiniz. Sırt üstü pozisyonunda bacaklarınızı ileriye doğru gergin bir şekilde uzatın ve dizlerinizi kesinlikle kırmayın. Sağ topuğunuzu yerde 15 cm yukarı kaldırarak gergin halde duran sol ayağınızın soluna kilitleyin. Bu hareketi düzenli olarak bacaklarınız sürekli gergin bir pozisyonda tekrar edin. Hareketi diğer ayağınızda da sırayla 3 set halinde 15’er kere tekrarlayın.

Vücudunuzda fit ve kaslı bir görünüme sahip olmak istiyorsanız illa ki bir spor salonuna gitmeniz gerekmez. Evde vücut geliştirme hareketleri yaparak spor salonlarında sahip olabileceğiniz görünümün aynısını daha ucuza ve kendi evinizde de sahip olabilirsiniz. Evde vücut geliştirme hareketleri rahatlıkla yapabilir ve ummadığınızdan daha iyi bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Güncelleme: 10.06.2018

Evde Vücut Geliştirme Makalesini Okuyanlar Bunları da Okudu:

Vücut Geliştirme Sporunun Faydaları

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Kas Geliştirme
Kas Geliştirme | Kolay Yoldan Kas Yapma Yolları

Görüntünüzden ve fazla kilolarınızdan rahatsız olabilirsiniz. Vücudunuzda oluşan fazla yağlanma sebebiyle bir süre sonra çevrenizdeki insanlar tarafından olumsuz tepkiler alabilirsiniz....

Kapat