Evde Kas Yapma | Evde Kas Geliştirme Teknikleri

/ 29 Ekim 2013 / 242.786 views / 1 Yorum

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Evde Kas Yapma Çalışmalarının Püf Noktaları

Evde Kas YapmaEvde kas yapma ile ilgili genel kanaat çoğunlukla olumsuzdur. Kas geliştirme söz konusu olduğu zaman, birçoğumuz spor salonlarını tercih etmenin en iyi yöntem olduğunu düşünürüz. Buna rağmen, spor salonlarının faydalarının yanında dezavantajları olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bunların başında tabi ki maliyet geliyor. Sonrasında ise, iyi ve temiz bir salonu bulmak ve tabi bu spor salonunun evinize yakın olması. Bu ve bunun gibi birçok sebepten dolayı evde kas yapma çalışmaları sizin için çok daha kolay bir alternatif olabilir. Kendi evinizde kendi aletlerinizle kas geliştirmeniz aslında hiç de zor değil. Bu yazıda, evde kas yapma hareketlerinden sağlayabileceğiniz en yüksek fayda ve bu süreçte yapılması ve yapılmaması gerekenler üzerinde duracağız. Kas geliştirmek, birçok insanın kendilerini iyi hissetmek için tercih ettiği spor dallarından biri. “Evde yaptığımız spor hiçbir işe yaramıyor!” “Boşuna ter döküyoruz!” gibi sitemler, evde kas geliştirmeyi deneyenlerden çokça duyulabilir. Bunun nedeni belki de bir takım şeyleri yanlış yapıyor olmalarıdır. Vücudunuzu nasıl şekillendirmek isterseniz isteyin, beklediğiniz sonuçlara ulaşmak için… yardım almak yararınıza olacaktır. Bu yardımı bir doktor ve ya diyetisyenden almanız şart değil, iyi ve bilinçli bir sporcu sizin için pekâlâ daha faydalı olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Evde Kas Yapma ve Gerekli Uygulamalar

Evde Kas YapmaEvde kas yapma uygulamalarından kesin sonuçlar almak için yapılması gerekenlerin başında doğru beslenme geliyor. Doğru besin değerlerine dikkat edilerek hazırlanmış bir diyet, sizi kesinlikle iyi bir sonuca ulaştıracaktır. Antrenmandan sonra, yalnızca oturarak vakit geçirmek yerine kendinize güzel ve sağlıklı yemekler hazırlayın! Tavukgöğsü, bulgur ve ya kahverengi pirinç, brokoli gibi yiyecekler kas geliştirme sürecinde size en çok yardımcı olacak besinlerdir. Bunlar dışında sizin için yararlı olacak birçok besini, bilgili sporculardan ve ya uzmanlardan öğrenebilirsiniz. Evde kas yapma ile ilgili doğru bir beslenmeden sonraki en önemli süreç, vücudun kendini yenileyip parçalanan kasları iyileştirip gelişmesini sağlamak için, dinlenmedir. Düzenli bir uyku alışkanlığı bu noktada devreye girer. Vücudunuz için gerektiği kadar uyku süresini değiştirmeden uygulamanız gerek. Bu konuda sağlayacağınız disiplin, yapacağınız hareketlerin en yüksek sonucu vermesini sağlayacaktır. Kas gelişimi süreci şu şekilde işler; kaldırdığınız ağırlıklar ve yaptığınız hareketler, kaslarınızı oluşturan protein bağlarını parçalar ve çatlaklar yaratır. Sonrasında, vücudunuz bu çatlakları protein ve amino asit kullanarak yeni bağlarla doldurur. Yani kaslarınız yeni oluşan protein bağları ile büyümüş ve gelişmiş olur. İşte bu yenileme sürecinin en aktif olarak gerçekleştiği an uyku anınızdır. Dolayısı ile, gün içinde yaptığınız hareketlerin ve kaldırdığınız ağırlıkların kaslarınızda yarattığı deformasyonun giderilmesi için iyi bir uyku şarttır.

Evde Kas Yapma Antrenman Teknikleri

Evde kas yapma sürecinin bir diğer dikkat edilmesi gereken aşaması da tabi ki antrenmandır. Antrenmanlarını düzenli olarak günün aynı saatlerinde ve aynı düzende yapmanız gerekmektedir. Bu antrenman günleri arasına koyacağınız 1’er günlük dinlenme günleri, yine kaslarınızın gelişimi için önemli bir faktördür. Antrenmanlarınız esnasında ise yaptığınız hareketlerin sırasını ve düzenini değiştirmemelisiniz. Yapacağınız değişimler, kondisyonunuzu etkileyip verimsiz bir antrenman süreci geçirmenize yol açabilir. İyi bir program hazırlayın ve en disiplinli şekilde uygulayın. Evde kas yapma çalışmalarından iyi sonuç almak, sizin de gördüğünüz üzere, sanıldığı kadar zor değil. Yapmanız gerekler oldukça basit ve sizin için zaten yararlı egzersizlerdir. Bu uygulamalara dikkat ederek evde kas yapma uğraşlarınızı nihai bir sonuca ulaştırabilirsiniz. Şimdiden iyi çalışmalar dileriz.

Evde Kas Yapma Makalesini OkuyanlarBunları da Okudu:

Kas Yapma Teknikleri

 

Sponsorlu Bağlantılar

Evde Kas Yapma | Evde Kas Geliştirme Teknikleri (1 Yorum)

DMCA.com Protection Status
Mekik Çekme Antrenman Programı
Mekik Çekmek Zayıflatır mı? | Mekik Çekme Antrenman Programı

Dönemimizde en rastlanılan ve oldukça fazla şikâyetçi olduğumuz ve aslında her ortamda da dikkatimizi çeken şey kilo problemleri. Sağlıksız ve...

Kapat