Ev Yapımı Protein Shake Tarifleri

/ 27 Şubat 2016 / 153.871 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Protein Shake TarifiKilo almak için birçok kişi öncelikle doğru bir diyet programı yapar ve bununla birlikte spor yapmaya başlarlar. Spor yaparken kas gelişimlerini destekleyerek vücutlarının gelişmesine katkı sağlamaya çalışırlar. Kas oluşumuna ve kilo almaya yardımcı olacak protein tozlarından da yardım almak birçok kişinin sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir. Ancak bazı kişiler hazır satın aldıkları bu içeceklerin maliyetinden ya da ürünlere duydukları güvensizlikten dolayı protein shake tarifleri ile bu ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırlar. Evde yapılabilecek birçok protein içeceği tarifi mevcuttur. Ancak protein tozları kadar hızlı sonuç vermezler. Bu tariflerden bir kaçını şu şekilde sıralayabiliriz.

 

Tarçınlı Protein Shake

Malzemeler: Yarım kg yağsız süt, bir çorba kaşığı tarçın, 1 tatlı kaşığı bal, bir adet kivi, yarım muz

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri blendıra koyarak iyice karıştırın ve için. Hem lezzetli hem de amacına hizmet eden bir içecek tarifi olarak çok işinize yarayacaktır.

*Bu tarifteki besin değerleri 18,8 gr protein ve 45 gr karbonhidrattan oluşmaktadır.

 

Lor Peynirli Protein Shake

Pratik protein shake tariflerden bir diğeri de çok daha az ve kolay bulunabilir malzemelerden oluşan lor peynirli tarifimizdir.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Malzemeler: 1 adet muz, 3 çay kaşığı kakao, 2 su bardağı su, 250 gr lor peyniri

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri blendıra koyuyoruz ve karıştırıyoruz daha sonra hepsi homojen bir hale gelene kadar karıştırıyoruz. Daha sonra bu protein shake tarifini afiyetle içebilirsiniz.

*Bu tarifteki besin değerleri 25 gr protein ve 200 gr karbonhidrattan oluşmaktadır.

 

Bol Malzemeli Protein Shake

Protein değeri çok daha yüksek olan bir protein shake tarifinden bahsedeceğiz. Bu tarifini hazırladıktan sonra ikiye bölerek özellikle idman öncesi ve sonrası olmak üzere iki seferde tüketebilirsiniz.

Malzemeler: Yarım yağlı süt (400 gr), yumurta (2 adet haşlanmış), lor peynir(200 gr), muz (1 tane), bal (1 çay kaşığı), kakao (2 çay kaşığı), badem (3-4 tane), bir çimdik tuz ve zeytinyağı

Hazırlanışı: Malzemelerin tamamını blendırdan geçiriyoruz ve içmeye hazır hale getirdikten sonra protein shake içeceğimizi afiyetle içiyoruz.

*Bu tarifteki besin değerleri 61,8 gr proteinden oluşmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Bacak Kasları Geliştirme Hareketleri Resimli Anlatım

Günümüzde spor yapan kişilerin kadın olsun erkek olsun fark etmeksizin en çok hoşlarına giden ve geliştirmeyi istedikleri kas bölgelerinden biri...

Kapat