Doğru Egzersiz Nasıl Yapılmalı? Evde Egzersiz Yaparak Zayıflama Yolları

/ 7 Kasım 2013 / 43.805 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

EgzersizEgzersiz daha iyi ve sağlıklı bir yaşam sürmeniz için hayatınızda olması gereken faktörlerin başında gelir. Yaşamın hızlanması ve insanların artık yemek yemeye bile vakit bulamaması, hızlı yemek ürünlerinin tüketimini arttırarak, insanların kilo problemi yaşamasına neden olmuştur. Birçok insanın çok olmasa da kilo problemi bulunmaktadır. Bu problemler, insanları rahatsız etmekte, ama çoğu insan kilo ile nasıl başa çıkacağı konusunda bilgisiz durumdadır. Esasında kolaylıkla fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun için disiplinli bir spor ve yaşam programı hazırlamak ve uygulamak gereklidir. Fazla kilolarınızdan bu yolla kolaylıkla kurtulabilir, daha rahat bir hayat sürebilirsiniz. Fazla kilolar yalnızca görünüşünüzü etkilemez, aynı zamanda konforlu bir hayat sürmenizi de engeller. Bir düşünsenize, 10 kilo fazlanız olduğunu, neredeyse vücudunuzda fazladan bir karpuz taşıyorsunuz. Bu ağırlığı bıraktığınızda yaşayacağınız rahatlığı tahmin edebiliyor musunuz?

Egzersiz ve Beslenme

Üç temel şeye dikkat edelim… egzersiz, beslenme ve uyku. Bu üç temel unsurun programlanması ve bu programların disiplinli bir şekilde uygulanması şarttır. Gidin ve kendinize uygun bir egzersiz programı hazırlayın. Bu programın sizi zorlayıp, bütün bir günlük enerjinizi bir anda harcamanıza sebep olması gerekmiyor. Gün içinde yapacağınız uzun yürüyüşler bile, kilo vermede size yardımcı olabilir. Bunun dışında en önemli noktalardan biri de şüphesiz ki; beslenme. Tuz ve şekerden kaçının. Kızartma gibi çok yağlı yemekler yerine, ızgara beyaz et gibi daha sağlıklı besinler tüketin. Gün içinde, öğünlerinizi programlı bir şekilde tüketin. Sık ve az porsiyonlar şeklinde beslenin. Ara öğünlerde kavrulmamış kuruyemişler ve meyve tüketmeye çalışın.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Egzersiz ve Uyku

EgzersizBütün bunları yaptıktan sonra ise, işin en güzel kısmına gelelim. Uyku! Spor, beslenme ve sağlıklı bir uyku. Şaşırmayın, kilo vermenize en çok yarayacak bir başka etkinlik ise uykudur. İnsan bedeni uyku sırasında kendini yeniler ve en çok yağı bu esnada yakar. Gün içinde egzersiz ile parçaladığınız yağlar, siz uyurken vücudunuz tarafından yakılır ve enerjiye dönüşür. Bu döngü bu şekilde devam eder ve siz her gün daha fazla enerji harcadığınız için kilo vermeye başlarsınız. Her gün düzenli ve yeterli şekilde uyumaya gayret edin. Faydasını göreceksiniz. Tüm bunların sonunda, emin olun kilo vermeye başlayacaksınız ve farkı kendi gözlerinizle göreceksiniz. Hep duyduğum bir soru da şudur;

–         İlk başta çok hızlı kilo verdim ama sonra yavaşladı, yeterli egzersiz yapmıyor muyum?

Hayır, yapıyorsunuz. Su dolu bir bardak düşünün, bardağı salladığınız zaman bolca su dökülür ama bardağın içindeki su azaldıkça dışarı dökülen su da azalacaktır. İşte bardağın içindeki su sizin, fazla yağlarınız. İlk başta ufak bir sallama ile bolca kilo verirken, fazla kilolarınız azaldıkça siz de daha yavaş kilo vermeye başlayacaksınız. Bu sebeple, moralinizi bozmayın ve çalışmalarınıza aynen devam edin. Dediğimiz gibi kilo vermek yalnızca sizin görünüşünüzü değil, aynı zamanda yaşamınızı da güzelleştirecektir. Aynaya baktığınızda daha güzel bir vücut görmek ve sokağa çıktığınızda çok daha hafif bir ağırlıkla yürümek istemez misiniz? Kim istemez ki! Buna kavuşmak, yukarıda söylediklerimizi uyguladıktan sonra oldukça kolay. Üşenmeyin, bedeninizi çalıştırın. Dinç olmak, daha iyi görünmek ve daha rahat yaşamak için. Şu sözü hatırlamakta yarar var: “Çalışan demir paslanmaz.”. Siz de, spor yaparak daha iyi bir yaşlılık geçirebilir ve ileri yatırım yapabilirsiniz. Üşenmeyin; çünkü eğer üşenirseniz, ileride çok pişman olabilirsiniz. Daha iyi bir yaşam için, egzersiz yapın ve sağlıklı yaşayın.

Egzersiz Nasıl Yapılır Makalesini Okuyanlar Bunları da Okudu:

Zayıflama Egzersizleri

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Protein Tozu Bırakınca Vücut Sarkar mı
Protein Tozunu veya Sporu Bırakınca Vücut Sarkar mı?

Vücut geliştirmek ve daha fazla kasa sahip olup o harika kaslara kavuşmak için mutlaka çok sıkı spor yapmanız gerekmekte. Yalnız...

Kapat