Dianabol Nedir? Yan Etkileri Ve Zararları Nelerdir?

/ 2 Temmuz 2018 / 18.958 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Dianabol, Doktor John Bosley Ziegler tarafından üretilmiş bir anabolik steroid türüdür. ABD’de ilk üretildiği yıllarda serbest olarak tüketilen bu steroid, zamanla reçeteyle satılan bir ürün haline getirilerek, kontrol altına alınmıştır. Dianabol, bir anabolik steroid türünde ilaç olduğu için vücut geliştirme amacı ile kullanılmıştır. Özellikle, vücut geliştirmede kas döngüsünü harekete geçirmek için kullanılan bu ilaç, uygun dozlarda alındığında kişiye doğru verim sağlamaktadır. Steroidler arasında en fazla etkiye sahip olan Dianabol, şuan sporcuların en fazla tükettiği steroid çeşitlerinde ilk sıralarda yer almaktadır. Özellikle, kas üzerinde yoğun çalışma gösteren kişiler uygun koşullarda günde en az 1 defa Dianabol kullanabilir. Örneğin; halter gibi ağırlıklar üzerine yoğunlaşan kişiler, kas hareketlerini daha yoğun yaşadıkları için etkisi 5 saat kadar süren Dianabol tabletinden günde iki kez alırsa, daha fazla etki görmektedir.

Dianabol Nasıl Kullanılmalıdır?

Dianabol, kaslar üzerinde güçlü bir geliştirici steroid olarak görev almaktadır. Dianabol, özellikle kas hareketlerini devreye almak ve kısa sürede etkili bir vücut elde etmek isteyen kişilere yardımcı olan bir tablettir. Genel olarak eczanelerden alınan ve oral şekilde kullanılması gereken bu ilaç, reçete ile yazıldığında enjekte edilerek de kullanılabilmektedir. Fakat performansı artırıcı bir etkisi olan bu steroid genel olarak oral şekilde ağız yoluyla kullanılmaktadır.

Kişinin kas ve vücut durumuna göre 5 saat kadar etkisini sürdüren steroid, her gün kullanıldığı sürece kişinin kaslarının doğru orantıda şekillenmesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle, mutlaka günde 1 ya da 2 defa etkili bir vücut için Dianabol kullanılmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Dianabol ve Vücut Gelişimi

-Dianabol vücut gelişimi üzerinde kasları harekete geçirmekte ve özellikle vücut gelişimi konusunda kişiye yardımcı olmaktadır.

-Sporcuların en fazla kullandığı bir steroid olan Dianabol, gücü açısından da doğru kullanımda vücut gelişimine büyük katkı sağlamaktadır.

-Kasların doğru orantıda şekillenmesine yardımcı olurken, aynı zamanda vücutta bulunan fazla yağlarında eritilmesini sağlar. Böylece, fazla yağdan kurtulan vücut kısa sürede şekillenmeye ve gelişmeye başlar.

-Sürekli ve düzenli kullanımda kasların kısa sürede şekillenmesine ve büyümesine de yardımcı olur.

Dianabol Yan Etkileri ve Zararları Nelerdir?

Sporcuların steroid kullanımında sordukları en önemli sorulardan birisi de dianabol yan etkileri ve zararları nelerdir sorusudur.

Zararları

  • Dianabol, hepatotoksik özelliğini gösterdiği için aşırı doz kullanımında karaciğere zarar vermektedir. Bu nedenle, steroid kullanımında aşırıya kaçmamalı ve kişiye uygun doz aşımını belirlemelidir.
  • Dianabol uzun süre kullanımlarda içerik bakımından kişilerde bazen akne ve sivilce oluşumuna da neden olabilir.

Yan Etkileri

Çok az bir risk durumu da olsa bazı erkeklerde kellik gibi yan etkileri de görülmektedir. Bu yan etkilerin tümü kişiden kişiye değişebilen unsurlardır. Cildiniz sivilceye meyilli ise steroid kullanımında sivilce oluşumu artış gösterebilir. Bu nedenle, bu tür yan etkiler her kullanıcıda aynı oranda görülmemektedir. Yan etkilerin risklerini en aza indirmek için steroidler ile birlikte günlük su tüketimini artırmak, sporcunun yararına bir tutum olacaktır.

Steroid türü ile ilgili “Anadrol Nedir Zararları Nelerdir ?” makalemizide inceleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler
DMCA.com Protection Status
Kas Yapma
Kas Yapma | Bomba Gibi Kaslara Sahip Olmak İçin Hızlı Kas Yapma Teknikleri

Kas yapma konulu bugünkü makalemizde doğru bildiğiniz yanlışlar ve kas yapma aşamasında olması gereken faktörlerden bahsedeceğiz. insanların dış görünüşleri insan...

Kapat