Vücut Geliştirmede Dev Set (Giant Set) Nedir? Nasıl Yapılır ?

/ 27 Mart 2019 / 7.015 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Birçok insan tarafından Dev Set olarak adlandırılan, ancak orijinal adı Giant Set olarak geçen uygulama, vücut geliştirmesinin ilerleyen aşamalarında karşınıza çıkacak olan ve kas gruplarına daha sağlam baskı sağlamak ve daha hızlı gelişmesi için gerekli olan bir uygulamadır. Bildiğiniz gibi vücut gelişmesiyle ilgilenen ve salonlarda çalışmalarını sürdüren her sporcuya verilen veya kendi hazırladıkları çalışma planlarında farklı setler ve tekrar sayıları yer almaktadır. Bunun gibi sayısız değişiklik yapılabileceği gibi; Dev Set olarak adlandırılan ve vücudunuzun son seviyesine ulaşabileceğiniz farklı bir yapıya sahip olan değişik setlere ulaşarak, sizlerde ilerideki zamanlarda kaslarınızın yavaş gelişmesinden şikayet etmeyip; bu yöntemle daha sağlam bir kas kütlesine sahip olabilirsiniz. Her zaman uygulanamayacak ancak tek kas grubu veya iki kas grubunun birlikte ve hızlı şekilde geliştirmek için kullanılabilecek olan bu yapıyla birlikte, gelişiminize esas katkıyı sağlayabilirsiniz.

 Dev Set (Giant Set) Nedir?

Temel olarak açıklamak gerekirse; karşıt kas gruplarının veya aynı kas gruplarının yer aldığı ve geliştiren 4 farklı hareketin ara vermeden, hızlıca ve peş peşe yapılan uygulama biçimine Giant Set adı verilmektedir. Çalıştığınız dönemlerde yerinizde sarmamak için çalışmaya yoğunluk katmak için, yağlarınızı da hızlıca eritmek için oldukça kaliteli ve kullanışlı bir yapı sunacak olan Dev Set sayesinde, aradığınız en başarılı sonuçları kısa sürede elde etmeniz mümkün ancak yardımcınızın olması gerekmektedir. Sizlere destek olacak bir arkadaşınız veya koçunuz olduğu zaman risk almadan gerçekleştirebilir, daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.

Dev Set Avantajları Nelerdir?

Birçok avantaja sahip olan Dev Set yaparak, sizlerde belli başlı kazanımlar elde edebilirsiniz. Bu sayede, istediğiniz en başarılı sonuçları elde etmeniz de mümkün olacaktır. Sizlere sunulacak olan kazanımlardan bazıları ise; şöyledir:

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

– Yaptığınız antrenmandan daha fazla getiri elde edip, antrenman sürelerini kısaltmak,

– Antrenmanlarınızın yoğunluğunda ciddi bir artış görmenizi sağlamak,

– Dev Setin ardından yapacağınız ikinci setler, sizlere daha fazla güç verir ve güçlü yapar,

– Kaslara pompalanmakta olan kanın daha hızlı gitmesini sağlayarak, pump etkisini arttırır,

– Kas gelişiminde ciddi bir artış elde etmenizi sağlar.

Tüm bunların yanı sıra; belli bir doğrultuda ilerlettiğiniz vücut gelişimine eşsiz bir heyecan ve hareketlilik katacağı için, aradığınız başarılı sonuçları da bu şekilde elde edebilirsiniz.

Dev Set Nasıl Yapılır?

Vücudunuzun her bölgesine sorunsuz olarak uygulayabileceğiniz ve vücudunuzda yer alan tüm bölgelerdeki kaslarınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz yapıyı sunan Dev Set, bir programda yer alan tüm hareketlere peş peşe ve ara vermeden girilmesiyle ortaya çıkar. En fazla 10, en az 8 tekrar yapmanız, vücudunuza en iyi sonuçları sunacaktır.

Örnek vermek gerekirse;

Bench Press > 1 X 8

– Incline Dumbell Press > 1 X 8

– Butterfly > 1 X 8

– Decline Press > 1 X 8 olmak üzere; 4 farklı hareketi peş peşe ara vermeden veya çok kısa aralar vererek 4 set halinde girilerek Dev Set gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Saydığımız hareketlerle tek bölgedeki kaslara yüklenmiş olacaksınız.

Bunu farklılaştırmak istediğiniz zamanlarda iki kas grubuna ayırabilir; bu şekilde Giant Set olanaklarını da çeşitlendirebilirsiniz. Olduğunuz yerde saydığınızı düşündüğünüz zamanlarda büyük etki sağlayacak ve kas gelişiminize mükemmel bir deneyim sunacak olan Dev Set sayesinde, başarıya ulaşmanız da kolaylaşacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler
DMCA.com Protection Status
vücut geliştirme ısınma hareketleri
Vücut Geliştirmede Isınma Hareketleri Nasıl Yapılır?

Sağlıklı ve fit bir görünüme sahip olmak için yapılması gereken birçok spor dalı vardır. Onlarca spor dalı arasından birini tercih...

Kapat