CLA Nedir ve Ne İşe Yarar?

/ 27 Temmuz 2015 / 13.392 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

CLA ne işe yararObezitenin bir alt evresi olan aşırı kilolar artık günümüzde büyük sorun teşkil etmekte. Böylesine küresel problem haline gelen bu konuda da çözüm yolu olarak birçok ürün sektöre sunulmuştur. Sektöre sunulan ürünlerin neredeyse sadece %5’i işe yarıyor. Bugün ise o %5’lik dilimin içinde yer alan CLA adındaki vücut geliştirme suplementi, yağ asitlerinin yakılmasını hızlandırarak harika ve etkili bir çözüm sunar.

CLA Nedir?

Omega-6 yağ asidi olan linoleic asitin benzer izomerlerinden oluşan ve genel olarak otla beslenen süt ve et ürünlerinde bulunan bir yağ çeşidi olduğunu biliyor muydunuz? Gün geçtikçe hayvancılık yapan insanların azalmasından dolayı CLA maddesini de daha da az vücudumuza almaya başlıyoruz. Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte otla beslenen hayvan sayıları azalmış bulunmaktadır. CLA maddesi otla beslenen hayvanların et ve süt ürünlerinde 4 kat daha fazla mevcuttur. Belirtilen maddeyi zaman içinde.. vücudun daha da az tüketmeye başlamasından, yağ yakmak eskisine göre daha da yavaşlamıştır. Bu yüzden CLA’nın dışarıdan vücudunuza alınması buradaki eksik noktayı tamamlayacak niteliktedir. Güçlü bir anti-oksidan olan anti-katabolik ve kanser karşıtı olarak da bilinen CLA maddesinin önemini kavradığınızı düşünmekteyiz. Peki, bu madde ne işe yaramaktadır bu konuyu daha da detaylı olarak inceleyelim.

CLA Ne İşe Yarıyor?

CLA, vücuda alındığı andan itibaren trigliseritlere ulaşır ve onları küçük parçalar haline böler. Hücrede bulunan yağ hücrelerini küçük parçalara bölerek yağların depolanmasını engellediği ve küçük parçalar oldukları için daha kolay yakıldığı söylenmekte. Vücudunuz, ihtiyacınız olmayan kalori ve şeker fazlalıklarını yağ hücresi olarak depolamaya başlamaktadır ve yağ hücreleri de aşırı kilolara sebep olan başlıca faktörlerdendir. CLA kullandığınızda ise küçük parçalara bölünen yağ hücreleri kas ve karaciğer hücrelerinde daha kolay etkiye sahip oluyor. Böylelikle vücudunuzda enerji fazlalığı oluyor ve enerji toplamak için ekstra yiyecek tüketmek zorunda kalmıyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

CLA’nın yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcısı olmasından dolayı aynı etkiye sahip olduğu söylenen sektörde bulunan her markaya itibar etmeyiniz, sadece sektörde kendini ispatlamış güvendiğiniz markaların ürünlerini tercih edin. CLA hakkında birçok bilimsel araştırmalar mevcut ve bilimsel araştırmalar sonucunda ne kadar kesin sonuçlara varıldığı da söylenmektedir ki %5’lik kısma giren belirtilen CLA maddesi gün geçtikçe daha da çok popüler hale gelecektir.

CLA Desteğinin Yararları

  • Yağ yakıcı olarak da kullanılması
  • Metabolik hızlandırıcı olarak da kullanılabilirliği
  • Yapılan bilimsel araştırmalarda CLA kullanılan deneklerde %2’lik kısımda kas kütlesinin arttığı gözlemlenmiştir.
  • Kolestrol ve trigliserit oranını da azalttığı gözlemlenmiştir.
  • CLA insulin direncini azaltmıştır.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirdiği öngörüldü.
  • Mide ve cilt kanseri gibi büyük derecede tehlike olarak algılanan kanser türlerine de deva olduğu belirtilmiştir.
  • Karın bölgesindeki yağlanmalardan şikâyetçi olan insanlar için ise sevindirici haber. Karın bölgesindeki yağları da yaktığı yapılan araştırmalara göre kanıtlanmıştır.
  • İştah kesici olarak da kullanılmasından dolayı CLA maddesini vücuda almanız için birçok sebep mevcuttur.
CLA Nasıl Kullanılmalı?

Yapılan bilimsel araştırmalara göre etkili doz miktarı günlük en az 3-4 gramdır. Tek başına vücuda almaktansa yemeklerle birlikte alınması çok daha yararlı oluyor. Tabii yemek konusunda da proteini en üst düzeyde olan tercih ettiğiniz yemeğin içine katılarak alınması öngörülüyor. CLA dışında tavsiye ettiğimiz diğer tüm supplementler için vücut geliştirme ürünleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Üst tarafta belirtilen ve araştırmalar sonucunda elde ettiğimiz bilgiler CLA maddesinin büyük önem arz ettiğini ve bu konu hakkında çözüm arayanlara etkili bir yöntem olduğunu gözler önüne seriyor. Eğer çok yüksek dozda CLA alınırsa ishal ve kusmak gibi yan etkilere de mevcut olduğunu da belirtelim!

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Ön ve Arka Kol Kası Geliştirme Hareketleri
Ön ve Arka Kol Kası Geliştirme Hareketleri

Kolların güçlenmesi ve hacim kazanması vücut geliştirme sporuna başlayan herkesin hayalidir. Şişkin kollar kişiye kuvvetli olduğu kadar estetik de bir...

Kapat