Basen Eritme Nasıl Yapılır? | En Etkili 4 Kalça Eritme Hareketi

/ 9 Ekim 2013 / 407.006 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Basen EritmeBasen eritme özellikle kadınların en çok uyguladığı egzersiz türlerinden biridir çünkü bayanların en çok şikâyet ettiği konuların başında basen büyüklüğü gelmektedir. Bölgesel yağlanmaların en çok görüldüğü alanlardan biri basenlerdir. Basen ve kalça bölgelerindeki yağı eritme amaçlı yapılan diyetler, çoğu zaman tek başına başarıya ulaşamaz. Diyetle birlikte egzersiz hareketlerinin de yapılması gerekir. Basen bölgesindeki fazla yağ ve kilolardan kurtulmak için, basen eritme egzersizleri düzenli olarak yapılmalıdır. Günlük olarak yapılacak olan egzersiz, vücudu zinde tutacak ve formda kalmanıza yardımcı olacaktır. Düzenli egzersizin bir diğer yararı da, basen bölgesinde tekrar yağ oluşmasına engel olmasıdır.

Basen Eritme Hareketlerinin Püf Noktaları

Basen eritme hareketlerinin püf noktaları birkaç maddeyle aşağıda belirtilmiştir.

  • Yürüme egzersizleri, günlük olarak yapıldığında, basen eritme konusunda oldukça yararlı bir egzersizdir. Gün içerisinde normal tempoda yapılacak olan yürüyüşler, etkisini 1-2 ay gibi kısa bir sürede gösterecek ve… basenlerinizin erimesine yardımcı olacaktır. Yürüyüş yapabileceğiniz en uygun zaman dilimi, sabah kahvaltıdan önce olmalıdır. Vücudun kalori kaybetmesinin en hızlı olduğu bu dönemde yapılacak 1 saatlik normal tempoda yürüyüş, kalori yakmanızı hızlandırır.
  • Bisiklet egzersizleri, tam da istenen bölgeye etki edecek bir egzersiz çeşididir. Özellikle basen ve kalça bölgesinde oldukça etkili olan bisiklet sürme, bacak kaslarınızın gelişimine de katkı sağlar.
  • Jimnastik hareketleri, basen eritme konusunda oldukça başarılı bir egzersizdir. Çocukların oynadığı oyuna benzeyen bir hareket olan çember çevirme, basen eritme konusunda inanılmaz etkilidir.
  • Ağırlık egzersizleri, basenlerinizdeki fazla yağın yakımını sağlar. Ağırlık kullanılarak yapılacak olan bacak hareketleri, hızlı bir şekilde kalori yakmanıza ve basen bölgenizdeki yağlanmaları yok etmenize yardımcı olacaktır.

 

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Basen Eritme Hareketleri

Basen eritme hareketlerinden birkaç tanesine detaylı olarak inceleyelim.

  • Elinizi başınızın altına alacak şekilde yan yatın ve üstte kalan bacağınızı bükmeden yukarı kaldırıp yavaşça indirin. Bu hareketi 3 set ve 10 defa tekrarladıktan sonra pozisyon değiştirerek diğer bacağınız için de uygulayın. Basen bölgesinde sıkılık yaratacak olan bu hareket, yağ yıkımına yardımcı olacaktır. Hafta hafta bu hareketin set ve tekrar sayısını artırmalısınız. Hareketi uygularken düzenli nefes alıp vermeye özen gösterin.
  • Basen eritme hareketlerinden bir diğeri de, emekler pozisyonda yapılacak olan harekettir. Emekleme pozisyonunda, bir bacağınız dizinizin üstünde yerde iken, diğer bacağınızı dik konumda yukarı kaldırıp indirin. İlk maddedeki set ve tekrar sayılarına uyabilirsiniz. Düzenli nefes alıp vermeyi unutmamalısınız.
  • Üçüncü hareketimiz, ikinci hareketimize benzer bir harekettir. Aynı pozisyonu alın. Sırtınız ve omuzlarınızın yere daha yakın olmasına özen gösterin. Bu kez bacağınızı 90 derece bükülü şekilde yukarı kaldırın ve indirin. Bu hareket, kalça bölgenizi çalıştıracak ve daha sıkı bir basene sahip olmanızı sağlayacaktır. Set ve tekrar sayıları, yine aynı şekilde olmalıdır. Set aralarında 1 dakikayı geçmeyecek şekilde dinlenmeye özen gösterin.
  • Bu hareketimizde, bacaklarınız 1 metre kadar açık olacak şekilde, ayakta dik durun. Bir bacağınızı, adım atar gibi öne çıkarın. Ellerinizi belinizde sabitleyebilirsiniz. Arkada kalan bacağınızı 90 derece oluşturacak şekilde bükerek, dizinizi yere değdirmeden bükülün ve tekrar doğrulun. Bacakları ve kalçaları sıkılaştıran bu hareketi, set ve tekrar sayısına sadık kalarak uygulayabilirsiniz.

Basen eritme, doğru uygulanan egzersizlerle oldukça başarılı olmaktadır. Egzersizlerin yanında, sağlıklı ve düzenli beslenmeye özen gösterilmesi, verimi artırır. Beslenmenizin düzene girmesi için ise, birkaç basit kural uygulayabilirsiniz. En önemli kural, öğün sayısını artırıp porsiyon sayısını azaltmak olacaktır. Ayrıca, şeker, tuz ve yağ tüketiminden, olabildiğince uzak durmalısınız. Bunların yerine, bol meyve ve sebze tüketmeniz gerekir. Su tüketimini artırmanız ise, metabolizmanızın hızlanmasını sağlayarak, yağ yakımına yardımcı olacaktır.

Basen Eritme Nasıl Yapılır Makalesini Okuyanlar Bunları da Okudu:

Karın Eritme Hareketleri

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Göbek Eritme Yöntemleri | 5 Adımda Göbek Yağlarınızdan Kurtulma Yöntemi

Göbek eritme yöntemleri hakkındaki bu makalemizde erkeklerin ve kadınların korkulu rüyası olan karın yağlarından kurtulmanın püf noktalarını anlatacağız. Göbek egzersizi...

Kapat