Basen Eritme Hareketleri | Basenleri İnceltmenin En Kolay Yolları

/ 26 Ekim 2013 / 760.871 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

basen eritmeBasen eritme hareketleri konulu bugünkü makalemizde sizlere egzersizlerin ve beslenmenin öneminden kısaca bahsettikten sonra kalça bölgesindeki yağları hızla yakmanızı sağlayacak hareketleri inceleyeceğiz. Fazla kilolarından şikâyetçi birçok kadının, en çok zorluk çektiği konu basen bölgesindeki yağları eritebilmektir. Bu konuyla başa çıkmada spor salonuna gitmeden de uygulanabilecek yöntemler aslında var. Evde yapacağınız birkaç yararlı hareket ile basen ve karın bölgenizdeki yağlardan kurtulmak oldukça kolay. Unutmayın ki, hiçbir diyet yalnız başına istenilen sonucu veremez. Uygulanan diyet programının bir egzersiz programı ile desteklenmesi gereklidir. Aşağıda açık olarak anlatacağımız birkaç hareketle 1 ayda yaklaşık 5 kilo vermeniz mümkün. Eğer bunu sizde başarmak isterseniz, birazdan öğreneceğiniz basen eritme hareketleri tam size göre.

 

Basen Eritme Hareketleri | 5 Temel Egzersiz

1) İlk harekete, sırtüstü bir şekilde bir sandalyenin önüne uzanarak başlayın. Topuklarınızı sandalyeye koyun ve denge sağlayabilmek için kollarınızı iki yana uzatarak yerden destek alın. Sağ bacağınızı yere 90 derece olacak şekilde havaya kaldırın. Kalça kaslarınızı sıkın ve kalçanızı yerden yavaşça kaldırın. İki üç saniye bekleyin ve kalçanızı yere geri indirin. Sağ ayağınız havada iken yapacağınız 20 tekrardan sonra, diğer ayağınızı havaya kaldırın ve 20 tekrar da bu şekilde yapın.

Basen Eritme Hareketleri

 

 

2) İkinci hareket olarak, bir sandalye alın ve önüne geçin. Ellerinizi belinize koyun, sağ ayağınızla sandalyenin üstüne çıkın. Sol topuğunuzu olabildiğince arkaya doğru kaldırın. Kaldırma işlemini ayağınızı savurarak değil, kontrollü bir şekilde uygulayın. Sol ayağınızı yere indirin ve doğrulun. Sağ ayağınızı yere indirin ve diğer ayağınızın arkasına yere koyun. Sonrasında tek ayağınız önde çömelin. Sağ ayağınızı sandalyeye tekrar koyarak tekrarlar yapmaya başlayın. 10 tekrar bir bacak, 10 tekrar diğer bacak yaparak hareketi tamamlayın. Gördüğünüz gibi bu ve benzeri basen eritme hareketleri hiç alet gerektirmeyen basit işlemler. Diğer basen eritme hareketleri ile devam ediyoruz.

Basen Eritme Hareketleri

 

 

3) Üçüncü hareketimizde sandalyenin arkasına geçin ve ellerinizle sandalyeyi tutun ve parmak uçlarınıza kalkın. Belinizi düz tutarak sandalyeye ağırlığınızı verin ve sol ayağınızı diğer bacağınızın dizinin hizasına kaldırın ve yanaştırın. Vücudunuzu dik tutmaya gayret ederek, kıvrık duran sol dizinizi dışa doğru açarak gerin. İyice gerdikten sonra önceki konumuna geri getirip hareketi tekrarlayın. Bu hareketi yaparken sürekli parmaklarınızın ucunda durmanız çok önemlidir. 10-12 tekrar yapıp bacak değiştirin ve hareketi tamamlayın. Basen eritme hareketleri, aralarda çok fazla dinlenme molası verilmeden yapılması gereken egzersizlerdir. Bir sonraki harekete başlamak için fazla vakit kaybetmeyin.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Basen Eritme Hareketleri

 

 

4) Basen eritme hareketleri dördüncü harekette sandalyenin önüne geçin ve arkanızı dönün. İki adım ileri giderek elleriniz belinizde olmak üzere pozisyonunuzu alın. Sol ayağınızı arkaya doğru kaldırın ve sandalyenin üstüne koyun. Sağ dizinizi kırarak dik bir şekilde yere doğru çömelin. Sağ dizinizin ayak parmaklarınızın gerisinde kalmasına özen gösterin. İki üç saniye kadar bu pozisyonda bekleyin ve sonra dikelin. Her ayağa 15 tekrar yaptıktan sonra hareketi tamamlayın.

Basen Eritme Hareketleri

 

 

5) Beşinci ve son hareketimizi anlatarak basen eritme hareketleri serimizi tamamlayalım. Son hareketimizi yapmak için, sandalyenin önüne geçin ve kollarınızı yanlara salın. Kollarınız yere paralel olarak bacaklarınız yere dik bir şekilde yapabildiğiniz kadar çömelin. Yavaşça çömelin ama aniden doğrulun. Doğrulur doğrulmaz kollarınızı yukarı kaldırın ve parmak uçlarınızda yükselin. Biraz bekledikten sonra aynı hareketi tekrarlayın. Bu hareketi de 15 kez tekrarlayın ve egzersizleri bitirin.

Basen Eritme Hareketleri

 

 

Bu egzersizlerin dışında profesyonel sporcu Murat Başoğlu’nun hazırladığı günde sadece 15 dakika ayırarak basenleri eritebileceğiniz egzersiz videosu ise hemen aşağıdadır.

 

 

Bu ve bunun gibi birçok basen eritme hareketleri boş vakitlerinizi değerlendirmede oldukça yararlıdır ve göreceksiniz ki incelmenizde çok büyük rol oynayacaklardır. Evinizin salonunda günün istediğiniz bir saatinde, bu hareketleri uygulayabilirsiniz. Kadınların en dertli oldukları konu olan kalça yağlarını eritmede uygulanabilecek basen eritme hareketleri, disiplinli bir şekilde uygulandığı takdirde vücudunuzdaki farkı görmeniz fazla uzun sürmeyecektir.

Basen Eritme Hareketleri Makalesini Okuyanlar Bunları da Okudu:

Basen Eritme Nasıl Yapılır

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Kaslı ve İri Yapılı Olmanın En Önemli 10 Avantajı

Süregelen yaşamımızda birçok avantaj ve dezavantaj ile karşılaşabiliyoruz. Yaşanan bu olay ya da olguların nedenleri ise farklı olabiliyor. Önemli olan...

Kapat