Az Ağırlık Çok Tekrar Mı ? Fazla Ağırlık Az Tekrar Mı ?

/ 15 Şubat 2019 / 12.600 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

İster yıllardır vücut geliştirme çalışıyor olun, isterseniz bu spora dün başlamış olun. Hangi muhabbete ortak olursanız olun veya kulak misafiri olursanız olun; az ağırlık çok tekrar mı, çok ağırlık az tekrar mı sorusuna maruz kalacaksınız. Çünkü her zaman istediğiniz tarzda çalışmanın ve vücudunuzun vereceği tepkimeler sonucunda da olumlu sonuç alacağınızı bilmelisiniz.

Konuyu detaylı inceleyecek olursak, kısacası 120 kilo ile 3 tekrar mı daha etkilidir, 60 kilo ile 12 tekrar mı daha etkilidir şeklinde örneklendirebiliriz. Bu konuyu açıklığı kavuşturmadan önce bilmeniz gerekir ki; hangi salona giderseniz gidin, başka birine iyi gelen uygulama sizlere iyi gelmeyebilir. Size iyi gelen uygulama ise; farklı birine iyi gelmeyecektir.

Kesin olan bir şey varsa; o da düzenli bir çalışma ve deneme yanılma yöntemiyle doğru sonuca ulaşacağınızdır.

Vücut kaslarının gelişmesi için, her zaman bir tık üstünü isteyecektir.

Kaslar, belli bir kiloya veya tekrar sayısına alıştığı zaman, bedensel olarak hissedebileceğiniz gibi; artık etki etmeden hızlıca hareketleri yapmaya başlayacaksınız. Durum bu aşamaya geldiği zaman, bir tık üste; yani 50 kilo ise, 60 kiloya çıkmanız gerekecektir. Bunu sürekli hale getirdiğiniz zaman ortaya çıkacak sonuç, 100 kilo ile çalışan bir sporcunun aslında 100 kiloyu hissetmemesine kadar uzanır. Fakat ağırlık arttıkça, tekrar sayısı da normal olarak düşecektir. 120 kiloluk bir bench press basmak, ciddi oranda yorabilirken, daha fazlasını zorlamak mantıksız bir sakatlığa kadar ilerleyebilir.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Ancak 100 kiloluk çalışmanızı 10 tekrara zorlamak yerine, 120 kiloluk çalışma mantığınızı 6 tekrarda bitirmeniz, kaslarınızın daha hızlı gelişmesini, gerekliği bulduğu sayıya ulaşmanızı sağlarken; istediğiniz başarılı sonuca da erişmeniz de büyük etki edecektir. Vücudunuzun kaldırabileceği maksimum rakamın altına girdiğiniz zaman, 3 tekrar bile yapıyor olsanız, büyük bir etkiyle karşılaşırsınız. Fakat sizlere hafif gelecek ve kaslarınızı hiçbir şekilde yakmayacak olan ağırlığa ulaştığınız veya bu ağırlıkla çalıştığınız zamanlarda, tekrar sayısını ne kadar arttırırsanız arttırın, sizlere etkisi olabildiğince düşecektir. 2 ay üst üste 80 kiloda çalışacak olan bir sporcunun kaslarının artık gelişmeyeceğini, olduğu yerde saracağını veya çok düşük bir hızla geliştiğini görebilirsiniz.

Harici bir madde kullanmadan, protein tozu veya amino asit gibi bir ekstraya girmeden kasların hızlıca gelişmesini, hacim kazanmasını isteyen her sporcunun denemesi gereken yöntem olan Çok kilo Az Tekrar mantığıyla birlikte, profesyonel bir çalışma mantığına da ulaşmış olacaksınız. İstediğiniz her koşulda problemsiz çalışmaya erişmek, kalıcı bir hacme ulaşmak ve vücudunuzun gelişmesini gözle görülecek seviyeye taşımak için, ihtiyaç duyulan kilonun bir tık üstüne çıkarak, aradığınız başarıya ulaştığınızı kendiniz de görebilirsiniz. Profesyonel çalışma mantığınıza uyacak kadar yüksekliğe çıkmanız, vücudunuzu da deneme yanılma yöntemiyle elde edeceğiniz başarıya ulaştırmanız sonucunda, daima doğru fırsatlara erişmeniz de kolaylaşacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Omega 3 Faydaları
Omega 3 Nedir, Faydaları Nelerdir?

Vücudun kendi kendine üretemediği yağ asitleri olan omega 3, dışarıdan besinlerle vücudumuza temin ettiğimiz bir faydalı maddedir. Sağlık açısından önemli...

Kapat