Anadrol Nedir Zararları Nelerdir ?

/ 28 Haziran 2018 / 5.312 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Anadrol Nedir?

Özellikle spor salonlarında spor yapmak ve vücut geliştirmek isteyen kişilerin sıklıkla sorduğu soruların başında anadrol nedir zararları nelerdir sorusu yer almaktadır. Kısacası anadrol daha hızlı ve etkin bir şekilde kaslı bir görünüme sahip olmak isteyen kişilerin kullandığı bir vücut destekleyici stereoiddir. Hemen hemen her spor salonunda satılmaktadır. İnternet noktalarında da satışı mevcuttur.

Anadrol Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sporcuların ve yeni spora başlamış olan kişilerin anadrol kullanımı konusunda yetkin ağızlar tarafından bilgilendirmeleri gerekmektedir. Her steroidin ve destekleyici ürünün olduğu gibi bu vücut geliştirme ilacının da belli başlı alt ve üst limitleri bulunmakta.

Alt limitte kaldığı sürece içilen hiç anadrol istenen etkiyi vermemektedir. Ancak aşıldığı takdirde de çeşitli zararlar uzun ve kısa vadeli olarak insan vücudunda ve psikolojisinde etkilerini göstermektedir. Bunun için bu steroidlerin düzenli ve makul seviyelerde kullanılması gerekiyor. Aynı şekilde daha ucuz bir şekilde üretilen ve piyasada sahte bir şekilde dolaşımda olan ürünlere de son derece dikkatli yaklaşmakta fayda var.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Anadrol Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Anadrol fazla ve dikkatsiz kullanıldığı takdirde birçok açıdan yan etkilere ve zararlara doğrudan ya da direkt olarak neden olabilmekte. Psikolojik zararları ilk sıralarda yer almakta. Buna göre bu steroidi özensiz bir şekilde kullanan kişilerde zıt kutuplu duygu durum değişimleri ve bozuklukları gözlemlenebiliyor.

Kişiler bir gün ya da bir an çok neşeli hissedebilir iken, daha sonrasında, ortada hiçbir neden yokken mutsuz ve yorgun olabiliyorlar. Vücutta sıvı oluşumunu da doğrudan tetikleyen bu stereoid kimi kullanıcılarda ayak şişliği olarak tezahür ediyor. Bazı kişilerin ayak bileklerinde de endişeye mahal verecek oranda ayak bilekleri şişmesi ortaya çıkıyor. Böyle durumlarda bu stereoidin kullanımı direkt olarak kesilmeli, bilek ve ayak kısımları normal bir seviyeye inene kadar spora ara verilmeli. Makul miktarlardan çok daha fazla derecede anadrol kullanan erkek bireylerin idrar yollarında da ciddi sorunlar ortaya çıkabiliyor.

İdrarın az az ve yanıcı bir şekilde gelmesi onlarca kullanıcının şikayet listelerinde bulunuyor. Saç dökülmesi de gözlemlenen ve çok sık bir şekilde rapor edilen yan etkilerin başında gelmekte. Kişiden kişiye değişmek suretiyle az ya da çok saç dökülmesi vakaları ile karşılaşılıyor. Kadınların hormon dengesini alt üst edebilen bu stereoid bayanların yüz bölgelerinde ve çene kısımlarında kıl ve tüylerin çıkmasına direkt olarak etki ediyor. Ses tonununu da etkileyen anadrol kadınların daha kalın bir sesle konuşmasına sebebiyet veriyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler
DMCA.com Protection Status
Vücut Geliştirme Teknikleri
Vücut Geliştirme Teknikleri | Hızlı Kas Yapma Antrenmanı

Vücut geliştirme teknikleri, hareketlerin nasıl yapılacağından daha önemli bir konudur. Kişilerin metabolizmaları farklılık göstereceğinden, hareketler farklı kişilerde farklı sonuçlar doğurabilmektedir....

Kapat