Alt Karın Yağları Nasıl Erir ?

/ 28 Kasım 2018 / 13.865 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Vücudun en zor eritilen yağ bölgeleri arasında olan alt karın yağları, yani göbek bölgesi, yoğun çalışmanıza rağmen sonuç alamıyorsanız, kesinlikle yanlış yaptığınız bir şeyler var demektir. Karın bölgesine çalışmalarınızı yaparken her zaman diyetinizle birlikte ilerlemeniz gerekirken; kolda veya bacakta bulunan yağlardan kurtulmanızdan daha fazla zorluk çekeceğiniz gerçeğini de unutmamanız gerekir.

Karın kaslarının görünmesi için ortaya çıkacak sonuç, normal kaslarınızı geliştirmenize oranla 2 kat daha zor iken; çalışmalarınızı ne kadar ağırlıkla yaparsanız yapın, doğru bir teknik ve süreklilik arz etmediği sürece de aradığınız olumlu sonuca ulaşmanız zorlaşacaktır. Bu nedenle, spora ağırlık verdiğiniz kadar, günlük olarak tüketimlerinizi de frenleyip, her zaman yağsız ve karbonhidratsız gıdaları tüketmeye de özen göstermeniz gerekecektir. Göbek, Türk insanın genel sorunları arasındadır. Sürekli olarak hamur içi, tatlı ve diğer yağ yapacak gıdaların tüketiminden muzdarip olan bir millet için karın kasları gerçek anlamda problem yaratır. Ancak dikkat edeceğiniz birkaç unsurla birlikte, alt karın yağlarını eritmeniz de mümkün olacaktır.

Alt Karın Yağları Nasıl Eritilir?

Spora yeni başlamış olan bir sporcu veya orta seviyede spor yapmaya devam eden farklı bir sporcu için alt karın yağlarını eritmek istemenin en önemli gerekçesi, karın kaslarını ortaya çıkarma isteğidir. Bu istek, özellikle her erkeğin hayallerinde olan bir durumdur. Ancak vücuda oranla %18 ile %20 arasında alt karın yağına sahip olan bir vücutta, karın kaslarını görülebilir hale gelmesi imkansızdır. Bu oranı %10 civarına çektiğiniz zamanlarda, karın kaslarınızın da ortaya çıktığını görebilirsiniz.

Alt karın yağlarını eritebilmek için, günlük olarak ihtiyaç duyulan yağ ve karbonhidrat miktarını minimuma indirmeniz gerekir.

Bunun yerine protein ihtiyacınızı daha da yukarı çekerek, yağların eritilmesine, kasların gelişmesine yardımcı olabilirsiniz. Bununla birlikte, karın bölgesine çalışma yapacağınız zamanlarda, setler arasında yapacağınız dinlenmeleri en düşük seviyeye çekmeniz de, büyük bir etki sağlayacaktır. Son olarak, sürekli ve ağır çalışmalar sonucunda, karın bölgenizdeki yanmayı hissetmeniz gerekecektir. Bu şartları sağladığınız zaman, daha rahat bir sonuç alabilirsiniz.

Alt Karın Yağlarını Eritmek İçin Öneriler

Sizlere sunacağımız birkaç öneriyle birlikte, alt karın yağlarınızı eritmek için en iyi yöntemleri kullanabilir, daha kısa bir sürede karın kaslarınızı belirgin hale getirebilirsiniz.

Karın bölgesi için yapacağınız egzersizleri, olabildiğince açken yapın. Böylece, aldığınız karbonhidratlar yerine, vücuttaki yağları yakarsınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

– Karın kaslarınızı sürekli olarak antrenmanlarda set aralarında dinlenirken bile sıkıp bırakmaya özen gösterin. Bu çok etkili bir yöntem olacaktır.

– Sıkı ve ağır çalışmalara yön verin. Dinlenmeyi minimuma çekerek, hızlıca çalışmanızı gerçekleştirin. Bu sayede karın kaslarınızın yandığını hissedeceksiniz.

– Kilonuzu ayarlamak, genelde kilo vermek için sizlere sunulan diyetlere en iyi şekilde uymanız gerekir. Bununla birlikte, karın bölgesindeki yağların erimesine de yardımcı olacaksınız.

– Yapılan araştırmalar neticesinde, şekerinde yağlanmaya direkt etki ettiği gerçeği ortaya çıktı. Sizlerde şekeri hayatınızdan tamamen çıkararak, yağlanmanın önüne geçebilirsiniz.

– Yağlı ve şekerli gıdalar yerine, her zaman yüksek protein oranına sahip gıdaları tüketmeye özen gösterin. Bu kas gelişimi için mucizevi bir etki elde etmenizi sağlayacaktır.

– Bisiklet, yüzme, koşu ve yürüme gibi her zaman sizlere etki sunacak olan aktiviteleri de sıklıkla yapmayı tercih etmelisiniz. Bu sayede, olabildiğince hızlı biçime kaslarınızın şekil aldığını da göreceksiniz.

Çalışma süresince zorluk yaşayabileceğiniz ancak isteyince gerçekleştirilemeyecek hiçbir şey olmadığını biliyorsunuz. Yoğun bir çalışma, disiplin ve düzenle birlikte, problemsiz olarak çalışmaya devam edebilirsiniz.

 

Karın kasları ile ilgili diğer ilgili makalelere göz atın!

Neden Karın Kası Çıkmıyor? Karın Kası Belli Olmuyor ?

Baklava Karın Kasları Kaç Ayda Ortaya Çıkar?

Göbek Eritmek İçin Egzersiz Hareketleri | En Etkili 5 Karın Egzersizi

Six Pack Çalışma Programı | En Etkili 8 Karın Kası Egzersizi

Alt Karın Kaslarını Geliştirme Hareketleri

Six Pack Karın Kasları Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Kas Yapmak İçin En Etkili Mineraller

Sağlıklı bir vücut ve uzun soluklu bir hayat için spor veya egzersiz yapmak en çok tavsiye edilen yöntemlerden olmuştur. Her...

Kapat