Alt Karın Kaslarını Geliştirme Hareketleri

/ 30 Ekim 2015 / 112.768 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Alt Karın KaslarıVücut geliştirme sporu yapan kişiler için karın kaslarını ortaya çıkarmak ve çok önemlidir. Alt karın kaslarını geliştirmek diğerlerine göre biraz daha uzun sürebilmektedir. Bu nedenle karın kaslarını geliştirmek için bazı sporcular alt karın kısmından başlayıp yukarı doğru karnın sağ ve sol kısmında olan kasları ayrı ayrı çalıştırarak çıkarlar. Her kas için ayrı bir çalışma programı ile başarılı bir şekilde karın kasları gelişir.

Dengeli bir çalışma programına sahip olmak oldukça önemlidir. Programınızda yer alması gereken ve alt karın çalışmaları için oldukça etkili olan 4 egzersizimiz aşağıda yer almaktadır. 4 hareketten ilk ikisi özellikle alt karın gelişimi için bir sonraki yan karın kasları ve son hareket ise corestabilization için oldukça etkilidir. Six pack kasları ayrı ayrı çalıştırılamadığı için.. bu hareketler içinde yer almayacaktır.

 

Alt Karın Yağlarını Eritmek İçin En Etkili 4 Egzersiz

Hanging Leg Raise

İki elinizle barfiksi sıkıca tuttuktan sonra vücudunuzla 90 derece yapacak şekilde ayaklarınızı yukarı kaldırın. Tam olarak 90 derece yaptığınıza dikkat edin ve olabildiğince sıkı durun. Sonrasında ilk durumunuza geri dönün ve egzersizi 12-15 kere tekrarlayın. Kalçanız üzerinde olan etkiyi daha hafifletmek için egzersizi tekrar ederken yavaşça yapın. Egzersizi yaparken bitiş noktasına geldiğinizde karın kaslarınızı iyice kasın ve 1 saniye bekledikten sonra başlangıca geri dönün.

Bu yazı da ilginizi çekebilir Baklava Karın Kasları Ne Zaman Ortaya Çıkar

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

 

Land Mine

Egzersizi yapmak için barın bir ucunu bir köşeye iyice sabitleyin. Diğer bir ucuna ise ağırlık takın ve özellikle alt karın kısmını geliştiren bu egzersizi yapmak için ağırlık olan barın uç kısmını tutun. Ağırlık kısmından barı tutarak ters u şeklinde bir taraftan diğer bir tarafa barı götürün. Egzersizi her iki taraf içinde 10’ar kere tekrarlayın.

Bu yazı da ilginizi çekebilir Karın Eritme Hareketleri

 

Weighted Crunch

Sırt üstü yatın ve mekik pozisyonu alın. Elinize bir ağırlık plakası alın. Yerden yükselirken belinizi yerden kaldırmadan iki kollarınız plağa tutulu bir şekilde yukarı olarak kalkın. 1 saniye bekledikten sonra omuzlarınızı yere indirin. Egzersizi 15 kere tekrarlayın.

Bu yazı da ilginizi çekebilir Six Pack Antrenman Programı

 

Swiss Ball Plank

Plates topunun üzerine dirseklerinizden itibaren kolunuzu yerleştirin. Vücudunuzu açın ve ayak parmak uçlarınızı yere yerleştirin. 30 saniye boyunca bu pozisyonda bekleyin.

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Proteinin Kasa Dönüşmesi
Proteinin Kasa Dönüşmesi Nasıl Olur?

Mükemmel bir fiziğe sahip olabilmek için tercih edebileceğimiz önemli sporlardan biri olan vücut geliştirme son dönemlerde oldukça popüler bir hale...

Kapat