Aletsiz Vücut Geliştirme Hareketleri

/ 20 Şubat 2014 / 47.107 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Vücut geliştirmek ilk aşamalarda kolay görünmese de vücudunuzun hem sağlığı hem de görünümü açısından mükemmel bir spordur. Vücudunuzda kaslı görünüme sahip olmak için belirli hareketler yapmalı ve ağırlık kaldırmalısınız. Vücut geliştirmek için illa ki bir spor salonuna gitmenizi veya birçok spor aletiyle çalışmanızı gerektirmez. Aletsiz vücut geliştirme hareketleri yaparak da istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz. Vücudunuzda kaslı bir görünüme sahip olmak için onlarca para harcamanıza gerek yok. Sporunuzu rahatlıkla evinizde hem de hiçbir alet kullanmadan ve sağlıklı beslenerek amaçladığınız görünüme sahip olabilirsiniz. Aletsiz vücut geliştirme kolay ve rahatlıkla yapabileceğiniz birkaç hareketle gerçekleştirilebilir.

Aletsiz Vücut GeliştirmeVücut geliştirmek sadece belirli aletlerle yapılan bir spor değildir. Vücudunuz için gerekli hareketleri doğru bir şekilde yaptığınızda istediğinizden daha iyi bir görünüme sahip olabilirsiniz. Aletsiz vücut geliştirme genelde birçok insanın bildiği ancak doğru şekilde nasıl yapıldığı bilinmeyen hareketlerden oluşmaktadır. Aletsiz vücut geliştirme şınav, mekik, barfiks, squat, yüzme, sopa ile twist, sırtüstü yatılarak yapılan silecek hareketi, sandalye yardımı ile dips ve rowing, kalf hareketleri ile rahatlıkla sandalye ve sopa gibi basit eşyalarla yapılabilir. Bu hareketler sayesinde hem masrafsız hem de evinizde rahat bir şekilde kaslı vücuda sahip olabilirsiniz. Bu konuyla ilgili hareketlerin nasıl yapılacağını anlatan.. vücut geliştirme hareketleri makalesine de bir göz atmanızın büyük faydası olacaktır.

Aletsiz Vücut Geliştirme Teknikleri

Aletsiz vücut geliştirme hareketleri sizin için iyi sonuçlar verebilir ancak bu hareketlerin yapılışlarını doğru bir şekilde öğrenerek yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Aletsiz vücut geliştirme hareketlerinden şınav çoğumuzun bildiği ve rahatlıkla yapılabilinecek bir harekettir. Şınav çekmede en önemli husus vücudunuzun doğru konumlandırılmasıdır. Şınav çekerken kollarınızın omuz hizasında ve açık bir şekilde, yüzünüz yere dönük ve göğsünüz yere değmeden eğip tekrar kaldırmalısınız. Hareketlerin vücudunuzda işe yarar hale gelmesi için hareketleri doğru bir şekilde yapmak gerekmektedir. Diğer bir hareket ise mekik çekmektir. Mekik hareketi karın kaslarınızı geliştirmek içi mükemmel bir harekettir. Tek yapmanız gereken sırt üstü yatıp, ayaklarınızı birleştirip, ellerinizi ensenizde veya göğsünüzde birleştirmek ve doğrulup tekrar yatmaktır.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Aletsiz Vücut GeliştirmeVücut geliştirme sporu sabır gerektiren ve yılmadan devam edilmesi gerekilen bir spordur. Aletsiz vücut geliştirme hareketleri ile önceden özendiğiniz kaslı vücutlara sahip olabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken hareketleri doru bir şekilde ve düzenli olarak yapmaktır. Vücudunuzun alt ve üst kısımlarında birçok kasın çalışmasını sağlayan squat hareketi doğru bir şekilde yapıldığın vücudunuzdaki etkisini rahatlıkla görebilirsiniz. Halter ile yapılan harekete benzeyen squat aletsiz vücut geliştirme hareketleri içerisindedir ve halter kullanılmaz. Squat sırt bölgesi tamamen dik bir şekilde sandalyeye oturur pozisyonunda ve kolları öne uzatarak çömelip kalkmaktır.

Düzenli ve yeterli beslenmenin yanında yapacağınız hareketler sayesinde sportmen ve kaslı bir vücuda sahip olmak çok kolay. Aletsiz vücut geliştirme hareketleri içerisinde değerli hareketlerden bir diğeri olan sopa ile twist sayesinde yan kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Sopayı ensenize yerleştirip kollarınızı üstüne attıktan sonra gövdenizi sağa ve sola döndürmeniz sağ ve soldaki kaslarınızın çalışmasını sağlayacaktır. Çok basit hareketlerle inanılmaz bir vücuda sahip olmak hiç de zor değil. Dips ve rowing hareketi ile kol kaslarınız dahil birçok kasınızın gelişmesini sağlayacaktır. Karşılıklı iki sandalyenin arasına geçerek birine kollarınızı diğerine de ayaklarınızı yerleştirdikten sonra sırt üstü gelecek şekilde aşağı doğru inip kalkarak yapılır. Aletsiz vücut geliştirme ve hayatınızda yaptığınız birkaç değişiklik ile kendi vücudunuza hayran kalabilirsiniz.

Aletsiz Vücut Geliştirme Hareketleri Makalesini Okuyanlar Bunları da Okudu:

Evde Kas Yapma Hareketleri

 

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Crossfit Nasıl Yapılır
Crossfit Nedir ve Nasıl Yapılır?

Gittikçe popüler olma yolunda ilerleyen crossfit antrenman çeşidi, özellikle günlük aktiviteleriniz için esneme, atletik bir forma sahip, ağırlık ve kardiyo...

Kapat