Sadece 1 Ayda Daha Kuvvetli Nasıl Olunur?

/ 20 Ağustos 2016 / 24.968 views / yorumsuz

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

daha-kuvvetli-olmakGüçlü ve etkileyici görünmek her beş kişiden birinin isteğidir. Buradan hareketle insanlar hem görünüş hem de sağlıklarına önemli derecede özen göstermeye başladılar ancak sağlıktan ziyade etkileyici görünmek için birçok kişi kuvvetli ve kaslı görünmek istiyor. Güçlü ve kaslı görünmek elbette mümkün tabi ama bunu kısa bir süre içinde gerçekleştirmek isteyenler için biraz daha zor olacak ama elbette imkansız. 1 ay gibi kısa bir sürede kuvvetli olmanın temellerini güçlü bir şekilde atabilirsiniz. Bunun için de kararlı, disiplinli ve özverili olmanız şart. Daha kuvvetli olmak için bilmeniz gereken en temel faktörlerin detaylarına geçelim.

 

Teknik Bilgisi Şart

Daha güçlü olmanın ilk şartı tekniği iyi öğrenmektir. Tekniği öğrenirseniz hem daha kolay ilerleyeceksiniz hem de daha olumlu sonuçlar alacaksınız. Bu durum sinir sisteminizi de güçlendirerek kaslarınızın daha fazla çalışmasına yardımcı olur.

 

Başlangıcı İyi Yapın

Yapabildiğiniz en üst düzeyi öncelikle bir düşünün ve sonra onu temel alarak o seviyenin neredeyse %80 altında bir düzeyde ısınma hareketleri yapmaya başlayın. İlk önce ufak ufak vücudunuzu alıştırın. Daha sonra kendi rekorunuzu daha rahat deneye bileceksiniz. Isınma turu tıpkı ana yemek öncesi atıştırmaya benzer mideyi alıştırıp rahatsız etmemek gibidir. Böylece vücudunuzun da zarar görmesini rahatsız olmasını engellemiş olursunuz.

 

Hedefinizi Daima Yüksek Tutun

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Her seferinde kendinizi biraz daha zorlayın. Mesela set başı 2 kg daha ağırlıkla devam edin. Ancak tabi bunları uygularken daima teknik bilgiye önem vererek ve kendinizi sakatlamadan yapmalısınız. Gelişiminizi de not alarak izlerseniz hem daha çok hırslanırsınız. Hem de daha çok keyif alırsınız.

 

Güce Öncelikli İhtiyacı Olan Bölgeleri Tespit Edin

Herkes kendini bilir bu nedenle en çok güçlenmeye ihtiyacı olan bölgenize karar verdikten sonra ona yönelik çalışmalısınız. Mesela kollarınızın diğer kas gruplarına oranla daha güçsüz olduğunu hissediyorsanız kollarınızı daha da güçlendirmek için çalışabilirsiniz. Eğer bacaklarınızı güçsüz hissediyorsanız bacaklarınıza öncelik tanımalısınız. Böylece geridekilerin durumunu eşitlemiş olursunuz.

 

Beslenme ve Dinlenmenin Önemini Kavrayın

Güçlü olmanın en önemli kurallarından bir tanesi iyi beslenmektir. Bu nedenle protein, kreatin, beta alenin yönünden iyi beslenmelisiniz. Böylece çok daha kolay bir şekilde kaslarınız desteklendiğinden siz de otomatik olarak güçlenirsiniz. Ayrıca iyi bir beslenmenin yanında iyi bir dinlenme ile de vücudunuzun yorgunluğunu gidermiş olur böylece güçlenme yolunda sağlam bir adım daha atmış olursunuz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Vücut Geliştirme Beslenme Programı

 

Sadece Güçlü Olmak Yeterli Değil

Güçlü olmak ilk amacınız olabilir ancak güçlü olmanın yanında daha hızlı olamaya daha yetenekli olmaya özen gösterebilirsiniz. Böylece diğer yönlerinizi de geliştirmiş olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

DMCA.com Protection Status
Evde Kas Yapma
Evde Kas Yapma | Evde Kas Geliştirme Teknikleri

Evde Kas Yapma Çalışmalarının Püf Noktaları Evde kas yapma ile ilgili genel kanaat çoğunlukla olumsuzdur. Kas geliştirme söz konusu olduğu...

Kapat